Evde ağırlıksız üst göğüs çalışma..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ludacris tarafından 15 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Şnav hareketini yaparken ayağınızı çok yüksek bir yere koyun.. Elinizi yine yere koyun ama diziniz ve ya başka herhangi bi yeriniz bir yerden destek almasn. Sonra o halde şnav çekin.. Zaten çene yere yakın pozisyona gelio ve üst göğüsler sızlıo.. İçinizde bu hareketi bilen var mı ? Sağlıklı mıdır ve ya işe yarar mı.. ? Ama düzgün yapılırsa çok kolay olduğunu söyleyemem..

mma- ve jkdo bunu beğendi.
  2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bahsettiğin hareketin adı incline push up. fotosunu da koyuyorum... dediğin gibi zor bir hareket ama etkili...

Ekli Dosyalar:

vandamme ve Ludacris bunu beğendi.
  3. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Şınav antremanlarımı önce aycan1903'ün gönderdiği gibi incline push-up(ayaklar yüksekte eller dumbellda yada şınav barında)ardından flat(bildiğimiz)push up ardından ayaklar yerde , eller yüksek bir noktada (ben yatağın yan kısmını kullanarak yapıyorum) decline şeklinde yapıyorum göğüsleri tabiri caizse cayır cayır yaktığını hissedebiliyorum:)body-weight çalışanlara önerebilirim.

DuE bunu beğendi.
  4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    ısınma için de uygun bir hareket bence... bench press ve incline press girmeden önce şınavla bölgeyi ısıtmak, oraya kan pompalamak için bire bir...

5. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Hareket kaliteli, fakat tek başına yetersiz.

6. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ya çoğu zayıf kişinin sorunudur o üstteki kemiklerin gözkmesi.. Bunu engellemenin en güzel yollarından biri bu hareket.. tabi düzenli yapılırsa... :)

vandamme bunu beğendi.
  7. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    fotodaki gibi dumbell ile veya uzun bar ile çalışılırsa daha kolay oluyor, ya da şınav için özel tutacak gibi bişeyler var... onlar da kolaylaştırıyor, diğer türlü ellerin üzerinde çalışılması özellikle ince bilekli kişilerde ağrılara sebep olabiliyor...

8. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Dumbell ile yapıyordum ben aynı senin gönderdiğin resimdeki gibi ve dumbelli dengede tutmak için yada vidalar gevşediği için bir kaç sefer durmak zorunda kalıyordum:) en iyisi şınav barı yada demirciye şeklini çizip kendiniz push-up bar yaptırmak.Hem iyi birşey yaparsanız dips içinde kullanırsınız.

@yiğitcanharmancı
    Hareket kaliteli fakat tek başına yetersiz demişsiniz zaten incline push-up'ı evde çalışan birisi yapıyordur salona gidiyor olsa push-up'ı ısınmak için yapar.Siz evde başka üst göğüs hareketleri biliyorsanız paylaşın lütfen.:)

DuE bunu beğendi.
  9. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    @cosaNostra fotoda eklediğim şekli ile bir sandalye kullanarak;

incline bench press
    incline dumbell press
    incline dumbell fly

hareketleri yaparak evde üst göğüs çalıştırılabilir... sadece incline push up "Yiğitcan Harmancı'nın" söylediği gibi yetersiz kalacaktır...

saygılar sunarım!

Ekli Dosyalar:

gordonfreeman bunu beğendi.
  10. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sandalye kırılmazsa yaparsın bu 1 , ayrıca başlığı okursan ağırlıksız demiştim..

11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle incline push ups dediginiz hareketin adı decline push upstır..bunu duruş şeklinizden de anlayabilirsiniz..incline push upsta ellerinizi bir bench sehpasına koyarsınız, decline push ups ta ise, ellerinizi yere koyar ve ayaklarınızı bir bench sehpasına uzatırsınız..

decline push ups ve incline push ups hareketlerinin ikiside bir arada yapılırsa alınan verim cok yüksek olabilir..her zaman derim, push ups ların amacı tam olarak hacim değildir, daha cok hacim için bir katalizör görevi görürler..

üst göğüsü daha iyi çalıştırmak istiyorsanız, decline push ups hareketinde ayaklarınızı daha yüksek bir bench sehpasına koymaya çalışın, daha iyi sonuc alırsınız..gerilimin yüksek olması için hızlı değil de, yavaş yapılması daha uygun olan bir hareket.

12. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    birincisi ben bu cevabı sana yazmadım cosa nostra'ya yazdım....
    ikincisi ben o sandalyede 2 ay çalıştım hala sağlam...
    üçüncüsü ağırlıksız uygulanan push up hareketi ile üst göğüs geliştirmen sadece bir yere kadar olur ondan sonrası kendini yormaktan başka bişeye yaramaz...
    amacım sadece yardımcı olmaktı... ama tavrından öyle anlaşılıyor ki değmez...

13. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Amacım seni kırmak değildi ksura bkma..

14. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Çok doğru konuşmuşsun.. Ama bu push-up hareketleri göğüsü çok güzel şekillendirio.. Bench yaparak göğsü şekillenmeyenlerin çoğu push-uplarla çok rahat göğüse şekil verebilirler bana göre.. " Youtube'de 24 Hour Ghetto Workout " die bi video var.. İzlersen dediğimi anlarsn.. Adamalar ağırlıksız manyak vücut yapmışlar.. :))

15. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    İlgilendiğin için teşekkür ederim.:)ama ben ağırlık kullanmadan üst göğüs çalışması için bahsetmiştim o mesajımda eksik yazım yaptığım için bir yanlış anlaşılma olmuş.:)Yoksa bende biliyorum incline ağırlık hareketlerinin üst göğüs bölgesini çalıştırdığını.Body-Weight çalışanlar için başka önerileriniz varsa diye yiğitcanharmancıya söylemiştim başka alternatif biliyorsa paylaşması için.Benim uyguladığım bir program var şuanda amacım Body-Weight çalışanlara yardımcı olmak.:)

DuE ve jkdo bunu beğendi.
  16. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Evde; barfiks ve havluyla da göğüs çalışılabilir. Havluyla göğüs çalışmak yeni başlıyanlarda işe yarayabilir, diğer seviyelerde ancak ısınma olur.

17. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Havlu konusunu biraz daha açabilir misin?:)

DuE bunu beğendi.
  18. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    havluyla göğüsü açarmısınız?

19. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Yatarak ya da ayakta farketmez. Bench press gibi elleri önde ve dar tutun. İki elinizle havlu tutun. Fly hareketi gibi sağ kolu sağ tarafa havluyu çekiştireke açıyoruz. Bu durumda havluyu tutan diğer sol kolumuz kapanmış oluyor ve sol göğsümüz çalışmış oluyor. Ardından sol kolumuzu havluyu çekiştirerek açıyoruz, bu sırada da sağ kolumuz kapanarak sağ göğsümüz çalışıyor. Umarım anlatabilidm. Bu göğüste ısınmadan ileriye götürmez. Eğer yağsızsak ve yeni başlıyorsak spora bu hareket göğüslerimize az bir hacim vericektir. İyi bir ısınma hareketidir, aynı zamanda da kollar gerilir.

Havluyla buna benzer birçok çalışma teknikleri var. Örneğin en iyisini söylemek istiyorum: Ayakta kol arkası için fransız pres yaparken gene havlu alın. Diğer kolunuzla da hareketi yaparken havluyu arkadan çekin. Anlatabilidm sanırım.

20. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0

Bu harekette arkadaşa da ihtiyaç yok. Diğer elimizle de çekerek çalışabiliriz.

İşte bu şekilde dambıl kullanmadan birçok hareketi yapabiliriz. Çekmesini öğrenebilmek lazım, böyle çalışmak dambıldan daha zor.

Sayfayı Paylaş