Evde Vücut Geliştirmek İstiyorum, Önerileriniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HazarLeon tarafından 8 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. HazarLeon

HazarLeon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar.
    Boyun 1.75 kilom 80.
    Evde vücut geliştirme yapmak istiyorum. Abartılı kas kütleleri yerine vücudum sıkılaşsın yeter istiyorum :)

2 günde bir, yaklaşık 1-1buçuk saat arası antrenman yapıyorum. Yaklaşık 1 ay oldu ama fazla bir gelişme kaydedemedim.

Bu arada sanırım şöyle bir yanlışık da yaptım. Nitrofull un whey protein 4.5 kg ürününü kullanıyorum. Antrenmandan önce bir ölçek sonra da bir ölçek...

Önerilerinizi alabilir miyim ?

Sadece proteine güvenip çalışmıyorum. Yaptığım egzersizleri de uzman tavsiyesiyle yapıyorum. Ama dediğim gibi 1 ay oldu olmadı fazla gelişme olmadı. Ne kadar sürede bir gelişme olabilir ?

Şimdiden teşekkür ederim...

2. Kartal96

Kartal96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle sabır kardeşim bu spor sabır gerektirir ama şşurasını anlamadım evde çalışmak istiyosun ama uzmandan tavsiye alıp supplement kullanıyorsun

3. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten sen vücudun sıkılaşsın istiyosan supplement kullanman yanlış.. Onun yerine git şınav,mekik ,barfiks çek koşu yap yüz basketbol filan oyna. Az ağırlık çok tekrar yap :)

4. kazaam

kazaam Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    p 90x e bakabilirsin

5. HazarLeon

HazarLeon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Ama bu proteini her gün yumurtayla tavukla uğraşmamak için almıştım. Dediğim gibi yeni başladım. Pek bilgim yok. Hem sıkılaşsın istiyorsun hem protein kullanıyorsun demişsiniz. Protein kullanmasak mı ? Ayrıca antrenmanlardan sonra kaslar geriliyor belli bir süre sonra iniyor. Bunların inmeyeceği zaman olacak mı ? :) Antrenmanı bırakınca kötü gözükecek... vs... bilmediğim için soruyorum. tecrübeli abilerden yorum bekliyorum, teşekkürler.

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    İnmez o kaslar kendin sıktığında gene aynı şekli alır yani ölçü alırken hani sıkarsın ya öyle düşün , belli bir yerden sonra yağ oranın bayağı azalsın görünüm sabitlenir.
    Bu sporu evde yapıcaksan bi kere bilgi gerekli yoksa cahillik ile geri yürürsün bu sporda , önce beslenme programın güzel olucak günlük yeterli protein alman lazım , hangi öğün ne yemelisin bunu araştır , yumurta ve tavuk güzel protein kaynakları varken supplementi felan alma birdaha şuan elinde var ise kullan , hergün düzenli yapabileceğin antreman süren nedir?nerelerde yapabilir misin?(Sadece evde mi? dışarıda koşu ? ip atlama vbz?) Ekipmanların neler bildiğin gibi ekipmanların ilede çalışabilirsin , vücud ağırlığın yanı sıra ekipmanlarda işe yarar.Dumbell ile flexor hocamızın programını haftada 3 gün uygula dumbell 1-2 ay sonra sana hafif gelicek tekrar sayılarını artırmaya kalkma , onun yerine dumbell ağırlığını artırman daha yararlı olucaktır.Haftada 3 gün bu programın yanı sıra napabilirsin bir düşünelim.Barfiks çekebileceğin bir yer var mı?Evde düzenli şınav çekmen sana bir zarar vermez ama ağırlık antremanı öncesi ve sonrası çekmiyceksin , şöyle olucak
    örnek program : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html
    haftaya dağıtışına örnek:

Pazartesi(GÖĞÜS & KOL) (Antreman sonu 4x20 mekik bu sayı artmak şartıyla başlangıç)
    Salı - normalde off olması gereklidir ama hızlı verim alman için napabilirsin Cardio yapabilirsin.Yanı sıra Barfiks , Şınav , Squat (ağırlıksız) , Mekik yapabilirsin.(Yanlız eğer zamanın gene sınırlıysa yani sabah cardio akşam barfiks şınav squat mekik gibi yapamıycaksan şöyle uygula salı gününü Barfiks şınav squat mekik sonra 20 dk cardio)
    Çarşamba -
    (OMUZ & Ark KOL)
    Perşembe - Salının aynısı
    Cuma - (Bacak)
    Cumartesi - Off veya Cardio
    Pazar - Salının aynısı.

HazarLeon bunu beğendi.
  7. HazarLeon

HazarLeon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaman problemim yok. Verdiğiniz linkten çok şey not ettim. Teşekkür ederim.

Protein konusunda da, yumurta veya tavuk gibi besinlere sürekli para vermek, pişirmesiyle uğraşmak yerine tesadüfen hepsibur....com da Nitrofull Whey Proteini gördüm. Fiyatı da çok uygun geldiği için alayım demiştim. Sonuçta suni protein olduğundan kullanmam yanlış oldu galiba. Bir de bu nitrofull konusu açılmışken şunu sorayım;

bu proteinden bir ölçek sütle karıştırdığım zaman içinden yeşil boya gibi şey yayılıyor (toz deterjandaki mavi taneler gibi)... Nedir bunlar acaba ? Kendi mezarımızı mı kazıyoruz acaba :) ?

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    valla dostum suplementler hakkında pek bi kullanımım olmadığı için fikrim yok ama doğal yoldan protein alması daha ucuza geliyor bence :) (Tavuğun lezzetine , ton balığı , yumurta , lor peyniri , sebze veren proteinli yiyecekler pek fazla sevmesemde )

Sayfayı Paylaş