Evde kendi salonunuzu oluşturun

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve Mgg tarafından 26 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 70 üye.
  1. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    yerinde gidip görme imkanınız varsa öyle almanıızı tavsiye ederim.....smith makinası kısmının bushing mi yoksa linear bearing mi oldugunu sorun , linear bearing daha kalitelidir , daha yumuşak ve daha sorunsuz işleyiş saglar.....profil ve profiln et kalınlıgı ev kullanıcısı için yeterli ama çokta ileri düzeyde degil......bench sehbasının kaç kiloya kadar dayandıgını sorun.....fiyatına göre iyi bir ürüne benziyor ama benim ilk dikkat edecegim nokta smith kısmının ne kadar düzgün işledigi olacaktır , smith kısmı iyi degilse , başka ürünlere veya power racke yönelmek daha mantıklı

kerimagil bunu beğendi.
  2. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Bilgiler şu şekilde..

Yapılabilen Egzersizler: Flat Bench press,İncline bench press , Decline bench pres , Military Squat ,sholder pres , leg extension , leg curl , biceps curl

Şasi Profil Genişliği: 5 cm x 10 cm x 2,5 mm kalınlığında çelik profillere sahiptir. Cihazın ön ve arka kısımlarında bulunan geniş dengeleyiciler güvenliği artırır ve plakalarınızı koymanız için extra yer sağlar .
    Yüksek kaliteli 2,5 cm kalınlığındaki içi dolu miller krom kaplamalıdır . Mil üzerinde kullanılan burçlar egzersizin pürüzsüz olmasını garantiler.
    Şasi Açısı: Şasi tasarımı, tüm egzersizleri en doğal şekilde yapabilmeniz için 7 derece açıyla tasarlanmıştır. Şasinin geniş olması, cihazın dengesini artırır.
    Yüksekliği ayarlanabilir kilit sisteminin kauçuk durdurucularla desteklenmiş olması, kullanıcının güvenliğini garantiler ve ağır kilolarda güvenle çalışma olanagı sağlar .
    Tüm standart plakalarla kullanılabilir . Opsiyonel olarak istenirse olimpik plaka aparatları sayesinde olimpik plakalarlada kullanılabilir . Çok yönlü sehpası eğimli, düz, ters eğimli ve military pozisyonlarında ayarlanabilir.
    Minderli Bölümler: Kalın minderli bölümler yüksek yoğunluktaki malzemeden üretilmiştir. Bu sayede hem dayanıklılık hem de kullanım konforu artar.
    Boya: Elektrostatik toz boya ile fırınlanarak üretildiğinden aşınmaya ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.
    Cihaz Ebatları: yükseklik : 195 cm , genişlik : 210 cm , uzunluk 121 cm ( sehpa hariç )
    Taşıma kapasitesi :180 kğ dır . ( kullanıcı hariç ) SERBEST SQUAT KAPASİTESİ : 280 KG

--------------------------------------------------------
    Benim istediğim detay Pdf formatında katalog.
    Farklı açılardan fotoğraf gerekirdi.
    Sadece iki açıdan var. O fotoğraflardada üst üste gelen kısımlarda tam olarak nasıl olduğu anlaşılmıyor.

power rack marka güzel görünüyor. Fakat ithalatçık firma bulamadım.
    Yurtdışından nasıl gelebilir?

3. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    power rack marka degil aletin ismi , yurtdışından getrimeye gerek yok türkiyede getiren ve üreten firmalar var , zaten kargo çok pahalı tutar......tam olarak nasıl bir sistem kurmak istiyorsunuz smith makinası olan bir rack mı yoksa power rack tarzı daha güvenli bir sistemmi ve ayırabileceginiz bütçe nedir

kerimagil bunu beğendi.
  4. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    8 yıl voit çalışma istasyonu kullandım. yaşlandı. Geçen gün ağırlıklarını alıp geri kalanını çöpe koydum.

Biraz daha profesyonel düşünmeye başladım.
    Bench presslere yoğunlaştım.
    Çoğu basit geldi.
    İyi marka olarak Marcy gördüm fakat artık ithal edilmiyor gibi anladım.
    Çünkü sıfır satılan site görmedim.
    Pasifik sm 600' ün Marcy taklidi gibi anladım.
    Özellikleri benim için kafi.

Sizin dediğiniz Power rack tip tam bana göre.
    Ekstra olarak kum torbası asılabilir tahmin ediyorum.
    Güvenlik şart değil ama kiracı için elinden düşürme korkusu için olması çok iyi olur.

Bütçe 1500 ayırırım (ağırlıklarla beraber). Kafama uyarsa 300 daha esnetebilirim.

