Evde çalışmam için program yardım. (Boy Uzatma + Kilo Verme)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Julimezar tarafından 15 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Julimezar

Julimezar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba değerli forum sakinleri ablalarım ve abilerim . Ben 15 yaşındayım boyum 1,60 (birkaç cm oynama olabilir evde düzgün ölçmek zor). Yaşıtlarımın ortalamasına göre biraz kısayım ama genetik olarakta kısayım yani annem 1,55 babam 1,65. Genetik önemli bir faktör olduğunu biliyorum yinede yapabildiğim kadar yapıp 1,70 başarabilirsem 1,75 (biliyorum çok zor imkansıza yakın ama bi ihtimal olursa oda).

Evde barfiks demirim var 3 şekil tutulabilen demir. Ben 1-2 hafta öncesine kadar 63 kiloydum o zamandan beri ekmeği azalttım sabah yediğim o sandviç ekmeği dışında maksimum 2-3 dilim ekmek yiyorum günde. Şu an 60-60,5 im.

Şurdaki egzersizeri uyguluycam. Onlar haricinde 1 günde 1 kase yoğurt ve yatmadan önce 1 bardak süt yeterli olur mu ?

Onun dışında bana egzersiz için program yapabilirmisiniz basit bişey fazla düşünmeden. Yani örnek veriyorum pazartesi 15 normal şınav + 30 saniye oturarak bisiklet sürer gibi yapılan hareket vardı karın için adını unuttum o + 5 iç barfiks 30 sn dinlenme + 10 şınav + yine adını unuttuğum karın hareketi + 5 barfiks gibi . Program istememdeki amaç programa uymak için daha disiplinli olucağımı düşünüyorum yani yeterli olup olmadığını anlamışta olurum .

Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

2. Julimezar

Julimezar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Güncel.

3. landeraro69

landeraro69 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadasim bende o videoya baktim ama ordakiler cok sacma boy genetiktir iyi beslenirsen kaliteli seyler yersen uzama sansini arrtirirsin. Bide daha 15 yasindasin uzulme uzarsin
    Herkese iyi sporlar

4. lazermeth

lazermeth Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Sen böyle şeyler araştırdıkça, of uzamıycam ben galiba dedikçe uzamıycaksın. Uykuna beslenmene dikkat et, ben kendimi bildim bileli sabah yatar günün ilk öğününü gece yerdim 19 yaşındayım şuan boyum 1.68. Benim düştüğüm hataya düşme, en önemlisi zamanında uyuman.

5. Xcom

Xcom Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Boy uzaması için voleybol ve basketbol ve süt süt ürünleri tüketmen lazım bunu çogu kişiden canlı canlı şahit oldum ama eğer genetik olarak vücüdün bunu el vermiyorsa oynasanda içsende boyun uzamaz :) takma bunları kafana

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    boy uzatan herhangi bir faaliyet olduğunu sanmıyorum. basketbolcular da ergenken doping maddeler kullanıyorlar bu yüzden bu kadar uzunlar.

7. Julimezar

Julimezar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Annesi 160 babasi 170 olup 180 i gecenler var hemde çokça var. Bende elimden geldiği kadarıyla uzamak istiyorum 2000 liyim 16 ya az kaldı zaten 18 den sonra uzamak zor bu arada elimden geleni yapıcam.

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yapman gereken şey iyi beslenmek , iyi uyumak , stresten kaçınmak ve sportif faaliyetlerde bulunmak. ama bunları yapan uzar demiyorum sadece potansiyelindeki boya ulaşman için bunlar.

9. Julimezar

Julimezar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Iki sporuda sevmiyorum zaten ikisindede tam anlamıyla çömelip zıplayabildiğimiz kadar zıplamak yok yarım kalıyor yada çömelme olmuyor. Ben onun yerine kendim sadece zıplasam daha iyi olmazmı? Günde 100 -200 tane yeterli olurmi faydası olurmu acaba ?

Sütü her ne kadar sevmesemde gece 1 bardak iciyorum gerekirse (gerekiyor mu ?) 2 bardağa çıkartabilirim onun dışında okuldan gelince 1 kase yoğurt yiyorum.

Sınıfta en kısa erkek benim benden küçüklerin bile boyu uzun benden geçen sene sınıfta uzun olduklarım vardı onlar bile boy atıp geçmişler yazın.

