Evde Spor Mu Yoksa Salonda Spor Mu Kararsızım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve İsminiVermekİstemeyenOzan tarafından 29 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. İsminiVermekİstemeyenOzan

İsminiVermekİstemeyenOzan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Evet arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacaktı
    İlk önce yaşım 15 boyum 1 80 ve kilom 51 galiba ektomorf vücut tipine sahibim ve metabolizmamda hızlı çalışıyor her neyse şimdi sorulara geçelim
    1- Bize yakın olan bir spor salonuna başlamayı düşünüyordum fakat orası çok kalabalıkmış ve bazı arkadaşlar şikayetçiler ne yapayım
    2- İlk başta evde spor yapmayı düşünüyordum fakat spor salonundakiler kadar iyi bir vücut yapabilir miyim acaba diye düşüncelere kapıldım ne yapayım
    Dipnot: Arkadaşlar ben şimdi evde spora başlarsam eğer eve alacağım aletler şunlar
    1- 5 Kg 2x Dambıl
    2- Koridor Barfiksi
    3- Daha ileride de fiyat/performans açısından uygun ve kaliteli bir Halter Seti almayı düşünüyorum fakat başlangıçta 1 ve 2 numaraları aletler ile başlamayı düşünüyorum
    Evet arkadaşlar ben bu spora yani Fitness a daha yeni olarak başlamak istiyorum biraz daha önce başlayabilirdim ama Ramazan Ayı var belki belli başlı sıkıntılar ile karşılaşabilirim diye bitmesini bekledim ve artık başlamak istiyorum arkadaşlar lütfen bana yardımcı olur musun ben ne yapayım

2. Yenerrr

Yenerrr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yeni başlayan herkes bence önce bir spor salonuna gidip hareketleri ve aletleri öğrenmeli. Ardından evde de aynı ortamı sağlayabilceğini düşünüyorsan evde devam edersin. 5 kg ağırlıklar bir erkek için yetersiz olucak.

3. İsminiVermekİstemeyenOzan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Doğru söylüyorsun ama salon kalabalık olduğu için yeterince çalışamayacağımı düşünüyorum

4. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Youtube'da hakanfitness kanalı var, o arkadaşı takip edip geliştirebilirsin.

5. İsminiVermekİstemeyenOzan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Yani sen evde sporu mu tercih ediyorsun?

6. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Evde spor yapmak, iradesi güçlü olmayan biri için devamlılık sağlamaz. Az sonra yaparım akşam yaparım, yarın yaparım diye bahaneler üretilir. Diğer yandan spor salonu kadar gelişemezsin. Ama spor salonu bana uzak ve akşamları kalabalık olduğundan ev daha rahat oluyor.

7. İsminiVermekİstemeyenOzan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Çok haklısın fakat bizim buradaki salona uğradığım zaman zaten salon o kadar büyük değil ayrıca orada o kadarda çok kaslı adamlar yok mesela bir şey söyleyeyim Definasyon Dönemi nde olanlara baktım hiçte düşündüğüm kadar güzel kaslı bir vücutları yok birazda bu soğuttu beni yani evde düzen sıkıntım olmaz fakat evde hangi aşamaları başarabilirim işte bu benim sıkıntım mesela bununla ilgili sana birkaç soru sorayım
    1- 5 Kg 2x Dambıl
    2- Koridor Barfiksi
    İşte bu aletler ile ben 6 aylık bir süreç ile düzenli bir şekilde antrenman yapsam bu Youtube da kanalı olan HakanFitness ın antrenman programı ile hani 1 aylık programlarını 6 ay aynı şekilde dediği gibi devam ettirsem bu istediklerim olabilir mi
    1- Şuan için karın bölgemde hiç baklava yok 6 aylık bir süreç içerisinde güzel bir görüntüye kavuşabilir mi
    2- Şuan için kol bölgemde çok az bir kas kütlesi var bunu daha çok büyütebilir miyim
    Dipnot: Bu dediklerimi yaparken evde de yapsam salonda da yapsam toz falan kullanmayı düşünmüyorum gerekmedikçe de kullanmayacağım bilgine
    Yani bu istediklerim ve sorularım hakkında bir cevap verebilir misin

8. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Karın kası beslenme ile alakalı, yani mutfakta yapılır. Onun dışında kol bölgesi için 5 kg dambıllar yetersiz gelecektir. Bunun için plakalı ağırlık seti almanı öneririm. Eğer imkanım yok alamam dersen, direnç lastiği işini görecektir.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Temmuz 2015 ---
    Karın kası beslenme ile alakalı, yani mutfakta yapılır. Onun dışında kol bölgesi için 5 kg dambıllar yetersiz gelecektir. Bunun için plakalı ağırlık seti almanı öneririm. Eğer imkanım yok alamam dersen, direnç lastiği işini görecektir.

Son düzenleme: 30 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş