Evde Vücut Geliştirme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve elyayımuzik tarafından 30 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar bir kaç savunma sporu ile uğraşıyorum bu süre içerisinde artık teknikten çok güç ve kondisyon gerektiğini anladım.Evde vücut geliştirmeye karar verdim.Şimdi bir kaç sorum olacak
    Ağırlıklı Atlama İpi,22Kg bir Dambıl seti(Uzun Barı da var) ve bir barfiks barı ile evde Tüm vücudumu çalıştırabilir miyim.Bir spor salonuna göre ne kadar bir gelişme olur.Tüm vücudumu çalıştırmak istiyorum çünkü hepsi önemli.İyi bir gelişme için illa bir spor salonuna yazılmak mı gerek yoksa evde de gelişebilir miyim bu ekipmanlarla?
    İkinci sorum ise boyum olacak Şuanda 1.78 boyundayım yaşım ise 16.Dambıl ile yapacağım eğzersizler boyumun uzamasını ne kadar etkiler bunu çok merak ediyorum çünkü en çok boy atacağım iki yıl 16-18 yaşları olacak.Bu dönemlerde de boy uzamasını durdurmak istemiyorum.
    Not: Daha önce kendi vücut ağırlığımla çalıştım.

Son düzenleme: 30 Mayıs 2015
  2. Yenerrr

Yenerrr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    tekniğin yoksa, güç ve kondisyon bir işe yaramaz. tekniğin yoksa ne savunabilirsin ne de doğru yerlere darbe vurabilirsin. (örn: topa vurmayı bilmeyen ama çok güçlü bacakları olan bir kişi, kaleyi tutturamıyorsa gücün önemi yoktur) ama önemli olan üçünü de dengeli yapmaktır. evde yapmak tehlikeli çünkü hareketleri yanlış öğrenirsen kendine zarar verir ve dengesiz büyürsün. kısa sürede ağırlıklar yetersiz gelicek. spor salonuna göre gelişme düşük olucaktır özellikle yeni başladığın için. bence birkaç aylığına spor salonuna yazılıp bu işin mantığını, hareketlerin yapılışını, temposunu vs. öğren. ardından evde aynı ortamı sağlayabileceğini düşünüyorsan evde devam edersin.

3. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten şuana kadar sürekli teknik çalıştım öğrendim diyemem çünkü öğrenmenin sonu yok.Ama teknik olarak iyi olduğumu düşünüyorum hamleleri güçlendirmem gerektiğini anladım bu yüzden güç ve kondisyon geliştirmeye de yöneleceğim.Yaz tatili olduğu için bir yerde sabit duramayacağım o yüzden spor salonuna yazılsam bile en fazla 1 ay gidebilirim.Ama 22Kg hafif gelir derseniz 26 kg ve 30 kg bir set de alabilirim.Zaten haraketlerin yapımı hakkında biraz da olsa bilgim var
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Mayıs 2015 ---
    30 kg kaç ay götürür dersiniz?

4. Yenerrr

Yenerrr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    vücudundaki kas kütlesine göre değişir. spor ile daha önce uğraştıysan daha kısa zamanda az gelmeye başlar. 30 kg ile 6 ay çalışabilirsin belki biraz daha fazla -gerektiğinde tek dumbell yaparsın ikiye bölmezsin-. ama squat ve bench press yaparken ağırlıklar daha kısa sürede yetersiz gelir. yoksa kol ve omuz çalışırken 30 kilo yeterli.

5. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam zaten yaz tatilini atlatırsam spor salonuna giderim genelde aynı yerde durmuyorum yaz tatilinde o yüzden bir salona yazılamam.Ama 3 ay götürür derseniz 22Kg alayım ama götürüp götürmeyeceği belli olmaz derseniz 30 alayım direk.Şimdiden teşekkürler

6. Stelselimm

Stelselimm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (Çok Meraklı Bir Öğrenci)
    Kaç kilogram olduğunu yazmamışsın. Senin ne kadar güçlü olduğunu bilemem tabi ki ama alacağın Dumbelllar ile güzel hareketleri kombine edip düzenli bir şekilde çalışırsan çok faydalı olacaktır. Tabi ki beslenmede çok önemli, bunun yanında Yaşın 16 olduğu için istediğin gücü düzenli evde Barfiks, Şınav , Dips, Squat gibi hareketlerle inşa edebilirsin. Senin kararın benim fikirlerim bunlar herkese iyi Forumlar :)

7. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    savunma sporları salonda öğrenilir ancak vücut geliştirme evde yapılabilir gerekli ekipman sağlanırsa elbette iyi beslenmek şartıyla artık internet çağında yaşıyoruz hareketlerin yapılışı videolarda gösteriliyor forumdada gerekli bilgiler mevcut eğer düzenli doğru araştırarak çalışırsan vücudunu belli bir seviyeye taşıyacağından şüphen olmasın

8. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    İkinizin de tavsiyelerini dikkate alacağım hiç şüpheniz olmasın.Evde zaten düzenli bir şekilde çalışıyorum kısa zamandır kendi vücut ağırlığımla ben biraz daha geliştirmek istediğim için böyle bir yöntem düşündüm aslında 30 kg lık seti alabilirim ama boyumun uzamazına minimum etki yapmasını istiyorum o yüzden de 22 ve 26 kiloyu istiyorum.Zaten sadece dumbell la çalışmam daima ip atlayacağım kondisyon kardiyo ve boy için de

9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    30 kglik dumbbell setinin boya bir etkisi olmaz boy uzamasının durması için çok ağır kilolarla çalışman lazım oda ileri seviyede olurki oda boy uzamasının durmasından çok eklemlere zarar verir sakatlanma durumu olabilir onun için kafaya takmaya değmez hatta iyi beslenme iyi uyku ve spor genetik olarak belirlenmiş boy uzunluğuna tamamen ulaşmanı sağlar ama spor yapmadan kötü beslenerek düzensiz uyku ile örneğin 1.90 boyunda olunacaksa 1.80 boyunda olunur

10. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenmem gerçekten çok ideal.Lor peynirimi yulaf ezmemi kuruyemişimi mutlaka tüketirim ama uyku sorunu var günde 4 saat uyuyorum en fazla.Bu arada içime su serptiniz çok teşekkürler.30 kglık dumbbel ı sipariş ediyorum o zaman.Gerçekten sağolun.

Balboa7 bunu beğendi.
  11. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    30 kg dumbbell siparişini yaptım bakalım ne olacak :)

Sayfayı Paylaş