Benim babam 165 annem 155 ben böyle uğraşarak 170 olamazmıyım hatta geçmek istiyorum tabi mümkünse.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2015 ---
    Sportif faaliyetlerden kastınız nedir ? Haftada 1 bazen 2 halısahaya gidiyorum 1 gün okulda futbol oynuyorum öğle araları bazı günler yine futbol oynuyorum onun dışında evde videodaki gibi örnek egzersizler yapıyorum ekstra olarak şınav mekik barfiks ve değişik karın hareketleri yapıyorum haftada 1 gün bacak çalışıyorum ama bazen zaten maçlardan ağırıyor o zaman çalışmıyorum.
    Bu tür şeyleri araştırmak nasıl kötü etkilesin anlamadım kür vb. Şeyleri araştırmak için bakmamıştım gerekli egzersizlere bakıyordum. Birde uzamıyıcam diye düşünmenin olumsuz etkilediğini bir çok yerde okudum. Bu nasıl olumsuz etkiliyor acaba ? Hormanları mı etkiliyor ? Ben elimden geldiğince kendimi motive ediyorum. Tek sorunum uyku düzeni okuldan gelince çok uykum geliyor uyuya kalıyorum 7 de kalkıyorum haliyle akşam uykum gelmiyor düzeltemedim gitti.

Son düzenleme: 20 Kasım 2015
  10. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    saydığın şeyler yeterli , gün içinde aktif ol yeter. genetiğin izin verirse uzarsın , uzamazsan da sorun değil ne olacak ki.

11. Julimezar

Julimezar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Egzersizler barfiks filan işe yaramayacak mı bacak germe hareketi filan ? 2000 liyim martta 16 olucam 18 den sonra uzamak zaten zor. Babam 165 annem 155 ben en az 170 i geçmek istiyorum başarma ihtimalim % kaç acaba ?
    Uzun olmak daha doğrusu kısa olmamak dış görünüşü oldukça etkikiyor biraz kafata takıyorum bu durumu ve beni üzüyor. Gelişim sağlarsam ki umarım sağlarım aralıklarla buraya editliyeceğim.

12. landeraro69

landeraro69 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    bence asilma germe ise yaramaz cunku kanitlanmamistir ben 18 yasindayim boyum 165 cok kafama takmiyorum eger kotu hissediyosan gizli topuklu ayakkabi alabilirsin ve elbette fitness yap boyun uzamasa bile saglikli ve guclu olursun kendine guveninde artar

13. Xcom

Xcom Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Doping işlevi nedir biliyor musun? Performans maksimum düzeye çıkartır.yanlış bilgilendirme insanları lütfen.dopingle boy uzamaz performans arttırır

14. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    growth hormone boy uzatıyor. pek çoğunun kullandığından da eminim.

15. Julimezar

Julimezar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Zararı varmı ? Doktora gitsem derdimi anlatsam kulllanmama izin verirmi ? Birde satılıyorsa ücreti ne kadardır ?

16. Twain

Twain Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Benimde genetiğim maalesef kısa Annem 1.56 babam 1.65 ben şuan 1.69 um. Dostum 16 yaşındayken 1.64 boyundaydım spor cidden boy uzamasına yardım ediyor sağlıklı beslenmek, öğrenci olduğumuzdan bunda da sıkıntı yaşıyoruz ama kalsiyum ihtiyacını günde 2 bardak süt ve yoğurtla belirli oranda karşılayabilirsin, onun haricinde bende her gün 5 dakika asılma yapıyorum yaşımız ufak 21 e kadar yolu var diyorlar eğer öyleyse ben 1.72 olabilirim sende benim kadar olursun her türlü merak etme bunun çok örnekleri var bir yılda 10 cm uzayan çok kişi var. Hiç üzülme dostum zaman her şeyin ilacıdır.

17. Julimezar

Julimezar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yorumlar için teşekkür ederim. Bazen evde süt olmuyor dolapta bulunan bimden aldığım kakaolu sütlerden içiyorum. O bi kutu sütle kendi ısıtıp nesquik ile (sade içemiyorum) arasında fark olur mu ? 2 kase yoğurt yapıp 1 bardak süt yapsam fark edermi :) ?

Sayfayı Paylaş