Evde Vucüt Geliştirme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kozba tarafından 22 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba, bu işe yaklaşık 9 ay önce başladım.
    9 ay boyunca beslenmeme dikkat ettim ve yaklaşık 6-7 kilo verdim.
    Boyum 1.72 kilom ise 59-60
    Vucüt tipi olarak endomorfum ve bu yüzden yağlanma sorunum mevcut.
    Göğüs çevremde ve karın çevremde hala daha yağlanmalar mevcut.
    Son 1 aydır ant. haftada 3 güne çıkardım.
    Programım şu şekilde;
    4x10 Ön Kol
    2x10 Arka Kol
    3x10 Omuz
    3x10 Alt Karın kası
    3x10 Üst Karın kası
    3x10 Bacak hareketleri
    3x10 Şınav
    Evde çalıştığım için 6 kg'lık iki adet dumb. mevcut başka herhangi bir aletim yok.
    Programı herhangi bir uzmandan almadım, forumu araştıra araştıra böyle bir program oluşturdum.
    Amacım önce yağlarımı yakıp daha sonra da 4-5 kilo kas kütlesi kazanmak.
    Sigarayı yeni bıraktığım için koşu olarak ciğerlerim pek hazır değil, yeni yeni kondisyon kazanıyorum.
    Sorularım şunlar;
    - Ant. programımda yanlışlar var mı?
    - Yağları yakmak için yağ yakıcı doğal besinleri araştırdım ve öğünlerime bunları ekleyip tüketmeye başladım,
    daha iyi bir çözüm yolu mevcut mu?
    - 4-5 kilo kas kütlesi kazanmak için protein tozu çok gerekli mi?
    - Bazen ant. çok yoruluyorum, ant. öncesi alabileceğim doğal besinler nedir?
    - Ant. sonra ilk 30 dakika içerisinde protein almaya çalışıyorum, bu doğru mudur?
    Sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler.

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Evde çalışıyorsan protein tozuna hiç gerek yok bence bende evde çalışıyorum zamanımız var nasıl olsa antrenmandan sonra bir duş alıp proteini bol güzel bir öğün hazırlayabilirsin .

3. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bende aynısını yapıyorum hocam, ant. programım hakkında bir görüş belirtebilir misiniz?

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    protein tozundan ziyade yeni ağırlıklara ihtiyaç var hocam. 6 kg dambıl ile yürümez bu iş. toza vereceğin parayı ağırlık plakalarına ver bence.

5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Günleri yazmamışsın bunları hergünmü uygulamayı düşünüyorsun eğer düşünüyorsan öncelikle şunu belirteyim kasların gelişimi için dinlenme süresi vermen gerek hergün aynı kası çalıştırarak biryere varamazsın.
    Bacak - Omuz
    Sırt - Ön Kol
    Göğüs - Arka Kol
    Karını haftada 3 gün birergün aralıklarla çalıştırabilirsin onun haricinde sana önerim şınavı herzaman çeşitli çek vücut hareketleriye uzun süredir en iyi gelişimi araştıran biri olarak söylüyorum sadece düz şınavla göğüs gelişimi olmuyor . Göğüs olarak iyi hacim yaptığımı düşünüyorum şınavla bunun en büyük nedeni şınavları çeşitlendirmem örnek vericek olursam aşağıda bir program yazdım göğüs için bu hareketleri
    Başlamadan önce düz şınav çek tek set çekebildiğin kadar kasları ısıt kendine getir daha sonra
    Örnek :
    1.set Üst göğüs - Alt Göğüs - Geniş - Dar Şınav şeklinde çalış
    Ellerini dar ve geniş açarak çekmenide tavsiye ederim amaç burda göğüs hertarafını çalıştırarak şınavla göğüsü max geliştirmek.
    Aşağıdaki çalışmaları 2 veya 3 set uygulayabilirsin dediğim gibi dar ve genişide unutma
    Üst gögüs çalışması : bu harekette ayaklar yüksek biyerde olması gerekli koltuk yatak vs olabilir.
    Alt Göğüs : Yine aynı şekilde koltuk , yatak kullanabilirsin .

Sırt için kanatlar çok önemli vücudu üçgen gösterir bunun için internetten 20 25 tlye kapı barfikslerini öneririm yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ilk günki gibi sağlam Barfiks arka vücudu komple halleder .

6. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam Kapı barfiskleri düşündüm fakat kapılar pek uygun değil, onun dışında o programı haftada 3 gün uyguluyorum.
    Şınavı çeşitlendirmeyi bende düşünüyorum, verdiğiniz hareketler oldukça iyi, teşekkür ederim :)

Savino89 bunu beğendi.
  7. canberk olgun

canberk olgun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Sayfayı Paylaş