Evde ayrıntılı çalışmak.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zumlorn tarafından 26 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. zumlorn

zumlorn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar..
    Öncelikle ben body building'e doğru düzgün başlamayı düşünüyorum ama ufak bir bütçem olduğundan dolayı spor salonuna yazılamıyorum yazılırsam 4 5 aya bırakmak zorunda kalırım.Benim 500 lira kadar bir bütçem var..dumbell seti alıcam 20 kg'lık değiştirilebilir ağırlıklı,evimde buna benzer bir mekik sehpam var ;

Dumbell setinden sonra elime kalan para 300 350 lira kadar bir şey..bununla protein tozu almak istiyorum önerileriniz nelerdir ?
    Elimdeki aletlerle yapabileceğim aylık bir program önerir misiniz ? (yiyecek dahil olursa çok makbule geçer)

"Forumda araştırma yapmadan konu açmayın kardeşim !" gibi şeyler yazmazsanız sevinirim..sadece sizin önerilerinizi merak ediyorum..tavsiye edeceğiniz konuyu da paylaşabilirsiniz.

Boyum 1.78
    Kilom 63

İYİ FORUMLAR..

Ekli Dosyalar:

• sehpaq.jpg
      sehpaq.jpg
      Dosya Boyutu:
      11 KB
      Görüntüleme:
      495
  2. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    500 lira bir bütçen var ve evde yapıcaksın. Benim yolumdan gidersen azimli olursan başarabilirsin. Onccelıkle protein tozunu falan koseye at ona suan para saçamazsın. Evine teçhizat almazsan o protein tozu hiçbir işe yaramaz. Dumbbel Setinden sonra , cok fonksiyonlu bench press sehpası almalısın. ortalama 250-350-400 civarında dumbbel seti ile , cok fonksiyonlu bench press sehpası yeticektir.Mekik sehpan da var zaten. Beslenmeyide , zaten karbonhidratını ev yemeklerıyle alıcaksın , makarna , pilav yerken kepekli olanları tercih et. Ekmek olarak buğday kepek vs tercih et. Proteinini , yumurta, süt,yoğurt,peynir tercih et. Bitkisel proteinde tüketebilirsin. Tavuk en ucuz tavuk , tavuk göğsüdür 500 gr 6tl civarında ve 5 gün yeter başlarda 100 gr tüket.Tüketemıyorsan bitkisel proteinini cogalt. Ve araştırmaya devam et. İyi calısmalar.

zumlorn bunu beğendi.
  3. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Sana önerim spor salonuna gitmen,5 ay diyorsun o 5 ay senin evde çalıştığın 1 yıla eşit olur bütçen zaten yeterli değil dumbbell ile olmaz o iş

zumlorn bunu beğendi.
  4. zumlorn

zumlorn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    peki protein tozunu ne zaman almalıyım ? neye göre karar vericem ?
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ağustos 2014 ---
    daha sonra temelli bırakma gibi bir dezavantajım var..spor salonu yakın bir yerde yok hem pahalı hem okulum olacak o yüzden evi tercih etmek istiyorum :)

5. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Spor salonunda yapacağı 5 aylık spor evdekine 1 yıla eşit olur öyle mi ?? ne kadar bilgisizce konuşuyorsunuz ya yazık bilip bilmeden bilgilendirme insanları. Ben ev çalışmasıyla 5.5 ayda yaptım profildeki vücudu nasıl oldu o zaman ?? spor salonuna ayak bile basmadım nasıl oldu açıkla bana ? kulaktan dolmaca bilgilerle insanlara yanlış bilgiler verme ayıptır.Dumbbel ile bu iş olmuyorsa spor salonuna gidince dumbbel kaldırma.

Protein tozunu neden bu kadar kafana takıyorsun ki ? doğaldan alsana proteinini ha doğaldan karşılayamam diyorsan git hemen al protein tozunu ama boş yere para harcıcaksın onun yerine dumbbel set alırsın. Günde 200 gr tavuk göğsü ye tm. Yumurta peynir süt yoğurt vs.

ace1, Bodytime, zumlorn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    PROTEİN TOZU ALMA

SİZ NE SANIYORSUNUZ PROTEİN TOZUNU ALINCA ŞİŞECEK MİSİNİZ ? ZATEN BÜTÇEN KISITLI.

BOL BOL YEMEK YE YETER.PROTEİN TOZU SADECE EK TAKVİYEDİR.

AYRICA EVDE ANTRENMANI KÖTÜLEYEN ARKADAŞLARI DİNLEME.SPOR SALONUNDA DA ÇALIŞTIM EVDE DE.EĞER VAZGEÇMEYECEK İRADEN VARSA EVDE ÇALIŞMAK ÇOK DAHA İYİDİR.

zumlorn bunu beğendi.
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Protein tozunu ne zaman almaya başlamalıyım diye sormak tavuk yemeye ne zaman başlamalıyım diye sormakla aynı şey. Şu tozların içinde her yerde bulunan proteinden başka bir şey olmadığı neden anlaşılamıyor inanamıyorum. Adamlar iyi çalışıyor valla.

Blonde, requ., ace1 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  8. zumlorn

zumlorn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Protein tozunu neden bu kadar kafana takıyorsun ki ? doğaldan alsana proteinini ha doğaldan karşılayamam diyorsan git hemen al protein tozunu ama boş yere para harcıcaksın onun yerine dumbbel set alırsın. Günde 200 gr tavuk göğsü ye tm. Yumurta peynir süt yoğurt vs.[/quote]
    çalışma konusunda azimde sorun yokta beslenme taraflı bir üşengeçlik var :/ beslenme tablolarında görüyorum saat saat farklı şeyler yemem gerekiyormuş..günlük ihtiyacımı karşılayabilmem için protein tozunu düşündüm hem uzun ömürlü olur
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ağustos 2014 ---
    şişmek gibi bir şey değil yanlış anladınız..pek fazla yemek yiyen birisi değilim günlük ihtiyacımı karşılamak amaçlı protein tozunu düşündüm

9. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Pek fazla yemek yiyen biri değilseniz boş yere bu spora başlayıpta yormayın kendinizi :)

SoldiersOfGod ve zumlorn bunu beğendi.
  10. zumlorn

zumlorn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    açık ve net diyorsunuz :D tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim..geri dönüşü yok kafama koydum ^^

11. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Evde arkadaşın dediği gibi sağlam çalışılırsa düzenli alt yapıyı rahatça oluşturabilir.Bende bir zamanlar baya denemiştim imkanım bu kadar yoktu ama :)

zumlorn bunu beğendi.
  12. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    İyi calısmalar.

zumlorn bunu beğendi.
  13. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Evdede o bütçeyle salondaki vucuda kavusabilirsin ama salonda biraz daha motive oluyorsun insanlar falan var yardim edebilcek ama benim evde yerim olsa koyarim saglam bi muzik sistemi bide fonksiyonlu aletlerinide al miss gibi calis evinde ama cok sıkılan ve usengec biriysen salonu oneririm kesinlikle bazen bende gidemicrk zamanim oluyo zaman darligi yani zaten hrp kendi vucut agirligimla calistim evde yapiyorum bi barfiks cubugu isimi goruyo ama ayda 1 sefer 2 sefer falan tabi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zumlorn bunu beğendi.
  14. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Ben demedim evde vücut yapılmaz diye,spor salonunda 5,5 ayda o profil fotoğrafındakinden çok daha iyisi yapılır

15. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    'Çok' daha iyisi yapılırsa buyur yap ?

16. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yapıyoruz zaten? Profil fotoma bak ben şöyleyim ben böyleyim bu kadarda yaptım dememi mi bekliyosun :)

frodobagins000 bunu beğendi.
  17. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Gorende medrano sancak hahahah :D

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. zumlorn

zumlorn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kısa süreli veya forma girmek değil amacım..yükselebildiğim kadar yükselmek :)

19. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Nereye yukseliyosun :D

20. zumlorn

zumlorn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları: