Evde profesyonel bir salon acmak..??

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Morpheuss tarafından 27 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar,
    Birsey alip satmayacagim icin ticaret forumu disi bir baslik olucakti sanirim, bu yuzden ilgili baslik bulamadigimdan buraya aciyorum.

Eger evde bir body salonundaki gibi kucuk bir salon kurmak isterseniz kendinize, ama komple bir body salonu, vucudunuzun herbir bolgesini en dogru sekilde calistirabileceginiz..

Bunun icin;
    1) Hangi aletleri alirdiniz
    2) Yaklasik maliyeti ne kadar olurdu

Para yonunu dusunmeden bu spordaki alinabilecek en faydali aletleri soylerseniz cok sevinirim, ozellikle salona giden ve/veya salon sahibi olan arkadaslarimizdan bu sorunun cevabini bekliyorum.

Evde komple bir body salonu kurmak istiyorsunuz, para kisitlamasi yapmayacaksiniz, hangi aletleri alirdiniz ve fiyatlari yaklasik ne kadardir?

2. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bence bir ez bar bir düz bar ve 100kg ağırlık alsan sana 6 -7 ay yeter. bi de mekik sehbası gerekio tabi. bunlar yaklaşık sana 500 ytlye mal olur. dahada alet almak istiyorsan makineleri araştr. butterfly vb.

3. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    himm, 500ytl gayet uygun birsey:)
    ama salondaki gibi olmasini istiyorum yaw, yani eksik birsey olmasin bos yere alet alip isime yaramamasinida istemiyorum, yani biri digerinin etkisini gostericekse vs?

4. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yazdiginiz gibi fazla yuksek olmayan bir maliyetle basladim (120kg agirlik, dumbell, bar ve sehpa) ancak 6ay-1yil kadar sonra daha yuksek bir butce ile yeni aletler satin alacagim. Simdiden arastirmasini yapiyorum. Turkiye'de uretilen aletler genelde salonlar icin ve tek hareketi/kas gurubunu hedef aliyorlar. Hataliysam lutfen duzeltin. Ancak eve alabilecegimiz 1 veya 2 alet ile hemen her turlu hareketi yapabilmek amac ise malesef ithalatci firmalara bakmamiz gerekiyor saniyorum.

Ben bir kac urune hemen hemen karar verdim gibi. Yerli firmalarin linklerini burada vermemizde bir sakinca varmi?

5. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    eger izin yoksada bana ozel mesajla gonderebilirmisin dostum? kuralara aykiri degilse tabii?

6. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam oyle yapalim. Yoneticiler bir sey soylemedigine gore ozelden mesaj yaziyorum size. Eger buradan izin verirlerse burada devam ederiz.

7. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    tam anlamıyla profesyonel bırsey ıstıyorsan bence hıc ugrasma derım gıt bı salona cok masraflı olur ve bı hocanın basında olması lazım en azından ılk 3 5 ay

8. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    de benim soyle bir sorunum var, aralarda kacamak yapabilir birkac saatligine ogle arasi olsun yemek arasi olsun kaybolabilirim, ama biraz ters yerdeyim, yakinlarimda 1 spor merkezi var ancak orasida bos biryer, gercekten bos dostum, hoca bilenem yok :D tum salon bos, bayagi alet var ama yeni yerlesim yeri oldugundan neredeyse kimse yok, ben gittigimde bombostu, sonra 2 kisimi ne geldi, bakip bodysalonunu kullanmak yerine havuza girmeyi sectiler sanirim gittiler :D salon bombos kaldi anlayacagin,

sonuc olarak salona gidersem bos bir salonda kendim calisicam,
    evde calisirsam alet alicam yine kendim calisicam ama istedigim zaman calisabilicem,

kararsiz kaldim yaw, ne dersiniz?

9. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    ılerde o bos salonun yerını cok ararsın :):):)

ama oradada hoca yoksa sen bılırsın eger hoca varsa ve bos salonsa hıc dusunme salona yazıl :)

10. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sorunun cevabi herkes icin farkli olabilir. Acikcasi ben evime "biraz" (buda kisiden kisiye degisebilir) para harcayip, adam gibi bir kac makina almayi her zaman tercih ederim. Hijyeninden tutunda, calisma saatlerinin esnekligine, hemen dusa girebilme kolayligina, dinledigin muzigine kadar her konuda rahat edebilirsin. Hatta mumkun olursa evde 2 arkadas bile calisilabilir.

