Evde koşmak...Bir soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve k_lee tarafından 23 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. k_lee

k_lee Guest

benim şöyle bi sorum olacaktı:Koşu bandında koşuyoruz ya,evde kendi yerinde koşmak(koşu bandı olmadan,öyle kendi yerinde),koşu bandında koşmakla aynı etkiyi yapar mı?benim vaktim ve imkanım yok kaşu bandı almaya ve ya spor salonuna gitmeye .yardımcı olursanız çok sevinirim.

ha bi de:Dip atlamak koşu kadar etkilimidir(yağ yakımında)

<teşekkürler)

2. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    ip atlamakta etkilidir. merdiven çık. yerinde sayma :D

3. k_lee

k_lee Guest

:D:D merdiven çıkmak ve ip atlamak. teşekkürler

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ip atlamak eğer çabuk vazgeçmezsen mükemmel bir şekilde yağ yaktırır ama en az 30 dakika yapman gerekir mümkünse daha uzun zaten vücutunu çokda ısındırır ve su atarsın özellikle ilk başlarda ha birde ayağına dikkat et ayakkabıyla atlaman herhangi bir sakatlamayı engeller mesela yan basma gibi merdiven için dikkat et bilmiyorum belki başın ağrıya bilir eğer uzun süre yaparsan benim başıma geldi daha önce
    onun dışında malum spor yapmak için ağırlık kaldırmak gerekmiyor barfiks mesela çok faydalı kollar açık kapalı ters tutuş şeklinde uygularsın şınavda aynı şekilde onuda uygularsın ve karın hareketleri bir body ci gibi vücudun olmaya bilir evde bunları uygulayarak gayet fit bit vücuda kavuşabilirsin 1 yıl içerisinde çok iyi bir bizimde farkı anlarsın

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Süresi ve eforuyla kesintisiz olarak aynı etkide yaşatıyorsa ip atlamakta, yerinde koşup zıplamak veya dürülmüş halıyı yumruklamak ta etkilidir yeterki motivasyonunuz olsun.

6. k_lee

k_lee Guest

çok teşekkürler ilgilendiğiniz için.

7. k_lee

k_lee Guest

ha bi de, ip atlamak yerine bunun ipsiz olanını yapsak(eller felan da zıplamaya uygun sanki pi warmış gibi hareket etcek)aynı etkiyi gösterirmi?

8. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli

evde ip te mi yok???

9. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    bence sen en iyisi ni yolunu bul koşmaya git..
    hiç birşey motivasyon olarak koşmanın yerini tutamaz..

10. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    koşu banddında koşmak ile yerinde koşmak aynı şey değildir koşu bandında aynı tempoda koştuğumuz için yağ yakımı daha hızlı olur yerimizde koştuğumuzda ise tempomuz hep aynı olmayacağı için yağ yakımı daha az olur.
    bence sen çık açık havvada koş hem oksijen alırsın daha iyi olur

11. k_lee

k_lee Guest

onunla alakası yok da,ip atlama becerimin biraz kıt olduğunu farkettim:D

12. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bende evde koşuyorum senin gibi :) İkinci öğretim olduğum için geceleri yapıyorum idmanımı. Sokata koşamam köpekler saldırır :) mecburen koşuyorum yerimde. Şimdilik 15 dk koşuyorum kan ter içinde kalıyorum ama dahada arttırmayı planlıyorum bunu. çok işe yaradığını hissediyorum bilmiyorum belkide kendimi öyle inandırıyorum. Ama dikkatli yapmak lazım ayakkabı olmadığı için bileğimi çoğu kez incittim basarken biraz tehlikeli çok yükselmemek lazım. yükselipte harcayacağın enerjiyi süreyi uzatarak harcamanı tavsiye ederim. İyi çalışmalar

13. kukoruma

kukoruma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    20 dk dan başladım şu anda 28 deyim her gün 1dk arttırarak koşuyorum sende arttır bu sayede zihnin zamanla sayıları umursamaz ve kendini çok çabuk geliştirirsin mutlaka bunu yaparken film-müzik vb. şeyler dinle yoksa insan bir süre sonra sıkılıyor çok zorlandığında ve durmayı düşündüğünde (sadece koşu için değil) içindeki sesin arkandan kuyunu kazdığını bil o ses sana yalan söylüyor

14. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    bkz video + ip atlamak koşu bandından daha fazla karlori yaktırır

Sayfayı Paylaş