Evde Antrenman programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MountainBiker tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MountainBiker

MountainBiker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mühendis, Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben amatör olarak dağ bisikleti ile uğraşıyorum. Amacım profesyonel olmak :) Bisiklet antrenmanlarıma devam ediyorum belli bir programım ve beraber bindiğim bir antrenörüm var. Bunun yanında bisikletçilerin hepsi vücut antrenmanları yapmak zorunda :) bilindiği üzere en zor dayanıklılık sporlarından birisidir. Aslında kış sezonunda (bisiklet için off sezon) salona gitme fikrim vardi fakat bazı nedenlerden dolayı gidemeyeceğim. Bu nedenle en azından boş durmamak adına evde bari biraz çalışayım, sonrası için ön hazırlık olur düşüncesindeyim :rolleyes: Bu konuyu biraz konuşunca kabaca şöyle bir program çıktı ortaya. Evet program yetersiz ve kabaca oldu fakat sizden ricam program hakkında biraz yardım etmeniz.
    -Hangi hareketleri nasıl yapmalıyım,
    -hangi hareketleri eklemeliyim ya da çıkarmalıyım,
    -haftada 3 gün yeterli olur mu yoksa hafif bir program olduğu için her gün uygulayabilir miyim,
    Ayrıca evde yapacağım için bütün hareketler aletsiz olacak haliyle veya dambıl var kullanabileğim.
    Forumda arama yaptım. Çok bilgi mevcut fakat tama olarak tam istediğim cevaplara ulaşamadım. maalesef.
    Isınma
    Şınav 3x15
    Mekik 3x15
    Ters Mekik 3x15
    Sırt mekiği 3x15
    Squat (ağırlıksız) 3x15
    Soğuma

Dipnot: Boyum 1.68 ve 59-60 kiloyum. Bu yaz 1 aylık bisiklet antrenmanı programımla yaklaşık 6-7 kilo verdim. 2 sene önce 1 ay salona gittim ama sürekli seyahat etmemden dolayı ve öğrencilikten devam edemedim. Genel olarak küçüklükten beri hareketli biriyim. Vücut tipi olarak ekto-mezo arasıyım.

2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    O yazdigin programla pek bir yol alamazsin. Forumda aradigin cevabi tam olarak bulamadigini soylemissin istediklerini okuyunca sorularinin HEPSINE cevap veren konular aklima geliyor. Flexor hocamizin konularina dikkatli bak konularin altini ustune getir bulamadigin cevap kalmaz. Aklina takilanlari tekrar sorabilirsin bol sans :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. MountainBiker

MountainBiker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mühendis, Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler. Flexor hoca gerçekten çok güzel şeyler paylaşıyor görüyorum okudkça :) sen de cevap veren konuların linklerini verirsen memnum olurum :) zaten üye olduğumdan beri pek mesaj yazmıyorum sadece forumu okuyorum.

Sayfayı Paylaş