Evde lor yapımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve triptofan tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. triptofan

triptofan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Malzemeler:
    1 kg yoğurt veya 1 lt süt
    Yarım çay bardağı limon suyu
    Tuz
    Yapılışı:
    -Yoğurt kullanıyorsanız, içine su katarak ayran kıvamına getirin. (Süte su eklemeye gerek yoktur.)
    -Tencerenize ayranı veya sütü koyup kaynatın. Kaynar kaynamaz içine limon suyunu ekleyin, karıştırın. Birkaç saniye kaynatıp altını kapatın. Bir saat kadar bulunduğu tencerenin içinde dinlendirin.
    -Sonra tel süzgeç veya tülbent ile süzün. İyice süzülmesini bekleyin. Tuzsuz lor seviyorsanız bir tutam kadar, tuzlu istiyorsanız tadına bakarak ağız tadınıza göre tuz ekleyin. Tuzsuz lor, buzdolabında 5 gün kadar bozulmadan saklanabiliyor. Eğer daha uzun sürede tüketecekseniz buzlukta saklayabilirsiniz.

BENCE DENEMEK LAZIM ARKADAŞLAR.

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Guzel ancak guvendiginiz markalar varsa daha az maliyetli bile olabiliyor. (ZAman acisindan ozellikle)

3. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    burda lor satilmiyor, Ortalama 1 kg sutile yapilan bu el yapimi lor ortalama
    kac gr protein icerir?

Son düzenleme: 2 Kasım 2012
  4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    1 litre inek sütünde ortalama 30 gram protein vardır. bunun 3 ile 6 gram arası wheydir. ev imkanlarıyla onu mikronize etmek biraz güç en azından ben daha keşfedmedim o peynir altı suyunuda 3 gram protein için içmek azap çünkü içinde probietikler var laktaz var vs hazmı çok zor geriye kalıyor 24 gram protein. ha buna lor dersin çökelek dersin ama dğrusu süt kesiği yani çökelektir. manda veya keçi sütü satılıyorsa potein oranları daha yüksek diye biliyorum onlardan daha fazla proteinli çökelek yapılablir. afiyet olsun.

Chomoloko bunu beğendi.
  5. ronged

ronged Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    süt tam yağlı mı yağsız mı olucak acaba ?

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    biraz geç cevap veriyorum ama :D :rolleyes: bu isteğe bağlı yağlı yağsız yarım yağlı farketmiyor.

Sayfayı Paylaş