Evde Spor Yapan Bayan İçin Protein Tozu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TuTüTuTü tarafından 17 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TuTüTuTü

TuTüTuTü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,
    24 yaşındayım ve bayanım. 2 senedir evde fitness mı deniyor, vücut geliştirme mi deniyor, tam adını ve farkını bilmesem de birtakım hareketler yapıyorum. :) Ara ara bıraktım fakat yaklaşık 1 senedir, haftada 4 gün 'hareket' yapıyorum, yaklaşık 40 dk sürüyor. Beslenme şekillerini ve uygun hareketleri okuyarak öğrenerek ve içlerinden seçerek kendime göre bir plan yaptım. Şimdiye kadar fena gitmedi. Evde yaptığım için, sadece ayak için ağırlıklarım var, 3kg. Merak ettiğim şey, protein tozu kullanmak istiyorum artık ve hangisini almalıyım? Çok fazla çeşit var ve bayanlar için farklılık gösteriyor mu? Buraya kadar okuyarak geldim, bu konuda tıkandım. Boy 1.57, kilo 47. Vücut yapım gelişmeye müsait. Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bence o hareketlerin resimlerini google da bulursan paylaş bizimle. Bazı hareketler pek faydalı olmayabiilir amaçların için ya da ileride sakatlık çıkarabilir.
    Protein tozu ise, eğer protein açısından yeterli besleniyorsan ve çok ağır spor yapmıyorsan, zaten gerek yok.

3. TuTüTuTü

TuTüTuTü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Bu programı yapıyorum 1 yıldır. Yine bu serinin diğer bölgeler için olanlarını da. Gün içinde elbet protein içeren besin tüketiyorum, ama günlük ihtiyacı karşılayamıyorum. 15gr alıyorumdur günlük besinlerden.

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Videoda ileri sara sara hareketlere baktım. Bence çok istiyorsan kullanmayı, kazein al. Diğer protein tozlarına gerek yok, kazein senin için daha iyi olur.Çünkü kasları hemen aniden beslemeni gerektirecek bir durum yok. Kazein al, sindirimi uzun süreye yay.

5. TuTüTuTü

TuTüTuTü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Pardon eklemeyi unutmuşum, bu hareketleri ayağımda 3kg ağırlıkla yapıyorum. Peki uzun süreye yaymamın, yavaş sindirilen kazeini önermenizin sebebi ne? Yani protein tozu kullansam hızlı sindirse nasıl bir fark olur?

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bence protein tozu kullanmaniza gerek yok. 15gr cok cok dusuk bir oran. kolayca saglanabilir. Protein hesabinizi yapip ihtiyacinizi dogal besinlerden tamamlamaniz daha iyi olur. Protein tozuna vereceginiz parayla 30kg et alabilirsiniz :)

Dogal protein kaynaklarini dusuk tutup tozu ana kaynak haline getirmek de pek tercih edilir bir durum olmaz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bence de balık, tavuk ve ete para vermen daha uygun olur.
    Çok ağır spor yapmadığın için, kasları kolay yoldan hemen beslemene gerek yok. Protein tozuna gerek yok yani. Ben, protein takviyesi + iştahının açılmasını da düşünüyorsan, kazein dedim. Öyle bir niyetin yoksa, ona da gerek yok.

8. TuTüTuTü

TuTüTuTü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

15 gr günlük besinlerden aldığım protein değeri. Günlük 61gr almam gerekiyor diye hesapladım. 30 kg etin, 1 kgsini 1 günde yemem gerekir o zaman değil mi? :D :D
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Temmuz 2016 ---
    Anladımm. Hemen beslemene gerek yok diyorsunuz ya, şimdi değilse ne zaman ?

9. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    100gr ette ort 25gr protein var. Etin kirmizi/beyaz olmasina gore degisir. Oglen aksam 100gr et yesen, kahvaltida 15 gr alsan toplam 65gr yapiyor zaten.

Ancak su yapilabilr. Atiyorum bazi oglenler yemek hazirlayamiyorsundur o zaman proteinsiz kalmak yerine toz kullanabilirsin.

10. TuTüTuTü

TuTüTuTü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hmmm yemek hazırlamaktan ziyade o kadar et yiyebiliceğimi sanmam. Sadece akşamları haftada 4 gün et yedim, bir kere denedim sayılır, soğudum sonrasında etten. Bir de o kadar yiyebilme kapasitem yok zaten öğlen et yersem akşam saat 11 12ye kadar acıkmam. :/ Su yapabilir ne demek

11. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bir de içtiğin sütte, yediğin yoğurtta da çok yüksek protein var zaten. Artı, ne bileyim yediğin kuru yemişlerde protein deposu.
    Yani, öyle tüm gün aç kalmıyor, ne yiyeceğini biliyorsan, alman gereken protein miktarını çok çok aşarsın bile.

12. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    47 kilo biri için protein tozu anlamsız olur 2-3 yumurta 100 gram tavuk yesen ihtiyacını çok rahat karşılar zaten.

13. TuTüTuTü

TuTüTuTü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım, kazeini de bir araştırırım teşekkür ederim.

14. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    $u yapilabilir yazdim turkce karakter olmadigi icin oyle anlasildi.

Beslenme isi biraz ozveri istiyor. O zaman harman yapilabilir. Hayvansal protrin kaynaklari+bitkisel+protein tozu.

Devrmchky nin dedigi gibi proteini sadece etden geliyor diye dusunmemek lazim. Diger besinlerde de var 15gr bana cok dusuk geldi.

15. TuTüTuTü

TuTüTuTü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kiloya göre nasıl karar verdiniz?
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Temmuz 2016 ---
    Anladım demek istediğinizi. 15 gr zaten düşük olduğu için protein tozu düşünüyorum.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2016

Sayfayı Paylaş