Evde bench press öneriyormusunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve M£RT tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    S.a beyler evde 50 kg + bar ile bench press çalışıyorum 1 aydır.Şimdi extra 30 kg daha ağırlık almayı düşünüyorum bench press sehpası var fakat eger 80 kg ile çalışırken üzerime düşerse sıkıntı olabilir.Çünkü kaldırdıktan sonra tüm yük kollara biniyor açıkçası tedirginim.Sizce evde bu kadar ağırlık ile bench press calısmalımıyım ?

2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    a.s. ben de evde çalışıyorum ve tek başımayım. Evde tek başına çalışıyorsan yani yardımcın yoksa max. ağırlık denemesi yapmaman, son setlerde zorlamaman lazım. Hiç de zorlama diyemeyiz tabii ki, ama işte tehlike sınırına yaklaşmaman gerek, bunu da her insan kendisi bilir zaten. Yine de ağırlık altında kalma riskini düşünürsek forumda daha önce paylaşılan iki tekniği paylaşayım. Birincisi yüksek ağırlıklarda ve son setlerde bar tutucuları takmamak, ağırlığın altında kalınca yavaşça bir tarafa ağırlık vererek ağırlıkları kaydırarak düşürmek. Bir de düşürmeden bir tarafa ağırlık vererek barı atma seçeneği var ama haliyle bu evde olmaz.:) Bir de göğüsten aşağı birkaç kat katlanmış havlu koyarak altında kaldığın ağırlığı yavaş yavaş baldırlarına yuvarlama tekniği var, bu da oldukça pratik.

Ama yine de en iyisi evde ağırlık altında kalacak kadar zorlamamak tabii ki.

Alper19891 ve M£RT bunu beğendi.
  3. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Dambılla çalışmayı dene, bir sorun olursa bırakırsın yanlardan olur biter.Ben öyle yapıyorum.:)

M£RT bunu beğendi.
  4. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten dambılla da çalışıyorum dambıl fly felan. 15 kilo ile dambıl fly yapıyordum dün 20 kg ile yapıyım dedim son set 7. tekrar da sag kolumda ki dambılı üzerime düşürüyordum az daha ama müthiş yanma oldu göğsümde ilk defa bu kadar zorlandıgımı hissettim.(Bu arada sag kolum daha güclü ama nasıl olduysa sag kolumda ki dambılı düşürüyordm ve sol kolum dolu olmasına ragmen o kolumla diger kolumu destekleyip kurtuldum :D)

5. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Ben de evde çalışıyorum sehpam yok bazen barbell floor press yapıyorum ama pek tercih etmiyorum açıkçası göğüs için bu hareketi.Kendi adıma konuşayım ne zaman press yapsam göğsümden çok ön deltoid ve ön kollarım ağrıyor.Aslında temel ve çok eklemli harekettir bench press fakat ben yapamıyorum :) yani çok dikkat etmek gerekiyor duruşa.Onun yerine ardı ardına push up + dumbbell floor fly yapıyorum.Bu arada dumbbell'lar barbell'e kıyasla daha çok denge isteyen bir alet. O yüzden dumbbell da da dikkat et yani yaparken.

Son düzenleme: 18 Haziran 2012
    M£RT bunu beğendi.
  6. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Benc press in altında kaldığım zaman her zaman bunu yapıyorum, baktım bar yukarı gitmiyo yavaşça dizlerime oturturuyorum barı, dikkatli bi şekilde kalkıyorum.. alt göğüsde bile böyle oldu ama barı sadece dizlerime oturtup bekledim biri geldi yardım etti :)

M£RT bunu beğendi.
  7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    yatağa dik kur sistemi eğer zorlanırsan kolları hafif yukarı kır ve yatağa bırak ama burda çok dikkatli olman lazım kolu kurtarmadan bırakırsan omzunu kırabilirsin yinede maksimum ağırlık denemeden kas gelişimi olmaz düşüncesindeyim

M£RT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş