Evde Spor Yapmak Mümkün mü ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Body.26 tarafından 2 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Eylül ayına kadar salona gidip iyice tecrübelendikten sonra eve salon kurmayı düşünüyorum. İnternet'de Bench Ağırlık sehpası + 47 Kg Ağırlık + Z Bar + Düz Bar 350 lira civarına geliyor. Evde kapı barfiks aleti ve 26 kg dambıl setim var. Salona gittiğimde hareketler çoğunlukla dambılla, barlarla yapılıyor. 3. Ayıma rağmen fazla makineye bağlı değilim. Eve bu aletleri alırsam yaklaşık 6 ayın body parasını vereceğim ama daha fazla devam edeceğimden değecek.

Sizce doğru program ile yapmak mümkün mü ? Salona gidip gelmek, milletin batırdığı ve su tuttmadığı yerde duş almak, pideci kuyruğu gibi sıraya geçmek ve azıcık vücut yapanların artist artist gezinmeleri sinir ediyor beni açıkça. Evde yaparsam daha rahat olacak. Daha önce yapmış olanlar var mı ? Devamı geliyor mu ?

2. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Aslinda evde de hareketler yapilir.bana göre tek sorun evde insanın spor yapası gelmiyo.

3. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Aynen dediğin gibi. Önceden yapıyordum ama 1-2 ay anca sürüyordu. Bu sefer uzun süredir sporla uğraşıyorum ya böyle yapasım geliyor. Hem maddi konuda hemde rahatlık konusunda çok fazla artısı olacak. Ah bide üşenme olmasa dediğin gibi :D

4. LastbulletTR

LastbulletTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Salonda o hareketleri yapma zorunluluğun oluşuyor ama evde hep erteliyorsun.

5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Hiç merak etme, 3 m2 yer ayırabiliyorsan gerisi tamam. Şimdi basit bir bench ile başlarsın bir kaç yıl geçer bir bakmışsın evinde squat rackin, kolunda 45 cm ölçü var, yeter ki iradeli ol.

6. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    İnsanin etrafinda spor yapan olursa gaza geliyor.
    Ama o irade kolay değil

7. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Kişiden kişiye değişir elbet, kimileri için bu işin evde olması ömür boyu sürdürülebilir olması demek, beni motive eden yönü bu.

Sayfayı Paylaş