Evde vücut geliştirmek için nasıl bir program önerirsiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ben jamin tarafından 2 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aslinda tam hesap yapmiyorumda sabah 1-2 yumurtali normal kahvalti veya bazen musli oglen et tavuk veya protein iceren sebzeler geliyor isyerinde 2 tepsi yiyorum antrenman oncesi 20 sonrasi 45 gr protein aliyorum aksam et yatmadan oncede kazein(bcaa kreatin glutamin filanda dahil tabi)

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Benim yazdığım program daha cabuk adapte olmani saglar. 2-3 kilo fark etmez her antrenmanda 1 kilo arttir.

Tanrı Türk'ü korusun.

3. ben jamin

ben jamin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkür ederim. harmanlayıp kullanmaya çalışıyorum hocam. Ama Bazı hareketleri doğru yaptığımı düşünmüyorum sanki yanlış yapıyor muşum gibi geliyor. Herhangi bir sıkıntı oluşturur mu?
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2015 ---
    Ben okula gidip geliyorum. sabah 2-3 yumurta,peynir vs. kahvaltı sonrası çikolatalı süt, öğlen et/tavuk aralarda birkaç meyve veya badem,ceviz gibi kuruyemiş ve akşam et/tavuk-makarna/pilav şeklinde yapsam faydalı olur mu?

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bu programin amaci zaten bu doğru formu öğrenmek. Varsa kas dengesizligini tespit etmek. Tabiki gelistirir seni en iyi sekilde

Tanrı Türk'ü korusun.

5. ben jamin

ben jamin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Eyvallah hocam çok sağolasın. Sıkmadan bir soru daha soracağım çünkü çoğu şeyi bilmiyorum. Programda deadlift ile squat hareketlerine youtube'dan bakıyorum sanki ikisi de aynı hareketmiş gibi geliyor anlayamadım.

6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    O 2 si en kritik olanı bos bar ile hareketi tam olarak öğrenene kadar agirlik takma. Deadlift çok bambaşka bir egzersiz öğrendiğinde sana faydasi olacak en iyi egzersiz.

Tanrı Türk'ü korusun.

7. ben jamin

ben jamin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Anladım. İlginiz için çok teşekkür ederim.

2pacist bunu beğendi.
  8. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Dogan vucut programini kullaniyorum hipertrofi ve kuvvet programindan olusuyor ama yetersiz geliyor,harmanlayip bir vucut programi kendi kafama gore yapsam yararli olur mu ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Yaparsın ancak, egzersiz anatomilerini ve parametrelerini iyi bilmek gerekir. Yoksa programa egzersiz yazmak çokta sırlarla dolu birsey degil. Onemli olan mutlaka bilinmesi gereken egzersizlerin formunu sinir sistemine doğru öğretmek, varsa kas dengesizliği onları tespit edip, gerekirse fizyoterapistten yardım almak. Yok eger makinalarda egzersiz yaparsaniz, gidin 3-5 tanesine sıra sıra oturun olsun bitsin. Bu düşünce yapısı maalesef oturmuş degil. Sağlık olarak başımız belaya girmeden bunlari dikkate almiyoruz maalesef. (mesela ben) fiziksel olarak sıkıntılarımı çözmeye calisirken bir çok önemli detayi fark ettim, ondan sonra doğru idman yaptığımı, işlerin iyiye gittiğini farkettim. Zamanla oturacaktir kafanızda tecrube ettikce.

Tanrı Türk'ü korusun.

Sayfayı Paylaş