Evde kondisyon geliştirme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve erko merko tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erko merko

erko merko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar, eskiden futbol oynarken 2 saat bile oynasak yorulmazdım fakat 1-2 senedir pek dışarı çıkmıyorum çok pc başında oturuyorum ve futbol oynarken eskisine nazaran çok yoruluyorum 25dk fln oynasam nefes nefese kalıyorum, malum havalarda soğuk dışarıda koşuda yapamıyorum evde nasıl kondisyonumu geliştirecek hareketler yapabilirim, ip atlamayı düşündüm ama evde ip atlamaya müsait bir yer yok, ip illaki bir yere çarpıyor atlarken

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:17 ----------

Yardım edicek biri yokmu

2. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Hamlamıssın artik demekki :) Eğer sigara kullanmıyorsan zaman içinde düzelecektir evde ip atlamak iyi fikir fakat uygulayamıyorsun sanırım eğer evde kendine bos bir alan yaratıp çalışabilirsin zamanla eski hızına kavusursun fakat dısarı çıkıp hergün belli bir mesafe koşmanın yerini tutmaz nefesini açman lazım.. Seninle dururmumuz aynı gibi önceden arkadaşlarım sen hiç yorulmazmısın gibi sözler söylerlerdi bunun okulda koşu takımında olmamın büyük bir payıda vardı tabi umarım zamanla eski formunu yakalabilirsin biraz zor olacak fakat sonunda eski performansına kavuşacağını düşün.. basarilar.

erko merko bunu beğendi.
  3. erko merko

erko merko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Havalar soğuk olduğu için koşmak istemiyorum açıkçası ancak mayıs ayından sonra başlayabilirim koşmaya, evde bir şekilde yer açıcam artık ip atlamak için :) birde günde ne kadar ip atlasam yeterli olur acaba ? hergün 15-20dk yeterli olurmu yada 30-60 arası ?

4. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu sana ve şuanki durumuna bağlı eğer hergün ip atlayacaksan ilk gün 5 dakika ile başla hafif hafif dakikaları artırırsın 2.gün 7 3.gün 10 vesaire.. birden bire olabilecek birşey değil fakat dediğim gibi nefes açman lazım buda açık bir alanda koşma ile başlar aslında havayı bahane ediyorsun gibime geldi :) Kendine bir sınır koy ve 2-3 tur at çok basit aslında hava etkilemez bu durumu

erko merko bunu beğendi.
  5. erko merko

erko merko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Haklısın aslında yarın sabah erkenden kalkıp 2-3 tur atsam iyi olur sanırım eve geldiğimde nefes nefese kalmış olarak gelirim fakat 15 tatil sonuna kadar biraz düzelebilirim umarım

6. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    soğuk havada neden koşulmasın ki ? Gayet süper olur koşmak :)

Sayfayı Paylaş