Evde 1 Yıl Çalışmayla Gelinebilecek Son Nokta

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve bodytaha tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. can7cang

can7cang Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Evde çalışarak ii noktalara kesinlikle gelebilirsin sadece istemen gerek :).Ben evde çalışıyorm vücudumda gayet iyi bence.17 ay oldu yaklaşık.Bi hocaya ihtiyacın yok.İnternette yeteri kadar bilgiye ulaşırsın zaten.Zamanlada kendi yolunu kendin çizmeye başlarsın.İşin özü şu.Zor olan hareketleri yapıcaksın, yapamıyosan yapana kadar deniceksin ve zamanla yaptığını görüceksin zaten.İlla başımızda bi çoban olmasına gerek yok :)

2. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Bu arada sehpayı da kendim oluşturdum artık herşey hazır. Farklı yorumlar gelmesine rağmen iyi bir vücut çıkarabileceğim kanısına vardım bu arada. İlk 3 veya 6 aydan sonra kilomda yükselme olmazsa supplementde alarak daha verimli bir açlışma çıkartabilirim. Tekrardan teşekkürler arkadaşlar. Bu arada evde aletleri olanlar gelişimlerini paylaşırsa mutlu olurum...

3. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    benim gibi birisi ne yapsın arkadaşlar bende evde çalışıyorum yakınlarımda salon yok yorulup eve kendimide atamam zor olur evde herşeyi aldım sayılır.yakında alt kata inicek gibiyim azimde çok önemli :)

Son düzenleme: 30 Aralık 2010
  4. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi ne olacak ne diyeceğiz şu kadar cm gögüs bu kadar cm kol olur son nokta budur felan mı diyeceğiz anlamadım ben tam olarak.

5. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    kardeş benim çalışmam 9 ay anca oldu.hatta aşağıda da yazdığı gibi ben 3 ay kadar uzun süre dambılsız çalıştım.fırsat olmadı almak.25 ytl verip 5 kg alacağıma bekledim 40 lira verdim diskli 10 kglık aldım.2 ay filan oldu 33 cm den 35 cm oldu kolum(soğuk).yani evde yapılmaz diyenlerde çıkar onlarında görüşüne saygım var. ama evde alasını yaparım benthums:dumbelllls:)

6. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    evde yapılmaz diye birşey yok ama getirisi ne olur örnegin salonda 2-3 birim olacaksa evde diyelim 1 birim olur eğer bir odanızı komple bb için ayırabilirseniz barbell yeteri kadar ağırlık, bench sehpası eğilimi ayarlanabilir olmalı vs.olursa olur ama yeriniz rahat olmalı ben salona 1,5 ay önce başladıgımda 30 kilo bench press yapıyordum şimdi 45 kg basıyorum yani vücut gelişimi için devamlı ağırlık artırmak lazım ilk yıl gelişim çok hızlı ve iyi olur.Devamlı vücut gelişimine bağlı olarak program değiştirmek gerekir, kasları şaşırtmak lazım evde iki dumbell 40-50 kg ağırlık setiyle iyi bir vücut olma.Şimdi şunu diyecekler olacak e ben evde kolumu 40 cm e çıkardım peki salonda olsan acaba kaç santim olacakytı belki 45 cm ve daha define olacaktı. Salona akşam işten sonra gidiyorum aslında eşimi ve oglumu haftada 3-4 gün ihmal ediyorum eve gitmem 22.00 buluyor ama evde disiplin ve sistem kuramıyorum birde salonda salona girince sıkı çalışanları görünce insan motive oluyor o ortam insanı ateşliyor çalışmış vücudunu biraz şekle sokmuş olanlar motive ediyor. bakıyorum adam barbell curl yapıyor mesela 20 kg bende bunu yapıcam zamanla diye hırslanıyorum özeniyorum benchte 60-70 kg girenlere bakıyorum imreniyorum.1,5 ay evde öylesine çalıştıktan sonra salonda 1,5 ayda ağırlıkları artırmada çok hızlı mesafe aldım evde 10 kilo dumbell fly yaparken salonda 20 kg a çıktı birde evde bir yardımcı olması gerektigini unutmayın benim hocam çok ilgili son setin son 2-3 tekrarınında yardım ediyor buda gelişim için zorlanma için çok gerekli kilo artırmadan kasları yıkmadan gelişim olmaz.Nihayetinde işin içine kişiye bağlı olarak kişisel hedefi imkanları istediği vücut şekli gibi şartlar devreye giriyor.Ortalıkta tüm vücudu geliştirmemiş sadece biceps çalışmış oda pazıyı yaymamış pazızı top gibi duran tipler dolu.Tricepsi dogru düzgün çalışmamış üst kolun %60 ını tricepsin oldugunu bilmeyen adamlar var tabi benim şansım salondan çok hocanın ilgisi çalıştırması takip etmesi yoksa masadan kalkmadan birebir ilgilenmeden çalıştıran çok hoca var oda adamın şevkini kırar şahsi fikrim salonda 1-2 sene oturmuş vücud evde çok rahat az kas kaybıyla korunur ama evde temeli atmak zor başlangıçta salon daha etkili

