Evde Ağırlık Merkeziyle Çalışma ve Program Yorumu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve madnes1 tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. madnes1

madnes1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Öncelikle forumdaki hem yönetici hemde katılımcı tüm arkadaşları, bu kadar etkileşimi yüksek bir forum yarattıkları için kutlarım.
    Forumu yaklaşık ikibuçuk aydır takip ediyorum. V.G. ile ilgili başlıkların neredeyse tamamını gözden geçirdim, bir çok başlığıda derinlemesine okudum. İnanılmaz faydasını gördüm. Hangi hareket nasıl yapılır, nefes nasıl alınır-verilirden tutunda ek besin takviyelerinin ne olması gerekliliğine kadar teknik bilgi edindim. Buradan edindiğim bilgiler ışığında kendime nacizane bir program yaptım. Programı yaparkende flexor hocanın verdiği yeni başlayanlara özel programları inceledim ve oradan yola çıktım. Bugüne kadar neredeyse forum bana soru soracak bişey bırakmadı desem yeridir. Bu nedenle konu açmamıştım. Şimdi hem teşekkür etmek hemde programım hakkında, bu sporu profesyonel olarak yapanlardan yorum almak adına bu başlığı açtım.

Kilo : 71
    Boy : 1.80

Günlük çalışma mesaim 12 saat olduğundan, bir spor salonuna gitmem şu anda (çok istememe ve işin en doğrusunun bu olduğuna inanmama rağmen) benim için mümkün değil. Bu nedenle bende evime en başta bir adet ağırlık merkezi, bir çift dumbell, bir adet mekik sehbası, bir adette bar aldım. Bir odayı bu işe tahsis ettik anlıycağınız.
    Kilo-boy oranımda dengesizlik dikkatinizi çekmiştir. Kilo almam gerekiyor. Ama işin en kötüsü çocukluğumdan beri asla iştahlı birisi olmadım. Hayatımda en fazla 74 kiloyu gördüm baskülde.
    Spora başlayalı 2 ay oldu. 2 aydır düzenli olarak gün aşırı mutlaka spor yapıyorum. Aradaki boş günlerde sabahları 45 dakika kadar koşuyorum.
    Maksadım; V.G. şampiyonu olmak değil. Zaten bu biraz hayal mahsülü benim için. Asıl maksadım, çelimsiz görünen vücuduma şekil vererek kilomu 75-76 seviyelerine çıkarıp olabildiğince sağlıklı bir vücuda sahip olmak. Bunu bu sporu yapmaya başlyınca çok bariz farkettim. 2 ayın sonunda beni uzun zamandır görmeyen dostlarım ilk gördüğünde, sen kilomu aldın? diyor. Oysa hiç kilo almadım. Özellikle omuzumu düşük bulduğumdan programımda omuz çalışmalarına ve göğüs çalışmalarına ağırlık vermiştim. Bu sayede dışarıdan şekil değişikiliği farkedilmeye başlayınca bende baya bi heveslendim doğrusu. Özgüvenim yerine geldi. Gün içinde kendimi farkettiğimde, eskisi gibi eğik oturmadığımı, omuzlarım daha dik yürdüğümü, aynaya baktığımda göğsümün daha önde durduğunu farkediyorum. Dediğim gibi kilo almadım hatta ilk 15. günde 2 kilo kadar kaybım oldu. Şu anda tekrar 71 kiloyum ve hemen hemen hiç göbeğim kalmadı. (zayıf insanda göbekmi olur demeyin. zayıfta olsanız göbeğiniz olabiliyor :))

Programım : Haftada 3 gün çalışıyorum, kalan günlerde (pazar hariç) sabahları yarım saat 45 dakika kadar koşuyorum. 1 aydır suplement kullanıyorum. Ayrıca Arı poleni ve arı sütü alıyorum.

Pazartesi..................................
    Bench press
    Butterfly
    Lateral press
    wide glat pulldown
    Barbel biceps curl
    dumbell press (arnold press)

Çarşamba .....................................
    Butterfly
    Lateral press
    Leg extension
    Inchlıne bench press
    Front lat pulldown
    Front dumbll raises
    Dumbll french

Cuma............................................
    Bench press
    Butterfly
    Leteral Press
    Tricepss pushdown
    Dumbell fly
    One arm dumbll

NOT: Çalışma programımı uygularken hareketin ismini hala karışıtırıyorum diye, programımı excel'de resimli bir tablo haline getirdim.Belki benim gibi isim-resim ilişkisini henüz kuramayan arkadaşlarada faydam olur bu sayede. Arzu eden buradan indirebilir.
    http://rapidshare.com/files/142768571/GueNLueK__ALI__350_MA_PROGRAMI.xls.html

Vakit ayırıpta bu kadar uzun bir başlığı okuyan olursa öncelikle onu kutlarım :D. Hele ki programımla ilgili "şurası fazla burası eksik", gibi yorumlarda bulunanlara da ayrıca teşekkür ederim.

Herkese kolay gelsin....... Teşekkürler.....

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bölgesel antremanlara geçmelisin. Fotoğraflarınıda eklersen sana uygun bir program yazarız elimizden geldiğince.

3. madnes1

madnes1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Fotoğraf tavsiyenize ilk fırsatta uyacağım. Sanırım öylesi daha mantıklı olacak. Ama bir şeyi anlamadım. Siteyi dolaşırken, bölgesel antrenman yapılmasının hata olduğunu, vücut geliştirmenin tüm vücuda belli bir programla uygulanması gerektiğini, bir çok yerde okuduğuma eminim. Bende bu nedenle elimden geldiğince programımı bölgeselden ziyade genele yaymaya çalıştım.

Sizin kasetttiğiniz "bölgesel antrenman" benim anladığımdan farklı bişeymi?.

İlginize çok teşekkür ederim

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yani yine haftada 3 gün antreman yapacaksan:

1.gün: göğüs-biceps
    2.gün: sırt-triceps
    3.gün: omuz-bacak

şeklinde...

5. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    biceps ve triseps'e pek önem vermiyorsun sanırım.özel bir sebebi varmı? zayıf kalır kolların vücuduna göre

6. madnes1

madnes1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aslına bakarsanız programımdaki nelerin eksik nelerin fazla olduğu konusunda tam emin değilim. Asıl bu nedenle yorum istedim. Ama konuşmalar havada kalıyor sanırım. En kısa zamanda fotoğraf ekliycem sanırım o zaman daha net cevaplar alabilciem. saygılar ve ilginize teşekkürler

7. asilzade

asilzade Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,

Adim Ali,yeni üyenizim hyper_ Şimdi birkaç sorum olacak.Sizlerin yardimiyla gelecek yaza bende sizler gibi yakışıklı ve atletik girmek istiyorum :D

# Geçen yil yaklaşık olarak 5,5 ay salonda çalıştım. Fakat bazı sorunlarım yüzünden bırakmak zorunda kaldim. Geçen ay evime bu aleti aldim. Tekrar salona gidecek kadar vaktim olmadiği için. Bu aletle vücudumu 7-8 ay kadar bi sürede iyi bir görünüme kavuşturabilir miyim ?

Boy: 178
    Kilo: 85
    Vücut : Hafif Yağlı

Sizden isteğim, bana başlamak için neler önerebilirsiniz ?
    Diyet yapmam gerekiyor sanirim. Evim sahil kismina yakin. Koşu ve yürüyüş için müsait durumdayim.

Sahip olduğum ağirlik sehpasi aşağidaki resimden görebilirsiniz..

* 2 x 5 KG ( Ağirlik )
    * 2 x 10 KG ( Ağirlik )
    * 2 x 12,5 KG ( Ağirlik )
    * 2 x 5 KG ( Dumbell )
    * 1 Adet Z Bar , 1 Adet 160 cm Bar, 1 Adet 180 cm Bar.

Forum yöneticilerinden özür diliyorum. Başlık açamadim,bulsamda doğru yere açacağımdan şüphem vardı :eek:

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
  9. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Asilzade,
    Aleti nereden ne kadara aldın acaba?Yüksek lisans olaylarından dolayı bende salona gidemeyeceğim sanırım.Olmadı bende böyle bir alet alarak spora evde devam etmeyi düşünüyorum.

10. asilzade

asilzade Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam, hepsiburada com dan aldim dostum, 12 ay taksitle 265 ytl..

5 kg x 2 lik dumbell haric.. onlar yoktu içinde thums:

Sayfayı Paylaş