Evde Günlük programım sizce nasıl ? yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Dr.house tarafından 7 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Dr.house

Dr.house Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Programımım
    Sırası ile :

30 sınav
    3x40 adet mekik
    3x50 adet 3,4 kg dumbel curl
    35 tane Alternate Sit-up
    35 tane crunch

20 tane lateral-raise
    50 tane forearm-dumbell-curl

20 Sınav daha
    Ve son olarak 6x15 adet zıplama

neden zıplıyorsun diye sorarsanız boy uzamasını engeller diye bişey duydum kimi engeller diyor kimi engellemez ben ne olur ne olmaz diye zıplıyorum :D(tabi zplamak boy uzatrmı bilemem ama )
    ondan sonrada http://img511.imageshack.us/img511/3944/growtaller.jpg şu bel gerdirme hareketlerini yaptımmı bitiyor
    bazen bunlardan hafif fazla yapıyorum çünkü yoruldugumu hissetmiyorum önceki gibi sanki eksikmiş gibi geliyor her neyse

İlk basladıgımda yaklasık 2 ay önce 5 şınav 20 mekigi zorla çekiyodum o zmandan bu yana artıra artıra bu programa geldim bunuda 1 haftadır yapıyorum haftada 1 günde dinlenme var .

yaş 15
    boy 167

bunları yatmadan bi 1 saat önce yapıyorum günde en az 7 saat uyurum birde şu protein vs almamız gerek tigini bilmiyordum sonra ögrendim ancak yapabilecegim günde yarım litre süt 2 yumurta :S

şimdi yorumlarınızı alabilirim ? ne eksik ne fazla ?? ne yapmam lazım

Buda vucudum (mp düşük ama ) :
    http://imgim.com/9726incik2465356.jpg

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    50 Tekrar yapma overtraining olur.Fazla yapmak istiyorsan 4x12 yaparsın.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html bu linkteki dumbell ile uygulanan programdan yararlan birde siteyi araştırmadan konu açma bence , mekiği en sona al mekiği en son yap , şınavı yumruk üstü çek , 30 şınav değilde , 5x10 şınav dene..

Dr.house bunu beğendi.
  3. Dr.house

Dr.house Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    @2 o zaman da hiç yorulmuyorum ki 50 de anca , yoruluyorum derkende hafif yanma hissi gibi bişey olur ya o .. ?

tamam şınavı 5x10 yaparım ama sonda 20 sınav var onu kaldırmam mı lazım
    mekigide en sona alırım

birde bu boy uzamasını etkiler mi etkilemez mi ? araştırdım %50 engeller diyorsa %50 side engellemez diyor anlamadım gitti

4. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    15 yasindasin eve kapanma. haftada 1-2 defa halisaha maci ya da basket maci yap o da olmazsa newbalance'dan guzel ayakkabilar al ve orman kosusu yap. dumbell, mumbell unut bunlari sadece ve sadece vucut agirligini kullanacagin egzersizler yap. ziplamak iyidir, hormon seviyelerini bile yukselten mucizevi ve basit bir harekettir. bol oksijen al. hayatinda simdiden "ev" ve "spor" kavramlarini birlestirme.

Dr.house bunu beğendi.
  5. Dr.house

Dr.house Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    @4 haftada 1 defa halısaha maçı yapıyorum bazı haftalar olmasada genellkle yaparım
    dumbele gelincede baksana 3,5 kilo agır bile degil yani zaten şınav ve mekik ön planda olacak şeklde hazırladım programı zıplamaya gelince oldugum yerde zıplıyorum bi fark edermi ki ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:05 ----------

yardımm beyler up up up

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Boy uzamanı burdaki şeyler etkilemez , 4x12 yapılan bir dumbell ile hareketi gidip tek set 50 tekrar yapman bir işine yaramaz dostum.yorulma felan olarak bakıcaksan öyle yap ama işine yarayan şekil 4x12dir oda toplam 48 tekrar yapıyor 50 ye eşit direk 50 çekerek yapıcağın saflık nedir anlamadım.Sonda şınav çekme çekebileceğin şınav sayısını 5 sete böl mesela dedim ya 10-10-10-10-10 yapabiliyorsan böyle yap veya 20-20-20-20-20 veya bu kombinasyonu kendin ayarla..

7. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    iyi güzelde mekik ve şınavla başlamışsın fakat bundan önce streching(ısınma) yapıyor musun acaba? özellikle mekiği gittim salondaki hoca genellikle 20 dk ısınma(koşu bandında) ardından öneriyor.Gerekli ısı yakalanmadan yani vucut soğukken yapmanı önermiyorum.Ayrıca mekiği 30x4 yapmanı tavsiye ederim.her set arası 45 sn dinlenmen yeter.mantık olarak seti arttırıp sayıyı azaltmanı öneririm.Zıplama konusunda tam büyüme çağında olduğundan oldukça yararlı olcağını düşünüyorum.barfixte asılma vs.de yapabilrsin evinde barfix barı varsa

Dr.house bunu beğendi.
  8. Dr.house

Dr.house Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tek set 50 tekrar yapmıyorum 3x50 yapıyorum

şınavı 5x10 yaparım tamam dedim ya ama her set arası ne kadar dinlenmeliyim ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:17 ----------

@7 tabi ilk bi 5/10 dk ısınma hareketleri yapıyorum kafadan bileklere kadar heryeri bi kaç hareketler ısıtmaya çalışıyorum tamam mekigide 4x30 yaparım malesef barfix yok :s

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    set arası 60 saniye dinlen.

10. Dr.house

Dr.house Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tamam deniyeyim bakalım

11. Kartal96

Kartal96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle kolay gelsin kardeşim

Dumbell curlleri 4x12 ye böl allah korusun sakatlık geçirmen 6aya mal olur. baştan dumbell curl yap ardından şınav ve son olarak mekik zıplamaya gelince mutlaka yararına olucaktır

beslenmene dikkat et sabahları uyandıgında en az 2 kaşık pekmez ye ben her sabah uyandıgımda ballı süt+2 kaşık pekmez+muz yiyorum lor peynirini sık ye

Dr.house bunu beğendi.
  12. Dr.house

Dr.house Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sagolasın da programı degiştirdim ben konuyuda nerden editleyecegimi bilmiyom mod vs de çok yardımcı çokk herneyse yeni programım
    5x12 sınav
    4x25 dumbell curl
    25lateral-raise
    2x25 forearm-dumbell-curl

4x30 mekik
    2x35 Alternate Sit-up (saglı sollu yapıldıgı için 2x diye yazdım aslında tek sette yapıyorum+http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/obliques/alternate-sit-up/)
    35 crunch(http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/abdominals/crunch/)
    6x17 zıplama
    +http://img511.imageshack.us/img511/3944/growtaller.jpg bu hareketler

Birde bu hareketleri yapma sırası bi şeyi etkiler mi ?

13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    hareket yapma sırası tabi birşeyi etkiler antrenörlerin verdiğin sıralamaya göre yapmak gerekli bu konuda bilgili olmak gerekli program örneklerindeki sıralamaya bakmayı dene..

Sayfayı Paylaş