Power rack tarzı başka marka veya satılan site paylaşırsanız sevinirim.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

5. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    bende şuan böyle bir karar vermek üzereyim üzerinde düşündügüm 2 model var birincisi body solid pro power rack ( finspor tarafından getiriliyor) ikincisi ise novasport tarafından getirilen f13008 , ikisininde kendine göre avantaj ve dezavantajları mevcut, eger sizde böyle bişey arıyorsanız bu iki ürüne bir göz atın derim....bu iki üründen birini benden önce alırsanız , ürün hakkında yorumlarınızı duymak isterim tşkler

Son düzenleme: 6 Mayıs 2012
  6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    50-60 kilogram ağırlık plakası
    1 düz bar 162 cm tercihim
    2 kısa bar
    1 ağırlık sehpası (eğim ayarlanabilir)

sizce bana kaça mal olur?
    ağırlıklar krom olursa kaça malolur? evi mahvetmeyelim :D

7. gohardorgohome

gohardorgohome Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Polonya
    10kg x 2 = 66.25 TL
    Gerisini sen hesapla HB'de satılıyor gümüş boya gayet güzel ve ucuz.

8. gohardorgohome

gohardorgohome Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Polonya
    Birkaç gündür birçok topic açtım ve iyiki açmışım çok arkadaş bana yardımcı olmaya çalıştı nitekim oldularda.
    Aşağıda resimde gördüğünüz gibi 1093 Lirayı gözden çıkardım. 90 Lira x 12 Ay gibi bi para çıkıyor önüme.2 Arkadaş yaşıyoruz kişi başı aylık 45 Lira fitness'dan bile ucuz bi para.
    Bu setle Beraber (elimde olanlarda dahil);
    -> 4x0.5 kg
    -> 8x1,25 kg
    -> 2x2.5 kg
    -> 4x5 kg
    -> 10x2 kg
    Olucak Geri Kalanları resimde de görebilirsiniz.
    800 Liraya Aldığım Sehpa : York G864

Bayram sonuna kadar beklemeyi düşünüyorum Marcy yada Dunlop bi sehpa düşürürsem diye ama bakalım inşallah hayırlısı olur.

9. alimurat

alimurat Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, ben de ev küçük olmasına karşın yoğunluktan ve zaman planlamamın esnek olması zorunluluğumdan evde çalışıyorum.

Bir tane 65kg ağırlık içeren çalışma istaysonu , türlü barlar dumbellar var.

Bir de sehpa vardı bench press için , bununla birkaç kez barın altında kaldım, tek başıma yaşadığımı belirteyim, midemi patlatıyordu son tekrarları zorlamak istiyorum ama cesaret edemiyorum. Buna çözüm olarak bir smith machine düşünüyorum.
    Bunun iyi yanı askı mekanizması yanısıra yanlarda güvenlik aparatları ile kaldıramadığım durumlarda askıda kalacak bar. Ayrıca kanca mekanizmaları ile mekanizmasız serbest bir bar ile de çalışma imkanı sağlıyor bunlar.
    Şu anki sehpamda fly ve dumbell press yapıyorum ama göğüste istediğim gelişme olmuyor. Ayrıca bu alet ile squatları da daha güvenli yaparım diyorum. Yorgunsan tek başına barı sırtına yüklemek ayrı dert , kaldıramadığın durumda sağlık şekilde indirmek ayrı dert. Pahalı da alet bu smith ama almak lazım sanırım.

10. alimurat

alimurat Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Vazgeçtim smithlerin verimsiz olduğu yazıyor bazı yerlerde özellikle press uygulamalarında bu 7 derecelik açı sorun yaratıyormuş.
    Günvelik durdururcusu olan ve bol kancası bulunan bir rack almaya karar verdim.
    Ya da kanca sistemi de olan bir smith. Bunlar ikinci el pek bulunmuyor sanırım.

11. kartalli1993

kartalli1993 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Oncelıkle herkese merhabalar
    Beyler onceden 4 ay gıbı sure zarfında spor salonuna gıttım ve daha sonradan bıraktım.Sımdıde yeni işe başladım.Acemi değilim yani.Ve evımı spor salonuna cevırme dusuncesındeyım.Ağırlık istasyonu alma gibi bir fikrim var ama ne kadar yararlı olur kararsızım.Ağırlık istasyonunun kullanılabılır ağırlık oranını 200e kadar cıkarabılırmıyım yada fazla eger ole yapabılırsem benım ıcın daha ıyı olur uzun vadede kullanma sansım olur.Bunun yanı sıra ;

1-)Pro Delta DS 5500 Deluxe Ağırlık Sehpası (Incline Bench Press, Bench Press, Leg Extension, Leg Curl.)hareketleri yapılıyor bunda.

3-)Delta Z Bar Kromajlı İçi Dolu ( 120 Cm )

4-)Delta 168 Cm Uzun Bar Kromajlı İçi Dolu

5-) Activa Gri Döküm Flanş (Plaka)

6-)Dambıll Seti

bu ekipmanları almayı planlıyorum yanı evı spor salonuna cevırmeyı kafaya taktım aga eksık bıse gorursenız yorum yapın yorumlarınız benım ıcın onemlı .

12. schecter

schecter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
  13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bende mecburen önümüzdeki ay veya sonraki ay ev çalışmasına başlamak zorunda kalacağım gibime geliyor
    yoğun iş ve ev hayatı bunu yapmaya mecbur bırakıyor

yeni yeni araştırmalara başladım kendime bir salon oluşturacağım
    bitirince sizlerle paylaşacağım

14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    dediğimi yavaştan yapıyorum malum bebek oldu evden öyle her istediğinde artık kolayca çıkamıyorsun misafir iş temposu vs derken mecburi eve yönelme gerçekleşiyor ama henüz salondan tam kopmuş değilim
    evinizi spor salonu yapmak için gerekli şeyler nedir diye sorarsanız bunlar işinizi göreceğini ümit ediyorum
    şimdilik
    -bench sehpası almadım araştırıyorum alacağım
    -plastik yer kaplaması (bench ve ağırlıklar yeri zedelemesin diye)
    -büyük boy ayna (kendini takip etmek için)
    -müzik için herhangibir müzik çalar ( ben PC kullanıcam)
    -baskül
    -koridor barfiksi araştırıyorum alacağım
    -uzun bar araştırıyorum benchi aldıktan sonra ona hangisi uyarsa onu alacağım
    -bilek için delikli boru alacağım
    şimdilik sipariş ettiklerim
    Delta Uzun Krom Halter Barı - 120 Cm 1 adet

Ravel Kısa Krom Bar ( 36 Cm & İçi Dolu ) 2 adet

Delta Deluxe Dura-Strong Parlak Gri Döküm Plaka Çiftli-1 Kg x 4 Adet

Delta Deluxe Dura-Strong Parlak Gri Döküm Plaka Çiftli-2,5 Kg x 4 Adet

Delta Deluxe Dura-Strong Parlak Gri Döküm Plaka Çiftli-5 Kg x 8 Adet

Delta 20 Kg. Krom Plaka 4 adet

Son düzenleme: 24 Nisan 2013
    Semih68 bunu beğendi.
  15. onur372

onur372 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabar arkadaşlar

8 aylık bi sürenin sonunda yaz aylarında sıcakların gelmesiyle beraber salonda çalışmak oldukça zorlu bi hal almaya başladı (Salonda klima yok ve antalyanın sıcağını bilenler bilir.) Bende eve küçük çaplı birşeyler almaya karar verdim.

350 lira bir bütçe ayırdım.

1 adet ayarlanan bilen ağırlık sehpası bir çok hareketi çalışabileceğim içn onu almayı düşündüm ve spariş sepetine 1 adet 5 kademeli ayarlanabilen sehpa ekledim.

4x5 kg uygun fiyatlı bir flans.

20 kg dambıll set (36 cm bar 2 adet içnde olduğu içn daha uygun geldi ve içindeki flanslarla gayet uygun geldi. Bar ayrı flans ayrı alıcaktm ama bundan daha pahalı tutuyordu. Paketin içinde 4x2.5 kg flans 4x1.25 kg flanslar var)

1 adet Z bar ( ön kol arka kol çalışmak için + yatarak kanatta çalışılabilir. )

1 adet göğüs yayı

Not:bench sehpası almadım bütce kısıtlı diyerekten. onun için uzun barda alma gereği duymadım zaten toplam ağırlıklar 35kg tutuyor bench press içn düşük bir ağırlık normalde bench presste 70 kg basıyorum ama artık becnh press yerine dambıll press ile idare etmeyi planlıyorum. Maksat sıkılaşmak olduğu için çok sayı az kilo ile devam edicem.

tüm bunların listesi aşağıda görüldüğü gibi 341 lira tutmuştur.

16. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Klimasız salondada çalışılmaz gerçekten Onur:(

Son 1 yıldır evde çalışıyorum hiç antreman aksatmadım (Yanlız yaşıyorum bütün ev bana ait salon odalar felan hepsi spor salonu :) )

Koşu bandı almadım yerine kondisyon bisikleti kullanıyorum.

