Evde karın kası yapılır mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hellrider tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hellrider

hellrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Yaşım 31, 175 boylarında ve 75 kilo ağırlığındayım. Özellikle son 3-4 yılda çok kilo alıp verdim: En son 105 kilodan sadece yediklerime dikkat edip yürüyüşümü biraz arttırarak 75'e kadar indim ve bir yıldır da sabit kalmış durumdayım. Fakat karın ve bel kısmımda yumuşak diye tabir edilen yağlanma-göbek var. Ben bunları yakmak ve karnımı düzleştirmek istiyorum. Sportif biri değilim, işim masabaşı. Günlük faydalı yaptığım tek aktivite işe gidip gelirken toplamda ortalama bir saat yürümek. Spor salonuna gitmeden, kendi imkanlarımla bunu yapabilir miyim? Evde kondüsyon bisikletimiz ve dambıllarım var, mekik de çekiyorum. Haftasonları arada baskete gidiyorum bir saat kadar oynuyorum. Ama ne yazık ki vücut toparlamıyor.
    Yeme içmemdeki iyi alışkanlığım tatlıyla aramın olmaması. Çay da içsem şekersiz içerim, bir iki haftada bir gofret veya çikolata yesem yetiyor. Genelde su tüketirim. Kötü olaraksa arada sırada şekersiz diye lanse edilen tatlandırıcılı asitli içeceklerden içiyorum, veya şekersiz limonata: O da yaz sıcakları yüzünden oldu. Haftada bir veya iki kereyse çerez, cips tüketiyorum aşırıya kaçmadan(en çok 500-600 kalori). Aşırı yağlı yiyeceklerden kaçınan, şeker doğru düzgün tüketmeyen biriyim. Çok öğün yemem, günde 2 öğün yerim ve o yeter, bazen çerez veya meyve ara öğün yerim o kadar. Gece yeme alışkanlığım da yoktur.

Kilo olarak yine 75 civarı kalıp yağlarımı kasa çevirip karnımı düzleştirebilir miyim? Çok sağlam vücudum olsun çok kaslı olayım derdim yok, sadece vücut düzgünleşsin karın yağları gidip biraz kaslansın yeterli. Bu konuda tavsiyede bulunabilecek arkadaşlar olursa sevinirim. Mümkünse ben bu işi evde halletmek istiyorum spor salonlarını son tercih olarak düşünüyorum. Gerekli bir alet edavat lazımsa eve alabilirim. Görüşlerinizi önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 16 Haziran 2016
  2. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Karın kası olayı fazla abartılacak bir olay değil ama karın fotoğrafını çekip atsan daha düzgün yorum alabilirsin deri sarkması vardır diye düşünüyorum. Bu durumda karın kasları net bir şekilde gözükmesi çok zordur.

Sayfayı Paylaş