Evde Karın kası yapmak istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve LucaToni tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle herkese merhaba.Bu foruma bugün rastladım ve yardımcı olabileceğinizi düşündüm.Ben 18 yaşındayım.Boy=170cm Kilo=60 zamanım olmadığından bi salona yazılamıyorum 10 gündür mekik çekiyorum.İnternette buldugum 8 minute programını uyguluyorum.Benim sorum şu benim bu hareketi yapmamın bi sorunu olur mu ?Yemekten sonramı yapmalıyım?Hergün mü yapmalıyım ?Tahmini olarak ne kadar sürede çıkar bu baklava kaslar:) ?Başka çalışabileceğim hareketler varsa onlarıda yazarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

2. katina77

katina77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
  3. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Hareketleri günaşırı yap, 1 gün dinlendir, yağ varsa kardiyo yapabilirsin koşu falan, normal eğik sehpada mekik ve ayakları düz uzatıp 30 derece kaldıırp indirmek işe yarar.

4. pc_qoloq

pc_qoloq Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    barfiks ya da barfiks çubuğunu avuç içiyle kavrayarak kendini çekme hareketi de çok etkili karın kası için

5. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Vücudumda yağ yok zayıfım zaten yukarıda belirttim ölçülerimi karın kası hangi hareketleri önerirsiniz ve ne kadar sürede çıkarabilirim baklavaları tahmininizce 1 gün arayla derken haftada kaç kere ve ne kadar çalışmalıyım ?

6. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Forumda o kadar çok yararlı var ki aslında, okumanı öneririm. Çalıştığın kası 24 saat dinlendirmen lazım ki gelişşsinler, çünkü dinlenirken gelişir. Zaten karın, mide hareketleri belirlidir, yukarıda arkadaş link vermiş oradaki hareketler. Ve protein almalısın günlük kilonun gram başına 1.5 - 2 katı.

7. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yani ben 1 gün çalışım ertesi günü dinleyeyim,peki bugunden itibaren başlıyorum çalışmaya.Biliyorum bu iş sabır işidir ama öğrenmek istiyorum karın kası çalışanlar ne kadar zamanda baklavalarına kavuştular yani ben tam bi süre istiyorum.

8. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Evde yaptigin icin hareketleri yanlis yapma ihtimalin yuksek. tavsiyem belinde agri hissettigin an o gun birak calismayi bel kaymasina yol acmayalim. Bol sans

9. fire80

fire80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    katina77 arkadaşım paylaştığın videodaki hareketlerin tekrar sayılarını aynen uyguluyormusunuz.Ayrıca dikkatimi çekti hareketler arası hiç dinlenmiyor.Sizde bu şekilde dinlenmeden mi yapıyorsunuz.

Son düzenleme: 21 Kasım 2009
  10. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Peki ben 1 gün 200 mekik ertesi günü dinlenme olarak yapacagım bakalım ne kdr sürede çıkar baklavalar

11. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    En zor gelişen ve sabır gerektiren kaslar karın kaslarıdır bana göre . O yüzden severek yap, hobin olsun, yapmadığın zaman bir eksiklik hisset ki bir zaman sonra vazgeçmeyesin. Arttırmalı olarak mekiği 4 set yapabilirsin. Ancak eğik çekersen fazla eğilme bele zarar.

12. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Son olarak bir sorum olacak.Bu benim çalıştıgım 8 minute egzersizinde 8 dakikada 250 / 300 arası mekik oluyor ve bu kasların yanmasına neden olur diyorlar ? Kaslarım yanarmı bi anda yapsam böyle ?

13. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Sadece mekik 200-250 değil de mesela 4set 20 mekik, 4 set 20 diğer karın hareketi bi 4 set te başka bir hareket yaparsan daha iyi olur bence.

14. xavihernandez

xavihernandez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar çok işe yarıyor demişsin peki bunları setlere bölüm sayılarımı arttırcaz yoksa aynı videodaki gibi mi yapıcaz?

15. Crisemre

Crisemre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    bende katina 77 nin gösterdiği videodaki programı uyguluyorum ordaki sayıya göre başla zorlarsa daha az sayıda yaparak başlarsın bence de çok iyi çalıştırıyor

Sayfayı Paylaş