Evde ayrıntılı çalışmak.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zumlorn tarafından 26 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. safak tasar

safak tasar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben kendimi fikrimi söylüyorum spor salonu evden daha iyi. Çünkü orda gaza gelme ihitmalin yüksek birde arkadaşıla beraber ama arkadaşın ciddi biriyse spor salonun da bir hayli gelişirsin. Evde yapacaksan ilk başta ihtiyacın olacak şey azim. Bir süre sonra kendi kendine bahaneler üretebilirsin.

2. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Hala da dediğimin arkasındayım.spor salonunda çeşit çeşit makine her kilo dumbbell merak ettiklerinizi sorabileceğiniz bir hoca koşu bandı vs. ne ararsan var.Spor salonuna tek bir amaç için gidersin bu da spor yapmak olur ama ev ev dir senin ordaki motivasyonunla kıyaslanamaz bile.Ha bu arada taktın 1 yıl 1 yıl diye ben onu spor salonunun eve göre çok daha iyi olduğunu belirtmek için söyledim sanırım senin spor salonuna gitme imkanın olmadığından kötülüyorsun

3. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ben konunun aslına döneceğim ama bi kaç yapılan yorumlara cevap vermem gerek. 1) Evde çalışılıp yapılan vücut ile salonda çalışılıp yapılan vücut diye bi ayrım yoktur ikisindede eşit gelişim görülür (eğer çalışma ekipmanları barı dambıl vs. tam ise) .. 2) Gençler gaza gelir spor salonunda evet ama çoğunun sonucunu biliyorum dinlenen müzikle gaza gelip bide yanındaki KANKİLERİNDEN gaz aldıysa girmemesi kiloların altına girip altında kalmaları kaçınılmaz.. (Bir çok kez salonda başıma geldi malesef ah şu gençler) ..

Evet şimdi gelelim sana; Protein tozuna hemen para verme. Protein tozu dediğin senin normal yediğin günlük yiyeceklerden yapılıyor yani mucize biş ideğil bu.
    Diğer yorumlarınada baktımda, bu spor disiplin sporu, bi şeylerden taviz vermen gerekir, bazen sevmediğin yemekleri bile seçmeden yemen gerekir bu spor öyle diğer sporlara benzemez GELİŞME göstermen için ÇABA göstermen lazım, çünkü KOLAY OLSAYDI ZATEN HERKES yapardı bunu unutma.. Ayrıca yemek pek sık yemeyen biriyim demişsin :) Anlamıyorum hala kaldımı kasların ağır çalıştığından dolayı geliştiğini düşünen.. Neyse herşeyine yemene içmene çalışmana dikkat etmen bol bol okuyup araştırman lazım, dediğim gibi disiplinli olman lazım, zaten olamassan nasıl olsa evdeyim, 1 saat sonra çalışırım 2 saat sonra çalışırım az sonra çalışırım diye diye bi bakmışsın ki gece olmuş ve böyle böyle antrenmanlarını aksatırsın ve sonuç malesef hüsran olur.. Hadi sana iyi yemek yemeler şimdiden..

zumlorn bunu beğendi.
  4. zumlorn

zumlorn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    çok sağolun konu sapmıştı ^^ yemeğin şart olduğunu öğrendim..pes etmek yok

5. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Sadece salona giderek gelişimi garanti altına alamazsın, salona ilk gittiğimde 12 kilo ile dumbell row yapan biri vardı ve galiba benden 3-4 ay önce başlamıştı, ben başlayalı 3 ay olduğunda ben 30 kilo ile çalışırken o hem hala aynı programı uyguluyordu hemde 15 kilo ile çalışıyordu, her salona gelişte de ya ben gelişemiyorum bi ölçü alalım diye hocanın yanına giderdi. Bir de 4 kişilik bir grup vardı, onlarında en uzun boylu olanı hangi makineyi kullanırsa diğerleri de peşinden sırayla gelip, hareketin formunu hiçe sayarcasına kullanırlardı makineleri, kullandıktan sonra da ya aga bu nereyi çalıştırıyordu diye birbirlerine sorarlardı:) Bahsettiğim adamlar salonda benden de eskilerdi. Sırt çalışıyoruz hesabı 40-50 dk takılırlardı sonrada bi 10 dk sigara molası verip gelip biceps çalışırlardı.
    Demek istediğim o ki, sen kendini adamadıktan sonra en kral salona git 100 kg lık dumbellar olsun hiç farketmez ama gerçekten istekliysen ufacık bir odada 2 tane dumbella bile büyük işler başarabilirsin, saygılar.