2 bench sehpası komplike bacak için aparatları ve lat macihne demiri vs hepsi var.

Düz bar, z bar, dumbell seti toplamda 160 kg ağırlık (eski demir plaka boyaları döküldükten sonra pislik yapmıyor artık:) krom lar çok pahalı )

Uzun lafın kısası sabit bacak makinaları hariç her şey mevcut .

Bundan 3 yıl kadar önce başladım eve aletleri almaya 2.000 2.500 arası bir şey tutmuştur .

Herkese tavsiye ederim spor salonuna göre avantajlarını sıralıyım ;

spor salonuna gün aşırı gidiliyor genelde haftada 4 gün geri kalan 3 günün parası heba oluyor Yani 1 yılda salona 5-6 hiç gitmiyorsunuz ama parasını ödemiş oluyorsunuz.
    Canınız o gün salona gitmek istemiyorsa bitkinseniz yada hastaysanız salona gitmiyorsunuz ,yine gitmediğiniz günlerin parasını ödemiş oluyorsunuz :)

Salona giderken dönerken duşta üst baş değiştirken vakit harcıyorsunuz (evde direk t-shirt boxerla olaya girebilirsiniz:)

vs....

Tabi salon çalışmasınında avantajları var partnerli çalışma ortam ekstra motivasyon vs...

17. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    onur372
    göğüs yayı ile nereyi geliştirmeyi planlıyorsun?
    forumu araştırırsan hakkında epey konuşulmuştur
    bide göğüs için bench press yapmayacaksanda göğüsü ihmal etme
    şinav çeşitlerini uygula

18. onur372

onur372 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkcası göğüs yayı ile tam olarak ne yapılabilir bilmiyorum 13 lira gibi cüzi bir rakam olunca onuda ekledim bir işe yarar muhakkak. Bench pres yapmayacağım için şinav a ağırlık veririm çeşitli şinav teknikleri ile ilgili videolardan yararlanırım diye düşünüyorum.

19. Skayisi

Skayisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG] Delta 22 Kg Siyah Vinyl Kaplı Dura-Strong Deluxe Plaka & Ba... 41.149 Puan
    33,89 TL

[​IMG] Delta Renkli Pilates & Yoga & Egzersiz Minderi ( DS 742 - M... 4.160 Puan Hediye Paketi / Notu ekleyin
    8,47 TL

[​IMG] Delta 140 Cm Barfiks - Kapı & Koridor Barı Egzersiz Spor Al... 10.000 Puan Hediye Paketi / Notu ekleyin
    25,00 TL

[​IMG] Sportica S202 10-40 kg Ayarlanabilir El Yayı 5.100 Puan Hediye Paketi / Notu ekleyin
    10,04 TL

[​IMG] Delta Şınav Barı - DS 946 5.000 Puan
    12,50 TL

[​IMG] Delta Fit Life Ab Roller & Mat Egzersiz Seti ( Crunch Train... 46.438 Puan
    42,35 TL

toplam 156 liraya mal oluyolar. olmazsa olmaz diyipte burda olmayan birşey var mı acaba ? dambıllar çok pahalı zaten buda yeter bana diye düşünüyorum. ekstra olarak 1 tane uzun bar almayı düşünüyorum. babamlada anlaşırsam ağırlık sehpasını ona kitlemeyi düşünüyorum.

20. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    1 yıl evde çalıştıktan sonra elimdeki 46 kg ağırlık setini ucuz sayılabilecek bi fiyata sitede satmıştım sonra 1,5 yıl salonda çalıştıktan sonra (makina kullanan birisi değilim) salonda yapabileceğim herşeyi evdede yapabileceğimi anladım ve eve aletler almaya başladım şu anlık elimdekiler

Adler ayarlanabilir bench sehpası
    88 kg döküm plaka (Bench press den ziyade ilk 2 haftamda 40 40 dumbell presi tercih ettim)
    2 adet 10 kg pilastik dumbell (Omuz yana açışda tak çıkar işini kolaylaştırıyor)
    Voit bisiklet (evde kardiyonun tadı bi ayrı oluyo)
    1 bench barı,bi 120 cm bar 2 tanede kısa dumbell barı
    Duvara yapıştırılmalı ayna
    Müzik ses sistemi

Döküm plakayı 150 kg ye kadar çıkarmayı düşünüyorum ben evde tam bir bodybuilder seviyesine geçilmesede çok iyi şeyler yapılabileceğine inananlardanım tek sıkıntı bacak makinaları onuda sehpanın sağladığı 2 hareket ve dumbell squat ile halletmeye çalışıyorum

Sayfayı Paylaş