Evde çalışma ve protein tozu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ailbay tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ailbay

ailbay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar yaklaşk 40 gündür evde flexor hoca nın yazdığı programı uyguluyorum ve antrenmandan sonrada protein tozu içiyorum büyüme oldu ama benim sorum şu artık dumbell hafif geliyor başka dumbell olmadığı içinde tekrar sayısını arttırıyorum doğru mudur? ve de mesela3-4 gün ara versem vücütta kas kaybı yada küçülme meydana gelir mi bu arada haftada en az 5 gün çalışıorum evde

2. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Ölçülerini yazarsan (boy, kilo, yağ yüzdesi, fotoğrafta) ozaman yardımcı olabiliriz. Şuanki verdiğin bilgilerle pek kimse yardımcı olamaz.

Ayrıca bukadar çabuk protein takviyesine başlaman sana yarardan çok zarar eder. Detaylı bilgiler verirsen yardımcı olabilirim belki.

ailbay bunu beğendi.
  3. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Flexor hocamız demıstır 3 aydan once ıcılen proteın tozu cope atılan paradan baska bısı degıldı. Senin 3 aydan once protein tozuna ıhtıyacın yok cunku zaten normal besınlerden bunu karsılarsın. Taki kasları cok yoracak bir programa baslayana kadar bu da ılerde olur. Sımdı temel hareketlerı yapıp kasları genel olarak hazırlıyorsun. Sen et, tavuk yemeye calıs. Kilona yag durumuna gore beslenme programı yapacaksın.

Senin kilo alarak kas yapmak ıstedıgını farz ederek soyluyorum az tekrar cok agırlık uygulayacaksın eger gelısım almak ıstıyorsan. Cok tekrar az kılo defınasyon donemlerınde kullanılır kası buyutme amaclı degıl var olan kası net sekılde ortaya cıkarma seklındedır.

Sen olabıldıgınce duzenlı calısmaya calıs ama 3-4 gun arayla kas kaybı falan olmaz.

ailbay bunu beğendi.
  4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Su asamada 3-4 gun ara versen bırsey kaybetmezsın cunku 40 gunde zaten ne kadar kas kutlesı kazandın degıl mı..proteın tozuna erken baslamıssın gıbı..Agırlıkları arttırmadan sureklı tekrarları arttırmak kısıye kas anlamında bırsey katmadıgı gıbı eksıyede goturebılır cok yuksek tekrarlar..Forumda bır arkadas 2 saatte 1400 tekrar dumbell curl yapıyormus 2 kılo ıle..Sakın boyle hatalara dusme..thums:

ailbay bunu beğendi.
  5. stronger93

stronger93 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu protein kullanımı konusunda öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. her türlü destekleyici maddeyi kullanırken ilk bir hafta az dozlarla başlayıp yaklaşık 3 hafta normal kullanım ardından kullanımı bitiriken de yine en az 1 hafta içinde kullanımı azlatark bitirmemizi tavsiye ediyor bazı uzmanlar.

Bu kullanım şekli optimum yarar sağlamaya yönelik. çünkü bir anda ağır dozlarla başlarsanız vucut takviyeye alışmak için çok daha fazla süre kaybediyor ve o geçen süre paranızın bazende sağlığınızın boşa gitmesi demek!

Bitirme konusu ise daha önemli. Örneğin gunde 60 70 gram protein tozu kullanırken bir anda keserseniz vücüt yine alışamıyor ve ani kuvvet ve kas kaybı yaşanabiliyor.

Bu tüm destekleyiciler için geçerli amino creatin carnitine yada protein tüm kullanımlarda bu bilgiyi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim ;)

ailbay bunu beğendi.
  6. ailbay

ailbay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

proteinin nasıl bir zararı olur?

yağ oranımı nasıl hesaplıcam bilmiorum

boyum 89 kilom 71-72 arası başlamadan önce 69 dum

Son düzenleme: 29 Temmuz 2009
  7. ailbay

ailbay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evde olduğum için kilo arttıramıyorum dumbell var.. Eylül'e doğru salon a yazılmayı düşünüyorum

8. ailbay

ailbay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :) mesela 40 gün önce 12 yapiosam şimdi 25 yapıyorum yada 30

9. harry_suat1919

harry_suat1919 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bana bi beslen me tarifi verırmıssınız

10. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Kimse sana bir beslenme programı yazmaz sen kendine çıkar,gerekli bilgileride beslenme programını da bir konu açarak belirt gerekli yardımı/önerileri sana sunarlar..

Sayfayı Paylaş