Evde dumbbell ile her gün çalışmanın zararı/faydası nedir???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zisha tarafından 16 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zisha

zisha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle selamlar. Ben bu forumda yazılanlar doğrultusunda evde dumbbell ile kendime göre bir çalışma yapıyorum. Amacım öncelikle güç kazanmak. Abartısız ağırlıklarla verilen programları uyguluyorum, ağırlığı kola vererek şimdilik. Yani her gün biceps için çalışma, yanına bazen göğüs veya triceps veya omuz çalışması ama kısa süreli çok zorlamayan antremanlar.

Merakım şu, forumda arattım ama çelişkili cevaplar bulduğum için net sorayım dedim hem de benim gibi evde çalışanlar için açık bir cevap olur. Her gün çalışmanın zararı var mı? Evde çalıştığım için vücuda bindirme pek olmuyor, dolayısıylabir de haftada 3-4 gün çalışırsam fayda iyice aza inecek gibi geliyor ama?

Durumu da söyleyeyim; 1 ay olmadı, fayda görüyorum özellikle kol ve omuzlardaki gelişim görülebilir düzeyde. Ayrıca güç kontrolü için de şunu söyleyebilirim, şınav dayanıklılığım sayı olarak azar azar da olsa artıyor.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
Konu Durumu: