Evde çalışma programı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sandalye tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Aslında bu konu internette çok var ama kafam iyice karıştı. Çünkü elimdeki aletlere uygun düzgün çalışma programı yok.

Elimdekilere gelince:

2 Kg dumble
    3 kg dumble
    5 kg dumble
    Çok fonksiyonlu kapı barı

Vücut özelliklerim:

172 boy
    50 kilo
    95 cm omuz
    70 cm bel
    Yaş 17

Tek isteğim kilo almak. Vücudumda yağ yok denecek kadar az. Yani yağlanma sorunum yok. Kilo almak için tek çare kas kütlesini artırmak. Bu arada ham değilim. Haftada 3-4 gün 7 km yürüyüş+koşu birde açma germe yapıyorum. Kondisyonum iyi seviyede.

Beslenmem iyi sayılır. Her gün yumurta ve haftada birkaç defa et yiyorum. Bana ne gibi bir program önerirsiniz?

2. Lineonline77

Lineonline77 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Kafamda biraz vücudunu düşündüm çok zayıfsın protein+karbonhidrat yanlız yağlı şeyler yeme tabikide kas kütlesi yerine koca bir göbekle gezinirsin karbonhidrat ağırlıklı beslen hacim artıcaktır yanlız unutma sabır.

3. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Toz kullanmayı düşünümüyorum. Tamamen doğal besleneceğim.

Acelem yok. Yavaş yavaş :)

4. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html

Şu programı uygulamay başladım. Her hareket 10x3 setler halinde. Setler arası dinlenme en fazla 20 sn. 2 kg dubmle ile. Fazla yorulmuyorum. En fazla kol çalışırken zorlanıyorum. Onun haricinde problem yok.

Şimdi nasıl beslenmem gerekir? Hangi yiyeceklerden uzak durmam gerekir? Evde hazırlanabilen önerdiğiniz karışımlar var mı?

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Protein karbonhidrat ağırlıklı beslen yağlı yiyeceklerden uzak dur

6. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tekrar merhaba arkadaşlar. Birkaç sorum daha olacak.

Evde dumble ile çalışma programına devam ediyorum. Bacaklarla ve sırtla bir problemim olmadığından omuz ve göğüs ağırlıklı gidiyorum. Hergün omuz, kol, arka kol ve göğüs programını peş peşe uyguluyorum. Maksimum 1 saatimi alıyor. 3 kg dumble ile yapıyorum. Bazen çok tıkandığımda2 kg olana geçiyorum. Şimdiden farkı hissetmeye başladım. Göğüsüm eskisine göre baya şişti ve omuzlarımım duruşu düzelmeye başladı. Zaten daha önceden dövüş sporlarıyla uğraşıyordum. Vücudum düzenli spor yaptığımda çok çabuk topluyor. Sizce böyle mi devam etmeliyim? Vücudumda fazla ağrı yok.

Bu arada 50 kg'yi geçmiş bulunuyorum :) 50.5 kgdayım şuan. Tabi bunda ölümüne yememim ve mideyi sürekli dolu tutmamım çok büyük payı var.

Sayfayı Paylaş