Evde bu tarz bir vücut elde etmek mümkün mü ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve droplock17 tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. droplock17

droplock17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    10
    Futbol oynadım , voleybol oynadım , güreş yyaptım , kick box yaptım ama sadece vücut geliştirmeye gitmedim hiçbir zaman ama 4 yıl boyunca baya aralıklar vererek evde - yurtta geliştirme yaptım baya azimle ..:mad:

Lise 1 'de hergün abur yiyordum ... Sağlık raporu için sağlık ocagına gittiğimde 92-93 kilo oldugumu fark ettim boyum da 1.75 .. Eskiden aşırı hızlı koşan ben hep geride kalmaya başladım . Sonra yakın arkadaşın biri fena kilo almama takılınca inat ettim yazın öyle azim ettim ki 1.5-2 ay içinde 25 kilo civarında verdim spor ile diyet yaparak .. O kadar dikkat ettim ki . Akşam eğer gofret tarzı birşey yiceksem önceden gidip yarım saat koşuyordum . İşte herneyse kiloyu verdim sonra evde dumbel ile çalıştım göğüs-kol-karın-adonis kası yaptım baya çalışarak . Böyle devam ettim ama çok fazla değişme olmadı omuz kaslarım kalınlaştı , omzumdaki kaslar biraz belirginleşti o kadar . Bir süre sonra sıkılıp bıraktım hep . Bu sıralar yani 4-5 aydır baya bıraktım sadece normal beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum o kadar ...

Ama tabi egzersiz yapmayınca geriledim . Adonislerim dursada karın kaslarımın belirginliğini gitti neredeyse . Bel çevremde genellikle yan ve yandan biraz arkaya doğru birazcık yağlanma oldu ve yumuşama...Göğüs kaslarım işte normaller.Eee lafı nereye getirececeğim bi saniyee , Şöyle ki fitness salonu yürüyerek 40 dakika , hergün otobüsle gitmek zor olur hem üniversite var öğleden sonra .

O yüzden 30 KG halter aldım . Bununla yapacagım bir çalışma ne derece etkili olacaktır ? Daha önce 15-20 kilo civarında Dumbell ve Halter görevini görebilecek 20 kilodan fazla ağırlık kullanıyordum ..Zamanla 10'ar 10'ar eklemeyi düşünüyorum acaba şu alttaki henry gibi bir vücut yapma imkanım var mı illahi ki salona gitmem mi gerekli şimdiden teşekkürler bodyforumtr ailesi umarım sıkmamışımdır ..

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Evde yaparsan evdede olur salonda yaparsan salonda da olur. Önemli olan "Yapmak" Kaslarin 20 kiloluk bar'a Salonda da evdede ayni direnci gosterir uzayda degilsen mekan farketmez. misal ben salondayim ama eve gecmeyi planliyorum zaten salonda ki o makinelerde vaktimi harcamiyorum 1 tane barbell ile calisiyorum. Nadiren cablo ile sirt hareketleri yapiyorum. Yani normalde hep sirt idmanlarimi barbell ile yaparim.
    30 kilo ancak baslangic agirligi olacaktir sana ama, vucut agirliyla calisirken extra direnc icin kullanabilirsin.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    başkasının vücudu gibi vücut yapmayı değilde kendi vücudunu mümkün olduğunca geliştirmeye bak çünkü bu sporda herkesin geleceği nokta farklıdır evde vg olur tabi bench sehpası ayarlanabilir dumbbell seti ve bar ile ve elbette işin en önemli kısmı iyi beslenme ile bu sporda yol alırsın er yada geç

4. droplock17

droplock17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    10
    Bende zaten ilk öyle düşündüm ''40 kilo almalıyım'' diye ama sonradan düşündüm başlar başlamaz baya ağırla başlamak beni yavaşlatır diye düşünerekteen ''30 kilo aldım'' ayrıca eldiven gerekir diye ondan da aldım , zaten 1 ayda bir +20 olarak arttırmayı düşünüyorum ama fazla mı olur ? . Pekii benim halterle yapacagım Göğüs - Biceps - Triceps yani kısacası Üst vücut egzersizleri nedir acaba yardımcı olur musun kardeşim ?

Sayfayı Paylaş