bodytaha bunu beğendi.
  7. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    flexor hocanın güzel bir lafını okumustum evde calısmakla ilgili 'ayak üstü sandevic gibi düşünün salonuda ev yemeği olarak ikiside doyuruyor fakat biri daha çok şeyler veriyor' bu laf yeterli olur galiba :D

8. can7cang

can7cang Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İlla başımızda bi çobana ihtiyacımız yok dimi ;).Sadece istemen gerek salon falan bahane.Yaptıktan sonra her şekilde yaparsın.

9. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    bencede.insan isterse yapabilir.

10. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için teşekkürler. aslında ben salonda temeli attım. 2 ay kadar salonda çalıştım ve sonra eve alet almaya karar verdim. Dediğin gibi temel önemli.

Bu arada diğer verilen cevaplara da katılıyorum. İnsan yeter ki istesin...thums:

11. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bende ilk salonda başladım geçen sene yalnız bizim burdaki salon çok köhne ve hoca çok ilgisiz bilgisindende şüpheliyim...o yüzden biraz pahalıya mal oldu ama eve teşkilatı kurdum ağırlık artırmam gerektikçe spor mağazasından alıyorum,yaklaşık 8 aydır evdeyim ilk 3 ay beslenmem eksikti,öyle olmasına rağmen kolumu 33ten 38 e getirdim,azimli ve disiplinli olduktan sonra evdede olabilir ama kendinizi disipline edemiyorsanız salon şart,evde eksiklik bacak ve göğüs olur diğerleri fevkalede yapılır bence,çünkü benc pres şart göğüs için ve ağırlığı artırdıkça partnere ihtiyacımız olacak,mesela benim göğüs genetiğim baya iyi salonda olsam daha iyisini yapabilirim ama evde olduğu kadar diyorum artık,bi noktadan sonra kesmesse ve güzel bir salon açılırsa gidebilirim,durmak yok zorlamaya devam arkadaşlarweightlifter

12. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    konu dışı gibi olmasında çoğu hocanın ilgisizliği bilgisizligi salondaki tuhaf tuhaf adamlar insanı salonlardan uzaklaştırıp eve hapsediyor ama şansıma bizim hoca neredeyse birebir ilgileniyor hatta geçen gün çocuk durmuyormuş hanım aradı dedim son mekikleri yapmıyayım dedim yok dedi hadi bari 5 dakika yürü dedi bırakmadı geçende arkadaşın biri eve misafirler gelmiş gitmem lazım dedi adamı hafif tersledi programı bitir az kaldı dedi hoca bizden çok inanıyor bu insanı motive ediyor evde yapılmaz diye birşey yok ama salon güzelse hoca iyiyse ortam güzelse sağlanan motiveyi ev vermez geçen pazar rahatsızdım salona gitmedim evde dumbell setim var porgramımı yaptım ama hiç tat almadım konsantre olamadım kim nederse desin püf noktası salonda 1-1,5 senede oturmuş vücudu evde korumak hafif hafif geliştirmek daha başarılı olur hayatda her konuda en önemli şey sağlam bir başlangıç ve temel atmak ama etrafınızdaki salonlardaki hocalar ilgisizse üstelik bilgiside yeterli değilse ortamda tiki kızlar erkeklerle doluysa evde yapın daha iyi :)

13. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle. Temel çok önemli...

14. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    bende evde yapıyorum 9 ay oldu.yapılmaz diyen arkadaşlar neye dayanarak zor yapılır diyorlar anlamış değilim :)

15. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    salona yazılıcak imkanı olamayanlara evde çalışma demek dogru olmaz. ister salonda ister evde çalışın kesinlikle hatalar yapılıcaktır. salonda çalışanların avantajı yanlış çalıştıklarında hocalar müdahale edebilir. ama evde yaptıgınız çalışmanın yanlış oldugunun farkına uzun süre varmayabilirsinizde bu da zaman kaybı + sakatlanma riskini dogurabilir. her türlü sporun yerinde ögrenilmesi taraftarıyım daha az hata daha kısa zamanda gelişme demektir.

TheSingleWolf bunu beğendi.
  16. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    haklısın ama internet denen birşey var.ben hem ordan hem bu siteden yapılacaklara bakıyorum.yani hatalar düzeltilebilecek şeylerdir.tabiki salonda yapanlarında farkı olacaktır.ancak onlar gibi olmayı imkansız hale getirmez.bknz: ben :) (övünmeyi sevmem)

17. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle evde yapılır ama ben ilk birkaç ay salon ondan sonra eve dönülmesi taraftarıyım...

TheSingleWolf bunu beğendi.
  18. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ben evde şu konuda sıkıntı çekeceğimi düşünüyorum sadece. O da ilerki zamanlardaki program sıkıntısı. Biliyorsunuz programı aralıklarla değiştirmek lazım ve ben salonda 2 ayda bir program değiştiriyordum. Şöyle 4 aylık porgrama kadar biliyorum fakat ondan sonra ne yapacağımı bilmiyorum...

19. pegasusrap

pegasusrap Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu işin yüzde 20si antrenman yüzde 80i beslenmedir antrenmanlarında göğüs sırt eksik kalacak olsa da diğer bölgeleri aynı şiddette çalıştırabilirsin salona vereceğin parayıda beslenmene harcarsın zamanla vücudun değişecektir zaten programlarda sabit hareketler yapma birgün baştan diğer gün sondan başla sonra hareketleri değiştir sabit çalışma sıkılıyor insan :D

20. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    doğma büyüme aynı mahalledeyiz bizim komşunun oğluyla....kankam benim :D

ben 20 yaşındayım o 22 yaşında....evlerinin terası var açık havadar bir yer....

antrenmanlarımızı terasta akşam üzeri yapıyoruz....

bench press sehpamız , Z barımız , ayarlanabilir 4 tane kısa bar , bir tane düz bench barbelimiz ,

iki adet 5 kg lık standart dumbellimiz ,

50 kg ramdam fazla ağırlık plakalarımız var ( benchte yetmeyince ek olarak arabaların fren disklerinden ekliyoruz )

barfiks demirimiz ( kendimiz yaptık su borusunun içinden çelik halat geçirip terasın çatısına bağladık )

Dips aletimiz var kaynak makinesiyle kaynak ettik bench masasına....

babam kaynak yapabildiği için dips ve bench press aleti el yapımı......profil demirden demircide

yaptırabilirsiniz.....( Beyin Bedava :D )

atlama ipimiz , kum torbamız ve 2 çift boks eldivenimiz var.....eski bir kanepemiz var orda da mekik

çalışıyoruz

ayrıca olimpiyatlarda jimnastikçilerin asılıp hareket yaptığı 2 tane yuvarlar demirli bir aletimizde var barfikse

alternatif olarak....

ayrıca yarış bisikletim var ona bir tane trainer yaptırdım...kondüsyon bisikleti olarak sabit kullanabiliyorum....

hava güzel oluncada dışarda kullanıyorum (googledan araştırabilirsiniz trainer diye geçer....)

ayrıca lisanslı bisikletçiyim...

Şimdi dostlarım gördüğünüz üzere çakma spor salonumuz var...küçücük bir yer ve çok iş görüyor.....yeterki

insan istesin harikalar yaratır...muhammmed alininde dediği gibi gerçek şampiyonlar spor salonlarından

çıkmaz içlerinde amaç ve hayal olanlardan çıkar...velhasıl kelam yaptıklarımız böyle dahada genişletmeyi

düşünüyoruz.....sormak istedikleriniz varsa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım....iyi günler

Sayfayı Paylaş