Evde Çalışma ve Yağ Yakma Konusunda Öneriler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bekturk tarafından 13 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bekturk

bekturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba,

Bende aranıza yeni katıldım.
    170 cm boyunda, şu an 74 kilodayım. Vücut tipim endomorf.
    6 ay önce 96 kilodayken ani bir kararla kilo vermek istedim ve yemeyi içmeyi azaltıp aktif bir yürüyüş ve koşu hayatına başladım. Şu an 74 kilodayım ve vücut yağ oranı %18. Halen diyete devam ediyorum fakat çalıştığım yer itibariyle (köy yeri ve dağlık, ağaçsız) dışarıda koşu yürüyüş gibi aktivitem fazla olamayacak. Evimde Altis çalışma istasyonu, Mekik sehpası, dumbell setleri, revoflex var. Şubat ayına kadar diyete ve bu aletlerle çalışmaya devam edip 60-65 kiloya kadar inmeyi düşünüyorum. Sonrasına spor salonuna aktif olarak gidip geleceğim.

Sizlerden isteğim önümüzde ki 5 ay içerisinde elimdeki aletlerle nasıl bir çalışma yapmamı önerirsiniz? Yağ düzeyini daha da düşürebilmek için neler yapmam lazım? Artık kilo vermem ilk başlarda ki gibi kolay olmuyor :)
    Bu arada Perricone MD Balık yağı + CLA kullanıyorum her gün. Ayrıca Jawbone akıllı bileklik ve yediklerimin kalori hesabını tutuyorum. Karbonhidrat alımını elimden geldiğince azalttım günde 100gr civarında almaya çalışıyorum, sabahları lor + yumurta şeklinde kahvaltı yapıyorum. Bol bol yeşil çay ve yeşil kahve içiyorum. Şeker kullanmıyorum.

Görüşleriniz benim için önemli :) teşekkürler.

2. bekturk

bekturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Günaydın herkese

3. bekturk

bekturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Önerileriniz yok sanırım arkadaşlar.

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba, %18 yağ oranı çok kötü bir oran değil, ama kilonuza bakarak kas kütlenizin arttırılması gerektiğini söyleyebiliriz. Bana kalırsa tartıyı bir kenara kaldırın, temiz beslenme denen olgunun dışına çıkmayarak sağlıklı bir biçimde kas inşa etmeye çalışın, yani şahsen size önerim daha da kilo vermenizden ziyade kas olarak kilo kazanmanızdır, forumda yeni başlayanlar için programlar var, kendinize uygun olanı seçip başlayabilirsiniz, zira elinizdeki aletler yeterli. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda aklıma gelenler bunlar, daha nokta atışı bir sorunuz varsa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

5. bekturk

bekturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    columbu çok teşekkür ederim. Amacım 65 kg kadar düşmek öncelikle bu sırada da kas kütlesini korumak için elimden geleni yapmak. 65'ten sonra yoğun bir BB çalışması yaparak kas olarak 75 kg geri çıkmak istiyorum. Bu kiloda kas inşa edersem boyda kısa olduğundan çok fodul görünürüm diye korkuyorum :)) aslında fotoğraf koyabilirim buraya.
    Ayrıca BB geçmişim var, profesyonel olmamak kaydıyla hafiften vücudu şekillendirmek adına tozunu yuttum salonların, kilo da verince bu işe profesyonel sarılmak kaldı. Konuyu açmamda ki amaç elimdeki araç gereçleri nasıl etkili kullanabilirim yönünde aslında?
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Eylül 2014 ---
    [​IMG] Bu da fotoğraf :) Göğüslerde, bel çevresinde ve basende fazlalıklarım var hala.

Son düzenleme: 15 Eylül 2014
  6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Yağları yakmak için kaslara ihtiyacımız var, ne kadar fazla kas kütlesi o kadar fazla yağ yakimi sağlayacağı için karın kasları da ortada olan biri olarak kilo vermeyi umursamayin, gelisime bakın diye dusuncemi yineleyeyim ben, nedenine gelince vücut yağı kas gelişimine engel değil, kas kütlesi yoğun bir vücut, kasları koruyarak girilen bir kardiyo sürecinde yağların rahat bir şekilde enerjiye donusturulerek vucuttan atilmasini saglar, aksini yapar ve kilonuzu düşürüp, daha sonra kas inşa sürecine girerseniz kazanacaginiz kaslarla beraber tekrar yağlanma ihtimaliniz var, bilmem yolu iki kez gidip gelmeye deger mi? Sahip oldugunuz çalışma istasyonunun ve mekik sehpasinin modelini belirtirseniz kendimce fikrimi belirtirim.

7. bekturk

bekturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Columbu tekrar teşekkürler. Elimde Altis Hg 100 Home Gym Çalışma İstasyonu Delta 3 açılı mekik sehpası var. 5 kg ve 8 kg 2 tane de dumbell ve revoflex. Bunlarla güzel bir program oluşturabilirsem iyi bir çalışma çıkarırım sanırım.

Sayfayı Paylaş