Evde üst kanat çalışması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AkrepHan tarafından 18 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ramazan nedeniyle eve set alıcam row hareketleriyle alt kanatı çalıştırıp sırta derinlik vericem ama barfiks demirim yok sadece ağırlık ve sehpam var çok fonksiyonlu. üst kanat hareketi varmı acaba bildiğniiz

t-bar row
    deathlift
    dumbell row gibi hareketler row hareketleriyle sırtı çalıştırıcam ama sanırım üst kanatı çalıştırmıyor bu hareketler üst kanat hareketi varmı acaba bildiğinniz ağırlıkla çalışılabilecek?

barfiks demiri al demeyin bütçem beslenmeye anca yetecek konuma geldi :)

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    günceldir arkadaşlar setim yarın geliyor fakat o kadar aramama rağmen serbest ağırlıkla üst kanata etki eden hiçbir hareket bulamadım

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili AkrepHan ;

tam kasın adını bulursan daha fazla yardımcı olabilirim ama sanırım bahsettiğin kas latissimus dorsi , bu bölge için mesela pullower yapılabilir :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

AkrepHan bunu beğendi.
  4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    infraspinatus sanırım dediğimiz yer hocam. Yani vücudun arka kısmından üçgen görünmesini sağlayan omuzun hemen aşağısındaki geniş kısım. Buraların barfiks ve lat pull down hareketleriyle çalıştırıldığını biliyordum düşündüğümde pulloverda bu işi görebilir teşekkürler peki başka varmı barfiks gibi üst kısmı çalıştıran serbest ağırlıkla hareketler

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Tek hareket barbell row , t-bara dumbell rowa deadlifte gerek yok .

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG] benim bildiğim kadarıyla üst kanatı sırtın üst kısmını genişleten hareketler barfiks ve lat pull down alt kanadı geliştiren ve derinlik veren hareketler ise pullover dahil tüm row hareketleri.

row hareketleri benim üst kanat diye tabir ettiğim yerin genişlemesini sağlar mı? sağlamazsa evde serbest ağırlıkla buraları geliştirmenin yolu hareketi yokmu?

ayırca dediğiniz mantıksız geldi kanat için tek hareketmi girecem :D

7. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

pullover aynı zaman da iyi bir göğüs hareketidir

AkrepHan bunu beğendi.
  8. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    yapma şekline bağlı olarak tabiki :D

9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    AkrepHan bunu beğendi.
  10. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    araştırmalarıma göre barbell rowing üst kısmı dolduyormuş ve bu hareketi ekledim programıma teşekkürler herkese

11. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Row egzersizleri latismus dorsiyle (bizim 'kanat' dediğimiz) birlikte rhomboid ve kürek kemiği üzerindeki kasları da çalıştırarak onların büyümesini sağlar. Bu kaslar sırtımızda (arkamızda) olduğu için büyümeleri bize derinlik kazandırır. Bunun yanında nasıl bicepsi sivriltmek için concentration curl, uzatmak için scott curl yapıyorsak, latismus dorsiyi de derinlik kazanması için row larla, genişlik kazanması için lat pulldown ve barfiks gibi egzersizlerle çalıştırıyoruz.

Barbel rowing de sırta derinlik vermek içindir. Eğer barı karına değil de göğüse ya da boyuna doğru çekiyorsan daha çok üst sırt! (kanat değil) karına doğru çekiyorsan orta ve alt sırtı etkilersin. Ama derinlik için değil de genişlik için barbel row yapıyorsan istediğin maksimum faydayı sağlayamazsın.

Eğer geniş tutuş lat pulldown ya da barfiks yaparsan kanatların! (sırtın değil) üst bölümünü, dar tutuşlarını yaparsan alt bölümlerini çalıştırırsın.

Genişlik için lat pulldown, barfiks.. Evde lat pulldown yapamayacağına göre, 25-30 tl daha verip barfiks demiri alman gerekiyor.

Son düzenleme: 21 Temmuz 2012
    AkrepHan bunu beğendi.
  12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmeden kısmam gerekir o zaman :) zaten sorun çıktı evdeki bench sehpasında sallanma vs. yarın sabah resimli bir konu açıcam yardım için bu arada barbell rowu üste çekip gerekli verimi alamasamda azda olsa üst kanat çalıştırmayı düşünüyorum :)

Sayfayı Paylaş