Evde ayrıntılı çalışmak.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zumlorn tarafından 26 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle üslubuna dikkat et. Ikı tane plastik dumbbel mi ? ahaha cocukmusun sen ? ben bende iki tane plastı dumbbel mı var dedim ? ya da ıkı tane plastik dumbbel la mı vücut yapılır dedim? sen alkol mu kullanıyorsun? once bir konusmana dikkat et , sonra sporu öğren bilgilen sonra bilgi tartışması yap. Ve bu bilgi tartışması olsun insanları rrencide edecek laflara giriceksen sen muhattap olunamayacak ınsanlar arasına girersin. Asıl mesele iş bilmektir , sen işi bilirsin salonda yaparsın bir başkası işi bilir techizatlarla evde yapar bunun farkı yoktur. Ne cok ıınsan gördüm salonda o kadar ugrasıor tık yok , ne cok gordum evde ugrasıor tık yok anlatabildim mi ? sorun bilgili olmakta egzersizlerin nasıl yapıldıgını bılmekte spor bilgisinde yatar güzzel kardeşim tm ? o kadar ahkam kesiyorsun koy bir kaç tane fotonu bizde diyelim aaa cok güzel vücut yapmıssın salonda , sende kalkıp bu vücut evde olmaz dersen o vücudu da cope atarsın beyninide :)En kral spor salonuna da girerim ama keyfim istemiyor anlatabildim mi kardeşim? sana cevap vermeyecem cünkü , neyse üslubumu bozmayacam

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O zaman sana Forumda araştirma yapmadan konu açma kardeşim !! Demek istiyorum :D şunu söyliyim resmini attigin şey mekik aleti onla ne yapcaksın ? Mekik cekceksen ayagini kanepeye sıkıştir oyle cek. Senin alacağin şeyler:

1 adet bench sehpası (bar tutacakli ve düz-incline ayarlanabilen.)
    1 adet uzun bar
    2 adet kısa bar
    60 kg ağırlık
    Koridor arası barfiks

Protein tozu alma önce bunlari al. Uzun bar tavsiyem 183 cm. Plakalarda demir döküm şart. Bunlar yeter sana ileride ağirlıkları arttirirsin yavaştan
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    Z bar unutmuşum
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    Kemeri kaç paraya aldın ?

3. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Ne yazdın okumadım ama bu tartışmaya son ver boş konuşma gece gece gözlerimi yorma

Diğer arkadaşa gelince,cable ile dumbbell kaslarda aynı etkiyi yaratmaz

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Resimler yarın geliyor :D ortam süper yanlız.

Bu arada konuyu baştan sona okudum requ ve ben dısında mantıklı cevap veren 1 kişi yok yav adam evde ayrıntılı caliscam yardim lazim demis. Bikaç kisi arada salonu birakmis evde 5 kg lik dumbelle calismiş lazar angelov olamayınca salona geri dönmüş bu sefer evde calisanlari karalıyor. Evde söyle 600-700 tl lik masraf yapip kendi salonunu kurmadıysan boş mesaj yazmayın lütfen konuyu boşuna upluyorsunuz diğer konu açan insanlara ayıp oluyor.

5. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    lazar angelov olmak nedir bi açıkla bana mantıklı bir açıklama yaparsan hesabımı silicem

6. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Mayiaskaquestion dumbell ile cable kaslarda aynı etkiyi yaratmaz demişsin. Evet cable hareketleri daha izole, dumbell hareketleri daha compound hareketlerdir. O zaman şöyle diyeyim sizin salonda yurtdışındaki hammer strentgh makinalarından, iso row makinası falan var mı ? Saçma konuşuyorsun o zaman en iyi, hiç bir eksigi olmayan salona git her imkanı bulursun. Yapabileceginin en iyisini yapmaya çalışırsan emin ol bu kadar sorun çıkmaz. Hem allah aşkına kaç tane adam gördün front raiseyi cable ile yapan ?

7. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Bu arada eger çok istiyorsan york g864, voit t-700 tarzı cable eklentili masalar da var, seçenek çok yani.

8. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Sen salona gitmediğin için bilmezsin :)

9. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    salona gitmediğimi nerden biliyorsun ? hem sen cevap ver hammer strength makinaları var mı salonunda ? ya da dediğim gibi york g684 alırsın cable istasyonu da var istediğini yaparsın.

10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Lazar angelov olmak = lazar angelovun vücudu gibi bir vücuda sahip olmak.

Yeni hesabindan mesaj atma basligi iyice ...tiniz

11. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Ne yazdın okumadım ama tartışmaya son ve diyorsun ? okumadıgın yazının tartısma içerikli oldugunu nerden bılıyorsun öyleyse? pff. ya insanları evde spor yapmaktan sogutacagına git spor salonunda elınden geleni yap hedefine ulaş.Bırakta bir başkası hedefine nerde ulaşıyorsa orda ulaşsın bir ''uzman'' gibi evde yapılmaz demeyi bırak , git sporunu yap sen. Üstelik lazar angelovun daha streoid basıp basmadıgını ble bilmiyorsun , anca netten duyduklarını bilrsin / biliriz. Sankı adamla birebir konusmuslugun var kaldı ki olsa bile streoid bastıgını soyleyecek degil ya? 1 kelime düzgün konus dınlerım 1000 kelime boş konuş dinlemem. Eyv.

12. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Okumadım,tartışmaya son ver

13. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    ??? yukarıda yazdıgıma cevap bekliyorum hala evde olmaz deyip geçmek kolay

14. zumlorn

zumlorn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    mekik aletinde de bench press yapılabiliyor :) sadece elimde olanı gösterdim..ekleyeceğim şeyleri sizlere sordum..aranızda 3000 liraya çıkanlar var 3 yıllık salona yazılıp protein tozumuda alırım o paraya ^^ konu sapıyor yavaştan

15. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    3 yıl sonra elinizde hiçbirşey olmayacak bu kadar basit, protein tozu ve üyelik zamanla yok olur, demir yok olmaz, konunun saptığı yok... Konu Evde ayrıntılı çalışmak ise burada bütçenin yukarı çıkmasında bence bir mahsur yok, siz bütçeniz ne kadar ise o kadar yapacaksınız, yavaş yavaş başlayın, isterseniz sonra elinizdekileri satar gym'e geçersiniz.

Son düzenleme: 1 Eylül 2014
    zumlorn, Mustimusti ve requ. bunu beğendi.
  16. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Evde ayrıntılı çalışmak için en azından lat aparatı olan çok fonksiyonlu bir sehpa lazım. Şu anda piyasada olan York G864 modelinin sıfırı 800 lira, 2. el sitelerinde bunun muadili olan Marcy Mwb 765 ve Dunlop G 764 modelleri de 400-500 liraya ara ara çıkıyor. Ayrıntılı çalışma için de en azından farklı kilolarda 100 kg ağırlık, bir uzun bar, bir kısa z bar, iki kısa bar gerekli. Bunların da sıfırı 500-600 lira tutar, 2. el de yine yarı fiyatına kadar düşebilir. 2. el hesabı yaparsak 600-700 liraya bütün vücudu eksiksiz bir şekilde çalıştırabileceğin ekipmanın olmuş olur. Yani bir senelik salon ücreti yerine ömürlük bir ekipman sahibi olursun.

zumlorn, requ. ve Tevfik Erzon bunu beğendi.
  17. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Kesinlikle katılıyorum, g864 çok yapılı ve kalite bir masa, pasifiği alamasaydım direkt onu alırdım

18. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    ya da lat aparatı yaptıracak bir usta bulacaksınız bizim bulamadığımız gibi. :)

19. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşlar merhaba, etrafınızda bir demirci olması yeterli her şey için, forumda yeniyim, resimlerle konuya katkıda bulunmak isterim kendimce, saygılar.

requ. bunu beğendi.
  20. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    etrafımızda bir demirci değilde, işi yapacak bir demirci desek daha iyi. Çünkü her demirci uğraşmıyor bunlarla :D

Tevfik Erzon bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş