Evde alt göğüs hareketleri bilen varmı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Forumda evde göğüs antremanlarına baktım başlıklarada baktım fakat evde dambıl ile yapabileceğim alt göğüs hareketleri bulamadım varsa isimlerini yazarsanız çok sevinirim 1 tane bile olsa olur.Belki gördüğüm gögüs hareketşeri alt gogus içinde vardır ama ben nereyi çalıştırdıgını anlamadıgım ıcın profesyonel degılım sız ısımlerını yazarsanız cok yararlı olur bana

Ben evde bench press ve dambılla yana açış yapıyorum (kelebek sanırım)
    bunlar alt göğüs için değil diye biliyorum yardım eden herekze sonsuz teşekkürler.

mc_burax bunu beğendi.
  2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    BU HAREKET ALT GÖĞÜS KASLARI İÇİN

BİDE ŞINAV HAREKETİNDE ELLERİN AYAKLARINI KOYDUĞUN YERDEN DAHA YÜKSEKSE ALT GÖĞÜS ÇALIŞIR VE EELERİNİN TUTUŞ AÇIKLIĞI NE KADAR FAZLA İSE ALT GÖĞSÜN O KADAR GENİŞ OLUR VE TÜM GÖĞÜS KAFESİNİ KAPLAR BUNUN GİBİ

Ocensers, emregunes, ozpirik ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    teşekkur ederım ama benım evde sehpam öyle ayarlanmıyor normal sehpamvar düz yanı ne asagı ne yukarı kaldırabılıyorum o yuzden bu konuyu acma gereksımı duydum duz sehpada nasıl calıstırabılırım alt gogusu?

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    farketmez ben 2 tane dumbelı kitapların üstüne koyuyorum onlara tutunarak çekiyorum sende yapabilirsin

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    düz sehpada gogusun hangı bolumu çalısıyor orta bolumummu? yanı genel olarakmı calısır oyle

6. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    orta bölüm çalışır , incline dumbell presste üst kısım , decline dumbell presste alt kısım çalışır

Cidade de Deus bunu beğendi.
  7. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşım bende evde çalışıyorum şu anda hareketin ismini hatırlamıyorum ama sana anlatabilirim . ayakta iki dumbelli eline al avuç içlerin birbirine bakacak şekilde vücudunun öntarafında birleştir. hafifçe öne eğil ama belini dik tut. kollarını hafif kır . sonra kollarını yana doğru aç sonra tekrar dumbelleri önde birleştir. kolarını fazla açmaki omuzlarda dahil olmasın...

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sadece gögusun orta kısımı çalışınca görunusu kotumu olur toplarlanıp azda olsa şekıllı olurmu evde ugrasıyorumda sehpa duz asagı yukarı ayarlayamıyorum ne yazıkkı

9. caremare

caremare Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    göğüse yeterli hacim kazandırmadan alt göğüs çalışmana pek gerek yok aslında,sadece düz sehpada yaptığın haraketler yeterli olacaktır.illa alt göğüs gircem diyosan evde dips yapabilirsin iki sandalye kullanarak,yalnız bu haraketi yaparken vucudunu yere paralel tutmaya çalış.thums:

10. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Bahsettiğin hareket bana omuz hareketi gibi geldi.. Ayakta değilde onun oturularak yapılanı zaten bir omuz hareketi

[IMG]https://www.bodyforumtr.com/images/egzersizler/shoulder-exercises-bent-over-dumbbe.gif[/IMG]

Göğüs için yapabiliceğin hareketlere bu sayfadan bakabilirsin,
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-g-s-t61.html

Ayrıca göğüslerinde belli bir kas kütlesi oluşmadığı sürece, alt üst çalışmanın bir faydası olmaz.. Düz sehpada düz bir şekilde genel olarak çalışmalısın ki kasın gelişsin.. Zaten gelişmemiş bir kasın altını üstünü çalışmaya çalışmak, sadece gelişimini zorlaştırır..

11. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Pardon bu hangi bölgeyi çalıştırıyor daha detaylı bilgi verebilir misin acaba(!)

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    O hareketlere baktım işte ev için nasıl yapabilirim diye sorudm ama anladımki ayarlanan sehpa şart yoksa düz ev sehbasında genel olarak çalıştırmış olurum kas var bende uzun zamandır evde düz sehpada yapıyorumda alt kısım üste göre yağlı duruyor birazda jinekomasti oldugu ıcın alt calısmak ıstıyordum evde ama gordumkı sehpasız olmuyor teşekkürler herkeze

13. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    bahsettiğin hareket Dumbbell Rear Lateral Raise arka omuz hareketidir...
    sana tavsiyem dips yapman alt göğüs için en ekili hareketlerdendir hatta benim için en etkilisi evde yapmanda zor olmaz

Ocensers ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    dips hareketi su 2 tane demırı tutup kollarımızla asagı yukarı kalkıp ınmek degılmı kollarımızla googlewde yazdım resımlerınde o cıktıda onumu demek ıstedınız varsa resmını koysanız sevınırım eger dedıgınız o ıse bende koşu bandı var onların tutucak yerlerı var 2 tane uzun kolu onu kollarımla tutup kendımı kaldırıp ındıre bılıyorum hatta arada denıyorum 3-5 tane ama ne işe yaradıgını bılmıyordum

15. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Muhtemelen onu kastediyordur.. Boksa gittiğim zamanlar orada yapıyordum bunu. triceps'e, arka omuz'a ve göğüsede vuruyordu. ama alt göğüs değilde yan göğüstü sanki. koltuk altı kısmı. Neyse bence hareketi bir hafta kendin dene, ve nereye vurduğuna kendin karar ver. Bu sporda önce kendi vücudunu tanıyacaksın..

16. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    evet dediğim hareket o verdiğim linktende videosunu izleyebilirsin
    http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/dips-chest-version

17. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Cabarov üst ve alt gögus calışmak için illa ayarlanabilır sehpanın olması şart degil.10-15 cm tahta parçalarını düz sehpanın ön kısmına koyarak egim yaratabilir ve alt gogus çalışabilirsin veya tam tersini yapıp üst gogus calısabilirsin.

18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu hareketeti o adam gibi değil ama yarım yapabiliyorum ama ne iş yaradığını bilmiyordum artık şinav gibi onuda yapıcam. dips yaparsam gögusun tam olarak neresını etkılıyor aradım pek bulamadım suana kadar

Son düzenleme: 4 Haziran 2010
  19. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    en az 1 yıl aralıksız antrenman yaptıktan sonra eğer alt göğüste eksiklik varsa o zaman bunu düşün bence. senin şu anda yapman gereken nizami şekilde yeterli şiddette bench press yapmak. belli aralıklarla barı tutuş genişliğini değiştir. mesela bir kaç hafta omuz genişliğinde tut , bir süre sonra omuz genişliğinden daha açık tut. ayrıca press kadar dumbell fly hareketi de önemli. arada bir de bar yerine dumbell ile press yapabilirsin. bu kombinasyonlar zaten göğüs kaslarını yeterince çalıştıracaktır.

20. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu dediklerini denemeye çalışıcam rahat olursa yanı tahtalar veya kitap koysam kayıp düşmesse yaparım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:51 ----------

bence evde once press yapıyorum ardından dumbell fly yapıyorum 2 hareket yeter dıye dusunuytorum evde şimdi birde dips hareketi yapıcam gunde 10 tane yapabılırsem guzel olur

Sayfayı Paylaş