Evde Tek Başına...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve soundofsilence tarafından 25 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. soundofsilence

soundofsilence Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamun aleykum. Herkese iyi günler.Birşey anlatmayacağım sadece sinir edecek sayıda soru sormayı düşünüyorum :) Belki ayıracağınız 10 dakikalık bir süre bir insanın kendine güvenini kazanmasını sağlayacaktır. ( kas la güven mi olur demeyelim lütfen,en azından duruşum düzelsin.Kızlar için değil,kendim için ) Acındırma işi de bittiğine göre :) Öncelikle forum yönetiminden özür dileyerek,defalarca sorulmuş soruları tekrardan sormaya niyetliyim.Evet konuları araştırdım ama gerçekten de tatmin etmeyen cevaplar ya da bünyeme uygun olmayan cevaplar bulduğum için ekstra bir soru kalabalığı yapmak zorunda hissettim kendimi,bu yüzden de bu kalabalık için özür dilerim. bulunduğum ilçe de spor salonu yok,o yüzden de mecburi olarak evde çalışacağım.
    Öncelikle kısaca kendimden bahsetmek istiyorum ki, yardımcı olacak arkadaşlar için bir yardımcı bilgi oluşabilir belki
    173 cm boy,63 kg ağırlık. Hafif kambur bir bel. Daha önce yaklaşık 2 ay kadar spor salonuna gitmiştim,az da olsa vücutta şekillenme var,ve kendimden emin olmamakla birlikte hareketlerin doğru yapılışlarını biliyorum ama yinede yapılışlar üzerine bir çok video izleyeceğim
    Yaklaşık olarak 8-10 barfiks,24-30 şınav,40-46 arası mekik çekebiliyorum.
    öncelikli amacım (belki yanlıştır bilemiyorum ) omuz geliştirmek ve diğer kas gruplarına da HACİM kazandırmak.
    1 yıldır ne kilo alabildim ne de kilo verebildim.yemek öğünlerini arttırdım,azalttım,az çiğnedim çok çiğnedim vs.

Elimde bulunan aletler ve ekipmanlar :
    1- 60 kg düz uzun bar ve kısa barlı dumbell set
    2-kapılara asılabilen,dar ve geniş tutmaya elverişli barfiks demiri
    3-Bir adet sırt tarafı dik olan sandalye,döşemesi iyi denebiliri
    Suplementler
    1-Hardline Whey 3 matrix protein tozu- Değerler 44 gr içindir ( 35.300 g protein, 2.6 g karbonhidrat,7900 mg BCAA, 5000 mg glutamin öncüsü,3000 mg kreatin monohidrat)
    2-Hardline Progainer-Değerler 100 gr içindir (77.8 gr karbonhidrat,18,9 gr protein,394 kcal enerji)
    Tozları belli oaranda olasa da fiyat performans a göre aldım,daha pahalısını değil vücut cepde kaldırmıyordu
    Şuan için sehpa alamayacak gibiyim.belki 1 ay sonra
    Soru 1-Evde hacim kazanmak için bir çalışma programı sunabilir misiniz
    Soru 2-Sehpasız göğüs çalışabilirmiyim,evet ise nasıl :)
    Soru 3-Karbonhidrat ve protein tozlarını,değerler göz önüne alınarak nasıl kullanmalıyım.Bazı yerlerde ikisini birlikte kullanmak sakıncalı diyenlerde var,kullanman daha iyi olur diyenlerde.

Sayfayı Paylaş