Hoca konusu onemli. Bulundugunuz bolgede en tecrubeli/guvenilir hoca her kimse ona gidilir, gorusulur. Danismanlik hizmeti almak istediginizi soylersiniz. Bir kac saatlik toplantilarda bu sporun "genel hatlarini" anlayabilirsiniz. Beslenme ve calisma programiniz hazirlanir. Sonrasinda hoca (veya yardimcisi) bir kac defa evinize gelir ve hareketleri dogru yapmaniz yonunde tavsiyelerde bulunur. Daha sonra istediginiz sure icinde duzenli araliklarla sizi ziyaret eder ve sizin gelisiminizi takip eder. Sizde ister telefonla, ister salonu ziyaretlerle kendisine istediklerinizi danisabilirsiniz. Belki ulkemizde henuz bu kultur yerlesmedi (buyuk sehirlerde muhtemelen yapiliyordur) ama ozel spor hocaligi/antronorlugu denilen sey bu iste. Isterseniz bu sekilde aylarca calisabilirsiniz hocanizla.

Ama masrafli olur, bu isin altindan kalkilmaz derseniz; yapacak birsey yok, salona gideceksiniz.

11. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Evde calismak bence motivasyon yonunden zor. Ayri bir oda olmasi lazim bu ise ayrilicak. Yoksa yattigim yerde bir bench gormek beni sogutur o benchten. Ne yattigimi anlarim, ne calistigimi. Motivasyon icin salon sart bence. Evde yapabilene de helal olsun.

12. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    - https://www.bodyforumtr.com/vbforum/zaman-m-yok-evde-de-t10938.html

-Bu linke şiddetle bakmanı tavsiye ederim.

-Türkiye de büyük bir ihtimalle bulamayacaksın (ki eğer bulursan bana kesinlikle haber ver!!!) Yurt dışından getirtme ihtimali de ne kadar yüksek bilmiyorum. Ama bir gün evim olursa ve bu alet hala türkiye de yoksa çok ayrıntılı bir şekilde inceleyip,nerede yaptırabileceğimi araştırıp,yaptıracağım.

-Bu arada videoları izlerseniz,benim tercihim 3. olanı. Yani en ucuz olanı. Serbest ağırlıkla çalışmayı her zaman tercih ederim.

Morpheuss bunu beğendi.
  13. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    offfff super ya, iste ihtiyacim olan buydu,
    sagolasin wrestler!

14. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bu kadar sevinmene bir anlam veremedim morpheus,senin olamadıktan sonra ne işe yarar. Ben alete alet demem,alet benim olmadıkça (V.G aleti... :) )
    -Dediğim gibi temin edebilirsen kesinlikle bizlere haber ver. Hakkımı helal etmem haaa :D

15. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    :)
    asik oldum sanirim ya, tam aklimdaki aletti, istedigim gibi
    http://www.powertecfitness.com/workbench_multi_sysw.htm
    bu mayis gibi belki bunu alabilirim, cok yer kapliycak ama sanirim, bu yuzden once yer ayarlamaliyim, ama tam istedigim alet ya, ben biraz bu telli aletlerden korkuyorumda, Allah korusun tel kopucakmis gibi geliyor. Bakalim eger bu yaza dogru alirsam tabiki haber veririm wrestler :D

16. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Morpheus;nasıl almayı düşünüyorsun? Yurtdışından getirtebilecek misin? Yoksa Türkiye den temin edinilebiliyor mu?

17. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Ben wrestler'ın dediğini daha çok beğendim, hem serbest ağırlık hemde diğeri kadar fazla yer kaplamıyor. Ancak türkiyede bulmak imkansız sanırsam, e getirmeside gemiciğiniz yoksa biraz zor :p

wrestler bunu beğendi.
  18. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Eger ortak bir karar verebilirsek; bende bu tur bir urun almak istiyorum. Sanirim ortak getirtmek daha uygun olabilir.

Lutfen baska bu turde ev tipi urunleri burada toplayalim ve belkide birlikte siparis verebiliriz.

Ben Amerikadan ev tipi bir torna/freze tezgahi getirttim. Yaklasik 3 haftada geldi. Vergisini verdikten sonra hersey getirtilebilir.

19. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    acikcasi eger durumumu ayarlayabilirsem insallah getirtmeyi dusunuyorum,
    ama nasil ve ne kadara gonderiyorlar,
    ne kadar zamanda geliyor,
    ve ne kadar yer kapliyor onu ogrenmek lazim,

ama yinede mayistan once dusunemem

20. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Net olarak modele/modellere karar verelim, tasima konusuna yardimci olmaya calisabilirim. Dedigim gibi benzer bir urun (torna/freze) daha onceden getirttim.

Simdiye kadar baska ilgilenen arkadas yok ve degisik model tavsiyelerinde bulunanda cikmadi.

Sayfayı Paylaş