Evde Çalışmak istiyorum ama nasıl?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 3mr3_k1ng tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 3mr3_k1ng

3mr3_k1ng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda yeni başlayanlar bölümündeki sabit başlıkları okudum ve evde çalışmak için antrenör gerekli midir? Yani program yapılması vs. için antrenör gerekli midir? Ben liseye geçeceğim bu sene ve okuldaki beden hocamdan yardım almayı düşünüyorum program konusunda , programımı kendimde yapabilir miyim? Bir başlıkta okumuştum kesinlikle antrenörünüz olsun diye sabitlenmiş forum yöneticileri tarafından bu konuda görüşlerinizi bekliyorum? Dün 20kg bir dumbell set aldım bunun dışında haftada 2-3 kez kullandığım bu yaz başladım ipim kırma yayım elde penseye benzeyen bir alet ve germe yayı sanırım adı bunlarla 3 hafta falan düzenli olarak çalıştım şimdi nasıl bir yol izlemeliyim okulların açılmasını bekleyip hocadanmı yardım alayım yoksa kendime program hazırlayıp hemen başlamalımıyım?

Son düzenleme: 30 Temmuz 2009
  2. 3mr3_k1ng

3mr3_k1ng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Unuttum söylemeyi koşu,mekik,şınavda dahildi yaptığım çalışmaya kırma yayı ile farklı açılardan yapıyordum çalışmalarımı

3. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
  4. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Seninle aynı yaştayız bende evde dumbell larla çalışıyorum.Bende liseye geçicem bu yıl.Bence okuldaki hocalardan medet ummamalıyız bu spordan bi haber olacaklarını düşünüyorum ki İnşallah yanılıyorumdur.Salona başlayana kadar bende altyapıyı oluşturmaya çalışıyorum dumbell larla evde çalışma programı var https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html bu linki inceleyebilirsin.Bende hareketleri burdan bakarak yapıyorum.Ama en sağlıklısı flexor hocanın 14 yaş üstü salon programıyla başlamak ordaki hareketlerin yaş olayıyla herhangi bir sıkıntısı yok.Gelişimi engellemiyor yani.Bence kendine çok tekrar az ağırlıktan oluşan bir program hazırlayıp başla en azından okullar açılınca ham olmassın ilk 1 hafta olan kas ağrılarından kurtulursun.Programı uygularken de kendi vücudunu tanırsın.Kolay gelsin....

5. 3mr3_k1ng

3mr3_k1ng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sanırım sende bir yaş büyüğüm çünkü 24 eylülde lise1 oluyorum ben tercihler falan yaptım neyse de. Dumbell ve diğer fotodaki aletler var onlarla çalışmaya bugün başlayacağım özel bir liseye gideceğim belki ordaki hocanın bilgisi olabilir bu konuda ilkokulda da özel bir eğitim kurumuna gidiyordum hocam bana çok yardımcı olmuştu bir program hazırlamamda o zaman vg başlamamıştım ama ... Ben hacim büyütmek istiyorum yani gösteriş :) bunun için az set çok tekrar gerek bildiğim eğer antranör gerek değil şeklinde karar verirsem tüm hareketleri 3 set 15 tekrar yapacağım

Heavyduty isimli arkadaşım gerçekten teşekkür ederim ancak ben evimde fotodaki aletler imkan verdiğince çalışabilirim salona gitmem mümkün değil öss yoğunluğundan dolayı bunun dışında aldığım dumbell seti içinde 16 farklı hareket var nasıl yapabileceğimi gösteren forumda olanların hepsi var nerdeyse içinde bunun dışında bazı salon haretkerlini kırma yayı ile yapabilir miyim? Mantık olarak aynı şekilde sadece şekli farklı

6. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende 24 eylülde lise1 oluyorum her neyse :D. Kırma yayıyla göğüs bir yere kadar sadece evde yapacaksan birde press hareketleri için barbell alman gerekecek.O kırma yayına alıştıktan sonra çok kolay geliyor belki 1-2 ay sonra aynı hareketi iple yapıyormuşsun gibi olacak.Kırma yayı seni bir yere kadar götürür o çekme yayıda.Onun yerine ayaklarını yüksek bir yere koyup şınavı zorlaştırabilirsin.Ama hep evde yapacaksan bence evde bir tane barbell alman şart.Ha birde özel bir liseye gideceksen oranın salonu da olabilir.

7. 3mr3_k1ng

3mr3_k1ng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu işte yeniyim cahilliğimi hoşgör ama barbel nedir :) özel lise dediğim yabancı değil sadece özel kurum yani yabancı kolej değil. Okulu tam gezmedim ama olacağını sanmam şu sopa gibi olan sanırım kırma yayı ona alışırsam kolay olur ama şu germe yayı daha 3 yayda bile bir süre sonra zorlanıorum idare eder beni

8. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Barbell halter gibi uzun demir varya o işte.

9. 3mr3_k1ng

3mr3_k1ng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi birazdan tüm aletlerle 15 tekrar 3 set yapacağım barbel dediğiniz duvara veya kapıya monte edilip barfiks çekmeye yarayan bir demirmi babamdan istedim ancak henüz elimde değil 1-2 hafta içinde alabilirim belki uygun duvarda lazım tabi ben 72 kg yim benim ağırlımı taşırmı sökülürse duvar ev harap olur

10. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Şu sayfadaki ekipman benim dediğim şey halter barı gibi bişey http://www.hepsiburada.com/delta-uz...tegoryid=387326&productid=spordelta531#tablnk
    Ayriyetten barfix demiri de işinize yarar.

11. 3mr3_k1ng

3mr3_k1ng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı bölgeye etki eden hareketleri tek set yapıyorum her birini böyle iyimi ha birde bir sorum olacak ben 2-3 gün aralıklı yada haftada 2-3 kez yapsam çalışmayı nasıl olur?

12. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Zaten öyle öneriliyor çalışmalarını her gün yapman gerekmiyor ileri düzey olmayan sporcular için her gün çalışma zaten önerilmiyor.Aşağıdaki konulardan çalışma stili ve dinlenme süreleri hakkında bir fikir edinebilirsin.Yeni başlayanlarla ilgili bu konuları incelemelisin aklındaki soruların büyük bir kısmına cevap bulacağına eminim;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-n-merak-t8675.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t4738.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-nas-l-t8674.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cut-geli-tirme-genel-t11373.html

13. 3mr3_k1ng

3mr3_k1ng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler her şey için bugün bir buçuk veya 2 saat çalışmışımdır heralde belki inanmayacaksınız ama göğüsümün bazı kısımları büyüdü omuza yakın yerler ilaç veya benzeri bir şey kullanmama rağmen

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hacım ıcın az tekrar onerılır..Senın yasındakı bırı flexor'un yazdıgı 14 yas ustu programını uygulamalı..Bunlar harıcınde merak ettıgın her sorunun cevabıda forumda var..Forumu ve kuralları oku arama butonunu kullan..Boylece bu spor hakkında bılgı sahıbı olabılırsın..

15. 3mr3_k1ng

3mr3_k1ng Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O konuya baktım ancak ben salona gitmiyorum dumbell ve diğer resimdeki aletlerle kısıtlı imkanlarım ve flexor hocamızın önerdiği programda kullanılan araçlar benim imkanlarım dahalinde yok yapabileceğim hareketleri burdaki dumbell çalışma programından ve setin yanında verilen rehberden bakıyorum

Sayfayı Paylaş