Evde çalışma konusunda yardım

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve keyfimyok tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. keyfimyok

keyfimyok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba Ben 24 yasında 1.63 boyundayım. Yaklasık 8 hafta kadar önce 43 kiloydum yani boyuma göre aşırı zayıf. Ki yıllardır yani çocukluğumdan beri hep böyleydim yani zayıf. Kardeşim de benim gibi ki o erkek yani genetik bir durum. Metabolizmanın hızlı çalışması yüzünden ne yazıkki. Herneyse 8 hafta kadar önce görüntü kötüğünü bırakın, yanıma grip biri otursa o grip bana geçecek kadar bünyem zayıf olduğundan canıma tak etti ve özellikle forumdaki tavsiyeleri de okuyarak kilo alma diyetine başladım ve şuan 49'a geldim. Tabi boyuma göre 5 kilo filan daha almam gerek (diyetisyenler de bu yönde tavsiye veriyorlar zaten).
    Şimdi daha yeni yeni kilo almaya başladığımı farketmeye başladım. Tartıda artış olsa da belli olmuyordu. Ama benim gibi zayıf olup kilo almaya başlayan arkadaşlarım 10 kilo kadar almadan pek belli olmaz rahat ol diyorlardı. Sorunlarım şunlar. Bacaklarımın üst kısmı kilo almaya başladı. Sorun yok çok güzeller. Lakin alt kısmı daha zayıf gibi ama heralde 5 kilo daha aldıktan sonra düzelir gibi. (işallah tabi :eek: )
    Ama kalçamın alt kısımlarında hafiten selulit oluşmaya başladı. Hiç yoktu daha önce. Bacaklarımda (basenler yani) hiçbirşey yok çok şükür. Sanırım sabah akşam düzenli olarak 10'ar dklık yürüyüşlerden böyle.
    Göbeğim de yok ama mide ve bel kısmında ki özellikle sırt bel kısmında orantısız yağlanmalar başladı. Bu da sanırım iş yerimde sürekli oturmam yüzünden.
    En son derdim de üst kollarda belki kalça kısmındaki selulitten sonra paranoyaklaştım mı nedir hafiften orada da selulitimsi gibi şeyler var gibi. yani hiç belli degil ama kilo almaya devam edince artmasından korkuyorum.

Sizden ricam şu ki evde aldığım kiloları vermeden kilomu koruyarak yani daha da metabolizmamı hızlandırmadan nasıl bu dertlerime care bulabilirim. Spor salonuna gidecek vaktim yok. Zira hem iş, hem okul var vaktim salona ne yazıkki yok. Belki şirket spor salonuna giderim desem de ev - iş farklı yakadalar. Çok zor o da.

1) şuan hala kilo eksigim oldugu icin şart degil yani kilom tamamlanınca belki daha iyi olur ama alt bacak için kalınlasmasını saglayacak öneri
    2)mide ve bel kısmımdaki yagları kilo vermememi saglayacak, kilo koruyacak sekilde nasıl sıkılastırırım3) buna kollar da dahil
    4) selulite pek çare yok gibi ama yine de varsa buna da bir çare

Bir kaç arkadas dambıl vs ile calısabilirsin demisti. Ama hayatımda hiç çalışmadım ki bana fotograflar ya da videolar ile tarif edebilir misiniz çok rica etsem? Ya da kaç kiloluk dambıl olur malum bayanız.
    Bazıları da mekik diyor ama bu zaten metabolizması kilo almaya zor yanasan birini mahvetmez mi?

Yardımlarınızı bekliyorum. saygılar...

2. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html

merhaba forumda arama butonunu kullanarak öğrenmek istediğiniz konularla ilgili bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. forum ana sayfasındaki "beslenme" "antrenman" başlıklarını iyice okuyunuz. sorularınızın cevabı bu başlıklarda fazlasıyla var. yukarıda verdiğim link te evde 2 adet dumbell ile antrenman yapılış şekilleri mevcut. kolay gelsin.

keyfimyok bunu beğendi.
  3. keyfimyok

keyfimyok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    verdiginiz linki inceleyecegim :) teşekkür ederim cevabınız için.

buarada benim sorunum kilo verme degil kilomu koruyarak bunları sıkılastırma. o yüzden ayrı bir konu acmak durumunda kaldım.

ya da mesela alt bacak kalınlastırma icin konu var ama eklenen fotolar gözükmüyor. nasıl faydalanabilirdim ki bundan.

o yüzden buraya konu acmam gerekti. :eek:

4. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
  5. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Vidyo konusunda yardımcı olurum. Fitness olunca istemediğiniz kadar çok var sizin seçtiğiniz yoksa ben seçebilirim ve linkleri de yollarım. Kardeşiniz ve arkadaşlarınızla beraber de yapabilirsiniz. Birlikte motivasyon daha yüksek olacaktır.

Vücut tipimizden dolayı (benimki de öyle) antrenmanlarımız yoğun fakat çok uzun sürmemeli dinlenme uzun olmalı. Kardiyolara daha az yer verilmeli. Beslenmemiz karbonhidrat ağırlıklı olmalı. Tabi abur cuburdaki karbonhidratlardan değil. Bu şekilde vakit buldukça çalışırsanız sorun olmaz. Bitirdikçe yeni programlara geçersiniz.

Kilo vermekte zorlananlar, kolay yağlananlar da tam tersi tarzı uygulamalı.

Herkes farklı olduğu için herkes için geçerli kurallar yok. Zamanla sonuçlara bakarsınız iyiyse devam edersiniz. Kendinizi tanıdıkça değişiklikler yapar tekrar bakarsınız.

keyfimyok bunu beğendi.
  6. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bu aşağıdaki linkler yardımcı olabilir

Kilo Alma İle İlgili En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-alma-le-lgili-en-t11367.html
    Yeni başlayan bayanlar için 1 ve 2. Program (Yapılış şekli)bayanlar için)
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layan-bayanlar-1-t19995.html

Göbek yapmadan kilo alınır mı
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-bek-yapmadan-kilo-al-t10729.html
    Kilo Almak Isteyenlere...
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-almak-isteyenlere-t1680.html
    Beslenme Ile Ilgili Tavsiyeler
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler-t6.html

keyfimyok bunu beğendi.
  7. keyfimyok

keyfimyok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    teşekkür ederim cevaplar için.

@savaşcı
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-bek-yapmadan-kilo-al-t10729.html linkinde verdiğiniz gibi aldım kiloyu ve bu yöntemle almaya devam ediyorum. özellikle aynen diez ve EyeSeeYou nickli arkadaşların dedikleri gibi yapıyorum ve hayatımda ilk defa kilo alıyorum, çok şükür sorun yok kilo almam konusunda.
    Göbek yok bende ama özellikle beldeki yağlar konusunda (kötü duruyor gibi tüm gün oturdugum için iş yüzünden belli yerde toplanmamış yağlar) ve orası kadar rahatsız etmese de midedeki (göbek üst, göğüs altı) yağlanmalar derdim benim.

kilomu koruyarak bunları nasıl sıkılaştırırım onu merak ediyorum.

ayrıca bir arkadasım da 60 kiloya kadar cıktı (boyuna göre normal kilosu buarada) ama alt bacakları hala zayıf duruyor. spor yaparak aldıgı kiloları verecegi korkusu var. bu yüzden de bir öneri rica ediyorum.

metabolizması hızlı insanlar zor kilo alıyor ve 1 haftada aldığı 10 kilo bile olsa verir hiç birşey yapmadan sadece öğünleri aksatsa 6 öğün altına düşmesi yeter. o yüzden derdimiz ortak ne yazıkki spora baslayınca metabolizmanın gaza gelip alınan kiloların ucup gitmesi..

8. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    benimde yapım sizin gibi. hep ince bir yapım vardı. çok az yağ vardı.
    ben 1,5 yıldır bu sporu yapıyorum. malesef çok az yiyorum. ama her yerim 5-8 cm arası kalınlaştı (bel hariç)dert etme.13 kilo aldım. 28 kilo daha istiyorum şunu 100 tamamlayacağım

yani doğru yapıldığında kilo verdirmiyor.

Sayfayı Paylaş