Blonde ve zumlorn bunu beğendi.
  6. zumlorn

zumlorn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    umarım anlattığınız moron tiplerle ileride karşılaşmam :D hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim..sizin gösterdiğiniz ilgi bende azim yaratıyor :)

7. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  8. vivianas

vivianas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Bende arkadas gibi evde calismayi planlıyorum universitem var biraz da uzak biyerde. Yuzucuyum ama hastaligimdan dolayi birakmak zorunda kaldım yaklasik olarak 2sene oldu. Cok fazla kilo degisimleri yasadim en son ramazanda 70kilodan 80 kiloya ciktim boyumda 1.83 . Baktim her gecen gun vucutta kaslar eksiliyo evde calismaya devam edicez bunun icin bi program falan bisey lazimda bana bi yardimci olurmusunuz arkadaşlar

9. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Forumda ve internette yeterince bilgi var. Şöyle söyliyeyim sana benim spora başlamama sebep olan abime evde ne yapabilirim dedigimde dedigi şey evde olmaz salona yazıl. Yani hicbir insan evladı yardım etmedi, ama istersen başarırsın, Allah da yardım ediyor. Çok şükür son olarak 500 liraya Senkron Ayarlı Sehpa, ve kilosu 1.9 liradan döküm agırlık buktdum.

Blonde ve Tevfik Erzon bunu beğendi.
  10. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Spor salonuna git bu iş ciddi bir iş

11. vivianas

vivianas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Evde yapan nasil yapiyor kardesim ?

12. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Ben düşüncemi söyledim 3 yıldır bu isin içindeyim parasız kaldığım zamanlar da oldu yaptım bıraktım yaptım bıraktım ama hep istedim. Bu sporu evdede yaptım salondada bana kalırsa salondaki atmosfer başka. Eve tikillıp motivesiz kalmaktan iyi. Ayrıca ayrıntılı çalışmak için tam teçhizat olmalı 2 dumbell bir bench le olmaz.

13. vivianas

vivianas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Orasi öylede birazcikta imkan olayi benim mesela zamanim olmicak salona gitmeye mecburen evde tikilip kalicam dediklerin dogru ama el vermiyo iste durum

14. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Haftada 3 gün 1 saat zaman bulacaksın eğer gerçekten istiyorsan. Ben zamanım olmadığında yapmadım bir işi yarım yamalak yapmam

15. vivianas

vivianas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Bi sekil ayarlicaz ama isin ucundanda tutmak lazim

16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    şurada dikkatimi çeken 2 konu var.

1. konu protein tozu öncelikle protein tozu sanıldığı kadar pahalı değil hata türkiyedeki kazık fiyatlara rağmen. bir bardak protein 2,5 liraya geliyor içinde en az 25 gram protein oluyor aynı oranda proteini kaşar peynirinden alayım desen 100 gramı aynı protein sana 3 tl ye geliyor en az. o yüzden türkiyedeki über kazık fiyatlarla bile kulanılacaksa ucuz ve pratik olduğu için protein tozu kulanılablir( yemek yaparken giden tüp parası elektirik parasınıda saymak lazım tavuk kendiliğinden pişmiyor)

2. konu salonda ki motivasyon bi başka olayı bu kişiye göre değişir kişilikle ilgili kimi yanlız olmayı sever kimi böyle cümbür cemmat olmayı ben karakterim gereği knedi konforumda yapmayı daha çok seviyorum elalemle yüz göz olmak yok git gel yok yemek yetiştirme derdi yok aidat yok.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ağustos 2014 ---
    ama evede 2 dambıl atıp yapmakla olmaz yatırımını yapacaksın hertürlü aletini lacaksın . salona gitmiyorsan interneten kitaplardan her yerden en az spor a harcadığın mesainin 2 katını araştırıp öğrenmeye vericeksin. forumlarla arama butonunu bile kulanmadan ben şimdi dambulu 3 kere kaldırsam 5 ay sonra kaç santim bozum çıkar diye başlık açmicaksın.

zumlorn, Tevfik Erzon, requ. ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Kusura bakma ama yanlış düşünce içerisindesin hemde çok.

Sizin herhalde eve spor aletleri alacak paranız yok o yüzden evde çalışanları kötülüyorsunuz.

Motivasyon açısından spor salonu evet daha iyi motive edebilir.

Ancak hem evde hem spor salonunda spor yaptım, eğer ki iradeniz varsa ve evinizi mini birer spor salonuna çevirebilirseniz ev +9999999 adım öndedir.Kıyaslamak bile saçma.

18. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumları okuyorum da evde spor yapma isteğim doğdu, peki arkadaşlar eksiksiz mini hardcore bir ev spor merkezinin maliyeti ne kadardır? (İhtiyacımız olan her şey olacak.)

19. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    3.500 tl 5000 tl arası. tabi yükseltedebilrsin. bu keseye uygun fiyat.

Tevfik Erzon ve Fraktal bunu beğendi.
  20. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    katılmıyorum. Şu an elimde senkron salon tipi ayarlı sehpa, 81 kg döküm ağırlık, 183 cm düz bar, 120 cm düz bar, 120 cm Z bar, 4 adet 36 cm kısa bar bir de squat rack var hepsi bana 800 liraya mâl oldu. Hadi bir 40 kg daha döküm ağırlık al ikinci el çok uygun fiyatlar var kilosu 2-3 liradan kafadan 100 lira da ona deseniz 900 liraya eksiksiz olur. Tabi cable istasyonu falan istiyorsanız başka @Fraktal

Fraktal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş