evde egzersiz için bu ürünleri tavsiye edermisiniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jason87 tarafından 1 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. jason87

jason87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    merhaba arkadaşlar.. öncelikle bu konuyu nereye yazabileceğim arasında çok kararsız kaldım, umarım dogru yere yazmışımdır.

ben 19 yaşında bir gencim (75kg,1.89boy). geçen sene 2 ay body e gittim ve yaz gelince bıraktım.. ramazandan sonra bu sefer daha ciddi bir biçimde başlamak istiyorum. ve yaza kadar çok iyi bir vucut yapmak istiyorum. Soruma gelince, internet sitelerinde, bazı marketlerde uygun fiyatlara spor egzersiz aletleri gördüm ve salon çalışmalarım hariç, evde boş zamanlarımda hergün egzersiz yapabileceğimi düşündüm. YAni haftada 3 gün salon artı hergün ewde egzersiz yapmayı planlıyorum. site linkini vermek isterdim ama reklam olur diye verilmez sanırım. Bu bahsettiğim ürünler Ab King Pro ve Twist & Shape. Sitelerde çok olumlu şeyler yazmışlar ama burdaki bodyci arkadaşların yorumları benim için daha önemli..bu ürünleri tavsiye edermisiniz, vucudumun kas kazanmasına yardımcı olur mu?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

2. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Forumumuzda "Ab King Pro" diye aratırsan bu ürüne ait başlıkları bulabilirsin... Bu tip ürünlerin faydaları ve fayda/maliyet değerlendirmeleri yapıldı...Bu başlıklarda sorunun cevabı bulabilirsin...

Saygılarımla;
    Aytac

3. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle belirteyim ben bu sporda yeniyim, deneyimli veya bilgili sayilmam. Ama bildigim kadariyla soylemem gerekirse, haftanin hergunu calismaman gerekir sanirim, bunu buradaki uzman arkadaslardan daha iyi ogrenebilirsin ama bildigim kadariyla off gunlerinin olmasida gerekiyor. Bence baslamadan bunu bi arastir dostum ;)

kolay gelsin

4. jason87

jason87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    yazmadan önce arama yaptım zaten forumda..bilgi çıkmadıgı için soruyu yazdım

5. sebulba585

sebulba585 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba

şimdi forumda hocalarım olsun, daha tecrübeli arkadaşlar olsun daha kaliteli bilgilerle mutlak yardımcı olacaklardır, bende baya bi süredir bu işlerle uğraşan biri olarak fikrimi söyleyeyim

öncelikle abking pro işte reklamlarda gördüğümüz ürünler falan bunlar bence boş.olay çok çalışmaktan da öte sıkı (disiplinli) çalışmakta ve beslenmede(çok önemli) bitiyor. bende evde antrenman yapan birisiyim ve öncelikli ihtiyaçalrının şunlar olduğunu düşünüyorum:
    -iki tane kiloları ayarlanabilir dambıl (fiyatları yaklaşık 15 TL civarı oluyor)
    -bir tane uzun bar (olimpik olmasına gerek yok, fiyatı da yaklaşık 60-80 tl civarında)
    -gerekli kilolar.örneğin bende şu anda iki tane 5 iki tane 10, 2,5, 1,5, 1 kilolardan da dörder tane bulunuyor, iki aydır antrenman yapıyorum ve şu anda bana yeterliler (kiloların fiyatlarıda kilo başına yaklaşık 2 tl ile 3 tl arasında değişiyor, hepsini birden alacaksan pazarlık yaparsın)
    -ince masa (dambıl hareketleri için, genelde 50 -80 tl arası değişiyor fiyatları)

şimdi bunlar ilk ay ve ikinci ay antrenmanlarındaki hareketler için bence yeterli. daha sonra ise incline bench, üst göğüs hareketleri için eğimli bir masayada ihtiyacın olacak. bu tarz bir masayı ağırlık sehbası adı altında (çalışma sistemi şeklinde) satıyolar ve fiyatları 170 - tl den başlıyor
    ben sana bunla ilgili bir sitenin linkini vereyim:

Edit (flexor) SİTEMİZDE REKLAM YAPMAK YASAKTIR

6. tazmania_can

tazmania_can Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sivas
    eger salona düzenli gidersen evde çalışmasan daha iyi olur bu spor en disiplinli şekilde salonda yapılır. zaten bi salona başlarsan senin için mantıklı programı yapmaya başlamış olursun bunun dışında dinlenmen gereken zamanlarda evde kendini yorarsan kas yapıyım derken göz çıkarırsın ;)

kolay gelsin başarılar ...

7. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bende evde calisiyorum,
    hirs, azim ve disiplinli bir calismayla evde de iyi seyler basarilabilecegini dusunuyorum.

Bu yuzden sebulba585 +rep

jason87 dostumuza evde BB calisma yollari ile ilgili verdigin ayrintili bilgi ve destekten dolayi verdim,
    tebrikler ve tesekkurler dostum

8. sebulba585

sebulba585 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende evde çalışmayı daha faydalı bulanlardanım, eğer gerekli ekipman varsa çünkü,
    -ortamı istediğim gibi ayarlıyorum, motivasyonumu yükseltecek şekilde (sevdiğim müzikler vs.)
    -bana en çok özellikle salon uzakta ise gidip gelmek çok üşendiriyordu, evde işim bittimi direk duşa girebiliyorum,
    -evde salondaki gibi geyiğe takılıp antrenmanı aksatmıyorum :)

ama tabi bunların yanında salonda da profesyonel hocaların gözetiminde antrenman , bi sürü aletin yani alternatiflerin olması, her an yardım ve destek isteme gibi avantajlar var.bunları evde bulamıyosun.

bu arada antrenman ortamının iyi havalandırılması da şart (şahsen benim) klimam yok mesela pencerenin açık olmasıda terli şekilde hasta ediyor o yüzden biraz zor oluyor. antrenmanda bol oksijen alabilmek bakımından havalandırma olayına da dikkat etmek lazım..

Bu arada, evde kullanılacak aletler bakımından ist.eminönünde Do-Smai var daha çok uzakdoğu sporlarına yönelik ama ben bazı aletleri ve çalışma masaları görmüştüm, Ankarada da İzmir caddesi Ülkealan pasajında bir çok dükkanda yukarda bahsettiğim aletlerin tümünü bulabilirsin, ayrıca ankara Beğendikte ve Metro da da bu aletlerden var.buralardan da fiyat almak faydalı olacaktır. başarılar..

9. CENTAUR

CENTAUR Guest

Şöyle bir örnek vereyim senin almayı veya evde yapmayı düşündüğün şeyler bir mikser ve blendır dan oluşan mutfak robotu ise

Düzenli gideceğin bir Salon aşçı mufağı hükmündedir asla aynı şey değildir yerini tutamaz daha teferruatlı çok amaçlı veya ayrı ayrı aletleri evinin büyük bir odasına veya garaja koyman lazım ve bir ton para harcaman lazım yoksa belli bir seviyenin üstüne kesinlikle çıkamassın ve en önemlisi birşey öğrenemessin en iyisi sen salona düzenli devam et

Sayfayı Paylaş