Evde çalışanlar! sehpa ve plaka sorunu !

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve boyukarizali tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Slm arkadaslar.Spor salonunda calısıodum.Fakat bazı sebeplerden dolayı ayrıldım.Evde calısacagım.Evde halter barım 2 adet dumbell barım var.
    Fakat :

1-) Bench press sehpası olmadan göğüs antremanı yapmak imkansoz gibi bişy.

2-) Plaka sorunu.Evde calısıldıgı için fasla ağırlık fazla para demek oluyor.Maddi yönden kötü oluor.

Size sorum.

Evde calısan arkaslar yada önerisi olanlar.
    Siz ne yapıyorsunuz.

Tahtadan bench press sehpası ve plaka yapsam nsl olur.Nsl yapabilirim.
    Evet arkadaslar.Bu sporuda çok seviorm.Bırak niyetindede değilim.

Yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.

2. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Sephasız bench press yapmak hakkaten zor iş. Çalışılıyor çalışmasına ama ağırlığı arttıramıyosun. Tahtadan falan yapmaya çalışma , 100-120 TL'ye nette istemediğin kadar mekik sephaları var (düz). Ona uzanıp bench pressi o şekilde yapabilirsin yada 150-300 tl arası direkt olarak bench press sephası alabilirsin.

mma- bunu beğendi.
  3. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Ben evde yıllarca çalıştım hala çalışıyorum. Spor salonu üyeliğim sürekli mevcut. Fakat işim dolasıyle bazen gece 23.00'de geldiğim zaman evde çalışıyorum. Bazende seyehatte olduğumda çeşitli şehirlerde günlük çalışma parası ödeyerek idman yapıyorum. Yeterki bu sporu yapmaya kafaya koy. Hiç birşey engel olamaz sana. Hiç aletsizde vücut geliştirilir inan bana. Beslanme ve çalışma sistemleri üzerine sürekli kendini geliştirmeni öneririm sana. Aletsiz vücut geliştirme en son çare, sözlerim yanlış anlaşılmasın. Saygılarımla.

boyukarizali bunu beğendi.
  4. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Saol.Bende bar dambıll barı ve toplam 40 kglık plakalar var.Bench pressi nsl halledebilirim ? ::::S

5. bodyforever

bodyforever Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Resepsiyonist
    Yer:
    istanbul
    Slm ,Ben de mecburiyetten şimdilik yaklaşık bi on gündür evde antreman yapıyorum ,bende de senin gibi barbell var 5 ve 10'ar kilo da ağırlığım var .Ben setlerimi 10kg -20kg -30kg olarak arttırıyorum, bu arada bar da 6 kg ,2 farklı kilodaki ağırlıkla şimdilik idare edebiliyorum.Benchim var benim aynı zamanda mekikte çekebiliyorum.Dediğin gibi sehpasız çalışmak zor göğüs için Spor malzemeleri satan yerlerde benchler markasından ,alışveriş merkezinde olan bi dükkan olmasından dolayı fiyat artabiliyor.
    Sana iki tavsiyem var dilersen Sirkecide Doğubankı biliyorsundur kesin onun çevresinde spor malzemeleri satan dükkanlar var ürünlerin içinde yerli üretim olanlarda var orada markaya para ödemeden bütçene göre kesin birşey bulursun, örnek veriyim ben ordan kardeşime voleybol basketbol topu ,skateboard aldım kendime de dumbell aldım ve diğer ürünleride incelediğimde piyasaya göre çok uygundu bi oraya bak derim.Zaten spor mağazalarına da ürünler çoğunlukla oradan dağalıyor.
    ikinciside eğer imkanın varsa bi marangozda veya kendin yapsanda olur üzerine ince bi süngerde kaplatırsın süper olur normalde de kullanırsın spor yapmadığın zamanlarda:)
    Sporu da seviyosun kendini düzene oturttuğunda zaten imkanların da artacak bugünleri gümseyerek hatırlayacaksın :)...

boyukarizali bunu beğendi.
  6. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    gogus calısmak ıcın sehpa sart,hatta ılerı sevıyelerde bır aıle uyesını de almak gerekıyor yuksek agırlık calısırken:)

7. edipjohn

edipjohn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ziraat mühendisi
    Yer:
    izmir
    150 - 200 lira arasında bench, incline bench ve decline bench yapma imkanı saglayan sehpalar mevcut hatta bunların ayak ucunda ayak çalışmak icin ya da scott icin egik sehpası da olanları var
    benim tavsiyem zaman icinde bu ekipmanı toparlamaya çalış eger gercekten kararlıysan
    ben 6 - 7 ay icinde iyi kotu iş yapan bir sistem kurabildim

8. dudaeva

dudaeva Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sana lazım olan
    bir boy profil kaynak makinası ve sırtını koyacak kadar bir tahta.. Bu saydığım malzemeler 25 lira tutar..
    kendin yapamazsan bile 45-50 liraya bi demirciye yaptırabilirsin..

9. rizaok

rizaok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende evde çalışıyorum plaka işini şimdilik idare edebiliyorum sehpa alamadım evde neyi sehpa gibi kullanabilirim diye düşünürken aklıma valiz geldi bildiğimiz cekcek'li valiz içini battaniye ile doldurup yan cevirip dikine yani o şekilde kullanıyorum ve gerçekten beni idare ediyor, bende evde sehpa olmadan nasıl decline dumbell press yaparım diye düşünürken buldum bu başlığı

1 kişi bunu beğeniyor.
  10. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    ben de sınavdan dolayı salona gidemeyeceğim artık o yüzden evdeki ağırlıklarımla devam edeceğim. eğer farklı bir hareket olsun istersen şınav çek derim,şınav omuzu bench presse göre daha iyi çalıştırıyor. şınavda kaç kg kaldırdığını merak ediyorsan vücut ağırlığının %75ini al. vücut ağırlığın düşük gelince sırtına ağırlık plakalarını koy. ben ilk evde çalışmaya başladığımda çantanın içine dolduruyordum ağırlıkları,çantanın kemerini iyice sıkıyordum,sımsıkı oturtuyordum sırtıma. denemeni tavsiye ederim
    incline bench press yerine de ayaklarını yüksek bir yere koyarak şınav çekebilirsin.thums:

11. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Bench Press Sehbası mutlaka gerekir, çünkü artık evde çalışmayı düşünüyorum diyorsunuz... İyi bir ürün alın ve uzun ömürlü olarak kullanın. Maddi olarak bir meblağ ödemeniz mutlaka gerekecektir. Ancak salonda çalıştığınız zaman da aynı ödemeyi salona yapacağınızı unutmayın. Tabi ki hesap kitap yapacaksınız ama bu detayıda unutmayın...

Sayfayı Paylaş