Evde tek başına yapılan bench pressi nasıl daha güvenli hale getirebiliriz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve obensaltan tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    İlk başlarda yavaş yavaş arttırırım sorun olmaz diyordum. Fakat ağırlıklar vücut ağırlığına gelince insan tedirgin oluyor. İçinde hafiften o tedirginlik olsa bile bu antrenmanın kalitesini düşürüyor...

Benim aklıma şöyle bir fikir geldi. bench sehpasının 2 yanına sehpaya pararel olacak şekilde demir profil yerleştirilecek. yandaki demirin konumu ve yüksekliği öyle bir ayarlanacak ki, barı göğüse kadar indirmemize engel olmayacak... ama boğazımızın 2-3 cm yükseğinden aşağıya inemeyecek. yanlardan koydugumuz destekler tutacak ağırlıkları.

sizce bu tarz bir şey işe yarar mı?
    fikrimi geliştirmek için beyin fırtınası yapabiliriz...

2. brhmcr

brhmcr Guest

Iste boyle durumlar icin yasasin dumbell press diyorum :)

Eger harekette engelleme yapmayacaksa mantikli ama sehpalarda kaliteli olmali, yoksa 80 kilo ustu pat diye inerse yalan olurlar.

3. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    beni bu şekilde zorlayacak bir dambılı çalışma poziyonuna getirmekte ayrı zor
    bench gibi tehlikeli olmaz ama yerden al-bıraklarda sakatlığa daha yatkın gibi geliyor bana

yandaki destekler ağırlığı 2 ye böleceği için rahat taşıyacagını düşünüyorum
    ancak yukarıdan düşmelerde etkili olması için dediğin gibi kaliteli bir şey şart

4. brhmcr

brhmcr Guest

Dumbell press konusunda biraz yaniliyorsun, dizlerle yukariya almak cok rahat hele ki o ivme ile itekleyince ben kendim 38-38 rahatlikla alabiliyorum ornegin ki ben ciddi hafif calisan biriyim ve o kadar da guclu degilim. Ayrica riskli bir durumda reflekslerin iyise dumbellrar birakip elelri kacirmak o kadar zor degil ( Barda ihtimal yok) .Ama tabi barin yeri ayri dumbelin yeri ayri.

Bir ara internette gormusturm safety stripe die birsey vardi bir bakayim bar icin bulabilirsem link atarim.

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bende araştırmadım ama mutlaka vardır
    benim aklımada eskiden gelmişti
    göğsün üstüne getirilen çelik profillerle barın düşmesini engellemek
    bide ipli mekanizma düşünmüştüm
    eski günler geldi nostanji oldu şimdi
    :)