Evde Spor Aleti ile nasıl çalışılır?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Çağrı İpek tarafından 23 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Çağrı İpek

Çağrı İpek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Bilişim Uzmanı
    Yer:
    Afyonkarahisar
    Değerli bodyForumtr.com üyeleri body yi hayatımda daha çok websitesi hazırlarken kodların içerisinde kullanırım. Yeni yeni fiziki olarak bu kelimenin anlamını kazanıyorum.
    Yeni başladım sayılır bu spora 4 ay önce 2 aylık bir spor salonuna gitmişliğim oldu fakat iş gereği bırakmak zorunda kaldım. Şimdi tekrar evde başlamak istedim ve aşşağıdaki aletleri aldım şuan evimde bu aletler var.
    Sizden bir ricam olacak.. Biliyorum ki bu aletler doğru kullanılmadığında hepsi bir çöp. Bunun için de bir sıra ve plan şart.. Ricam bu aletler de göz önünde bulundurarak hangi hareketleri hangi gün kaçar set yapacağım etkili bir plan yazabilir msiniz? (Forumda benzer konular var fakat onlarda ya salondaki planlar yada evde hiç alet olmadan yapılan planlar)

Delta Dambıl Set 59 Kg - DS 50798
    Delta Ağırlık Sehpası DS 8500
    Spedymax Çok Fonsiyonlu Iron Gym Kapı Barfiksi + Mekik & Şınav Çekme Aleti
    Tryon Göğüs Yayı NT-951-A - Nike

2. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Malzemelerin çok iyi pişman olmassın sehba ve dambıl set bendede var Delta kalite li bir ürün.
    Antreman konusundada bu aletler ile çalıştıramıyacağın bölge yok istediğin hareketleri uygulayabilirsin

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ben evde full body çalışıyorum, programı yapmak için baya kıvrandım. tüm vücut çalışırım dersen benim programı yazayım istersen, sana uyarsa uygularsın.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Aralık 2014 ---
    1. gün 5*6
    sumo squat
    deadlift
    military press
    bent over rows
    üst göğüs press
    alternatif dambıl curl
    arka kol tek dambıl enseye

3. gün 4*8
    lunges
    omuz dambıl pres
    barfiks
    göğüs press
    shrug
    hammer curl
    triceps yatarak barı alna indirme

5. gün 3*12
    squat
    latarel raise
    bent over latarel raise
    one arm dambıl rows
    göğüs dambıl fly
    concentration curls
    dips
    bilek
    şınav
    ...........
    üst göğüs press ile göğüs pressin yer değiştirilmesi daha uygun olabilir. ben özel nedenlerden dolayı bu şekilde ayarladım. ayrıca, 1. gün deadlift sumo squat ve bent over rows, her üç hareketin bir arada olması beli zorlayabilir, öyle bişey olursa 3. gün sırt çalışması ile değiştirilebilir.
    elindeki malzemelerle bunların tamamı yapılır. karın çalışmasını da istediğin yere koy.,
    yok ben bölgesel çalışırım dersen, o ayrı mesele. ama bu sistem beni daha çok zorluyor, daha çok terletiyor, ve daha da güçlendirdiğinin farkındayım. 3 haftadır ciddi şekilde kiloları arttırdım.

Son düzenleme: 23 Aralık 2014
    Çağrı İpek bunu beğendi.
  4. Çağrı İpek

Çağrı İpek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Bilişim Uzmanı
    Yer:
    Afyonkarahisar
    Önerin için teşekkürler yaver27 güzel sevdiğim hareketler var planının içinde.
    Bölgesel çalışma daha hoşuma gidiyor bnim. Daha önce şöyle birşey okumuştum; Bölgesel çalışma diğer karma çalışmalara göre daha faydalı. Her bölge için ayrı bir gün ayırmak daha avantaj sağlıyorumuş. Tabi bilimsel ve pratikte ne kadar doğru daha tecrübe edemedim onu :D İşte bilenlere soruyoruz .. Tekrar teşekkürler ..

5. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    Benım sahsen 2 tane dambılcıgım var :D 10 kg lık yaklasık 3 ay oldu kılo vermeye yonelık yapıyorum su anda bu sporu yaklasık 20 kg verdım yaklasık 3 ayda :) vucudum löngür löngür yaglıyken sımdı allahıma sukur kollarım fln taş gıbı oldu he fızıkı gorunumum cokmu ıyı degıl elbette ama en azından yaglı degılım artık lıse okuyorum son senem su sene bıtsın salona unıversıtede calısarak fln bı sekılde salona gıdıcem su an amacım alt yapı olusturmak ve fıtnessle ılgılı bılgılerı toplamak neyse konuyu kendıme dondurdum bıraz ozur dılerım :) Aletlerınız gayet ıyı arkadsın dedıgı gıbı pısman olmazsınız ve her bolgenızı calıstırabılırsınız forumda arastırın bıraz dambılla calısılan hareketlerden cokk var onlardan yapabıldıgınızı yapın bolgesel olarak sahsen ben ogle yapıyorum yanı gogus gununde 3 farklı hareket yapıyorum 12 10 8 setı ıle fazlasını yapmıyorum o sıze kalmıs bısı ben program ıcın kımseye basvurmamıstım

6. Çağrı İpek

Çağrı İpek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Bilişim Uzmanı
    Yer:
    Afyonkarahisar
    Merhaba arkadaşlar kendimce bir program hazırladım öneriniz yada eklemek istediğiniz yerler varmı?

Göğüs
    1-Bench Press
    2-Incline Dumbbell Flyes
    Omuz
    1-Standing Alternating Dumbbell Press
    2-Power Partials
    Kol
    1-Concentration Curls
    2-Spider Curl
    3-Dumbbell French
    4-Palms-Down Wrist Curl Over A Bench
    Kanat
    1-Band Assisted Pull-Up
    2-One Arm Dumbbell Rowing
    Traps (trapezius)
    1-Barbell Shrug

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bunu kaç güne yayacaksın hocam?

columbu bunu beğendi.
  8. Çağrı İpek

Çağrı İpek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Bilişim Uzmanı
    Yer:
    Afyonkarahisar
    Bilmiyorum öneriniz varmı?
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2014 ---
    Bir de karın koymadım programa önerdiğiniz hareket var mı?

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    valla bilemedim ki hocam, tüm vücut çalışıp hepsini 1 güne koysan ağır gelir, parça parça 3 güne yaysan, hafif gelir hareket sayısı az. ben zaten bunu beceremediğimden tüm vücut sistemine geçtim ya :)

10. Çağrı İpek

Çağrı İpek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Bilişim Uzmanı
    Yer:
    Afyonkarahisar
    Evet haklısın Göğüs ile kanatlar için 2 şer tane daha hareket ekleyeyim ve karın için de 1 hareket yapalım 5 hareket daha eklenmiş olacak biraz daha araştırayım ben :)

11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    evet, bir de şu omuz başları için püf noktaları konusu var. bak o konu çok güzel. ayrıca başka başka kaynaklardan da fikir edinip, ortak bir yol bulabilirsin.

Sayfayı Paylaş