Evde yapılabilecek dövüş sanatları

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve xelaerdem tarafından 23 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xelaerdem

xelaerdem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar .
    Ben yaklaşık 2 haftadır ağırlık ve kardio çalışması yapıyorum ve bunu sürdürebildiğim kadar sürdürmek istiyorum . Vücudumu geliştirmek başlıca istediğim bir şey fakat bunun yanında bir dövüş tekniğide öğrenmek istiyorum .
    Evde yapılabilecek (Ekipmanları halledebilirim) önerebileceğiniz bir dövüş sanatı var mı ? Sadece kuvvet ve saldırı yönünde değil Tai chi , kungfu vs. vs. savunma sporları , saldırı sporları kısacası tekniğimi geliştirebileceğim güzel bir dövüş sanatı istiyorum . Eğer bilgisi olan varsa ve yardım ederse çok memnun olurum.. dumbelllls

2. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    evde yapılabilecek fitness programı gördümde dövüş programı...

Kendini sakatlama ihtimalin yüksek hareketleri yanlış öğrenip onları alışkanlık haline getirme ihtimalin yüksek benim sana tavsiyem sertifikalı bir hoca alıp ondan eğitim alman

ondan sonra evde çalışman daha doğru olur

3. Apachai

Apachai Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    solwied'e katılıyorum ayrıca evde teknikleri kendi kendine öğrenmeyi başarsan bile biriyle pratik yapmadıkça tam anlamıyla öğrenemezsin saldırı-savunman yarım olur ve gerektiğinden fazla zamanını harcarsın en iyi bi spor salonuna yazıl istediğin dövüş sporlarını veren...

4. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Videolarla tam anlamıyla eğitilemeyeceğin için kendini spor salonuna atman gerekli kardeşim..
    Evde yapılacak tek dövüş sanatı kendini koruyacak şekilde bir tekvando öğrenmektir.Oda zaten 3-4 hareketten oluşuyor..

Spor salonuna gitmezsen ve karşına ustadan eğitilmiş birisi çıkarsa(Kavga'ya hemen tutuşmazda yinede ne olur ne olmaz)çok kötü sonuçlar doğurur..

Çünkü o işi ustasından öğrenmiş oluyor sense 2 videodan nasiplenmişsin ayrıca bu hareketleri ustan olmadan denemek seni sakatlama riskinede sokar.

5. Rise

Rise Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dövüş Sporları Uzmanı/Eğitmen
    Yer:
    İstanbul
    Solwied'e katılıyorum,
    sakatlana bilirsin fakat illa yapmak istiyorsan kendine zarar vermeden yapabileceğin spor Wing Chun'dur (Youtubede iyi dersler bulabilirsin bulamassanda ÖM'den yollarım).
    Formlar üzerine kurulu olduğu için tavsiyem budur,
    Eğer boks vs düşünüyorsan evde yapman riskli olur hem tam öğrenemessin hemde sakatlanabilirsin,

Sayfayı Paylaş