Evde çalişma programim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve spiritsoldier tarafından 3 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. spiritsoldier

spiritsoldier Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.ekimde başladığım body salonundan 17 kilo vererek ayrıldım.salonda uyguladığım programın hemen hemen aynısı olan(cardio yok malesef) evde çalışma programı hazırladım kendime..yağ yakma esnasında diet yapmadım.sadece öğünlerimi düzene soktum ve ekmek ve tatlı gibi şeyleri azalttım.yaşım 19 kilom 82 boy 184 cm... kendi hazırladığım programla kilomu korumayı planlıyorum ve 4 gündür uyguluyorum(GÜNDE 1 SAAT)

İşte programım...

1.GÜN(MİDE-KARIN)

yarım mekik(4x50)
    sehpa mide(4x25)
    dumble yan(5 dakika)
    normal-düz mekik(4x25)
    sırık bel(5 dakika)

2.GÜN(KARIŞIK BÖLGE)

şınav(50)
    step(5 dakika)
    sırık kalça(5 dakika)
    ön kol(4x25)
    arka kol(4x25)
    omuz dışa açış(4x25)
    omuz öne açış(4x25)
    yatarak omuz içe açış(4x25)
    sırık kalça 3 (5 dakika)
    sırık kalça 2 (5 dakika)

yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşükkürler....

Son düzenleme: 3 Şubat 2009
  2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    aslında forumda arasaydın cevaplarını bulurdun ama sımdı anladıgım kadaruyla sız bı sure spor salonuna gıttınız ve kılo verdınız ve bunu evde korumayı planlıyorsunuz ama sole bısey var spor salonunda kardıo yapıodunuz evde bunun yerını tutabılecek bı egzersız ben bılmıyorum tabı bunukardıo yapmıycm dedıgınız ıcın soyluyorum yıne aynı sekılde korumanın aslında bır yolu var o da kalorınızı azaltmak bunuda en ıyı yag ve karbonhıdrat mıktarını azaltarak yapbılırsınız fakat gordugum kadarıyla cok tekrarlı bır sııstem planlamıssınız bılmelısınızkı bu sııstemle eger agırlık calısmanızdakı kasları korumayı planlıyorsanız hayal kırıklıgına urarsınız

spiritsoldier bunu beğendi.
  3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Baslginizi yeni baslayanlar bolumune tasiyorum, orada programinizla ilgili daha doyurucu yorumlar alirsiniz.

spiritsoldier ve bonatschi bunu beğendi.
  4. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara

bu programla spor salonundaki kadarrr verim alamayacak olsan da hiç yoktan iyidir diyorum...ama cardio egzersizleri yapmazsan kilo kontrolü biras zor olacaktır...bunun için programına cardio egzersizleri eklemelisinn..mesela bu merdine inme çıkma olabiliir...ya daa step up dediğimiz bir nesneye cıkıp inme...bu nesne koltuk olabilir..10 dk dan 3 er set yapabilirsen süper olur.kesinlikle cardiovasküler dayanıklılığın artacaktır....

kolay gelsin diyorumm..........

5. spiritsoldier

spiritsoldier Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize yardımlarınız için teşekkür ediyorum...step i kardio olarak kullanmayı planlıyorum eğer olmazsa 1 ay spor salonuna gidip 1 ay dinlenmeyi planlıyorum...bununla ilgili ne önerirsiniz..
    saygılar....

6. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    boyle bır program dusunulemez bıle bence 1 ay dınlenıp 1 ay spor salonuna gıtcene sureklı duzenlı bır sekılde spor salonuna devam et hem salıgın hemde vucudun ıcın

7. kara maca

kara maca Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    eger imkanlarım kısıtlı diyorsan, kardio icin merdiven cıkma yapabilirsin. boyle bir baslık vardı ve orda bununla ilgili bazi uyeler tecrubelrini yazmıslar okumadıysan bir goz at cok yardımcı olacaktır. ayrıca elinde dumbell var mı? yaptıgın acıs hareketlerini neyle yapıyorsun? cunku hafiifte olsa agırlıkla yaparken yedire yedire yapararak daha fazla verim alabilirsin.

8. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara

1 ay salona gidip 1 ay dinlenmek iyi bir seçim olmayacak maaleseff...

ama eğer sartlar bu sekildeyse san a tavsiyem 1 ay salona git..1 ay evinin cevresindeki park vb yerlerde cardio yap ve ardından squat şınav,,barfix,,mekik gibi kuvvet egzersizlerini yap...ama asla dinlenme diiye birşey düşünme...

unutmamalısın ki spor sadece spor salonlarında yapılmaz........

9. spiritsoldier

spiritsoldier Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öğrenci işi dumbell kullanıyorum :)) 2.5 lt pet şişe :D

10. spiritsoldier

spiritsoldier Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet çok haklısın ama çevrem hiç müsait değil...
    bu arada motorsuz koşu bantları 200-250 ytl civarında...sizce faydası olurmu...yada evde cardio yapabilmek için bütçeye uygun bir cardio aleti söyleyebilirmisiniz.ayriyetten diğer çalışmalar için aparat vs...:)
    belirttiğim gibi sporu bırakmak kesinlikle istemiyorum çünkü çok yararını gördüm son 4-5 ayda vücudumdaki gelişmeyi gördükten sonra asla bırakmam zaten..eski halime dönmek istemiyorum anlayacağınız....teşükkürler.....

11. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara
    internette bununla ilgili sitelerden bu tip seyler bulabilirsin....ancakk ben 250 ytl lik bir kosu bandını sana tavsiye etmem ...çünkü böle bir kosu bandını 200-250 defa servisine götürmek zorunda kalırsınn...sürekli arıza yapar senin anlacaan..

ama spor hakkındaki düşüncelerin cok güzell..artık istesende bu işi bırakamıcaksınnn demektir bu...

kibb..kolay gelsinn..

Sayfayı Paylaş