Evde Çalışma Programı hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ber134 tarafından 27 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ber134

ber134 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar .

Ben 14 yaşında 15'den gün alan bir kişiyim.
    Boyum 1.71 * 1.74 arası tam olarak emin değilim.
    Kilom ise 52 .
    Yaklaşık 5 aydır spor yapıyorum.4 Ay spor salonuna gittim.1 Aydır kendim çalışıyorum.
    Şimdi soracaklarım ise ;

Kilo alamıyorum bir türlü ne yaptıysam olmadı , hareketli biriyim . Spor yapmadan önce 46 kiloydum.5 Ay içinde 52 oldum olmasına ama nereye gidiyo bilmiyorum açıkçası :D 62 civarı olsam iyi olucağımı düşünüyorum. Kollarım çok zayıf kemiklerim ince olduğu için zayıflık görüntüsü hat safada . 5 Ay kadar sürede pazularımı çok az olsada ölçüsünü artırabildim . Sertlik açısından şu an normal biraz kilo alsam iyi olacağımı düşünüyorum . Şimdi yaptığım bir kaç hareketleri söyleyeceğim ;

Spor salonunda yaptığım hareketler forumdaki " Bodye erken yaşta başlayanlar için program ( 14 yaş ve üstü ) " hareketleri ile hemen hemen ayrı sadece latarel hareketi yaptırmamışlardı.

Son yaklaşık 1 aydır evde yaptığım hareketler ise ;

Şınav ( 6 haftada 100 Şınav çekin adlı programı uyguluyorum şuan 2.hafta 2.gündeyim )

El yayı var belki bilirsiniz bilek için onu uyguluyorum.

Normal yay göğüs açma sırt onları uyguluyorum.

Sadece bir tane dumbbellım var onunla oturarak pazu çalışıyorum.(Dize dayanarak yapılan hareket.)

Birde dumbbellı dizime koyup tek elle eli tam aşağıya ve tam yukarıya kaldırarak bilek çalışıyorum.

Mekik yapmıyorum.Spor salonumda ki hocam zayıflatır demişti.

Şimdi gelelim asıl sorulara : 1-Dumbbell ile ayakta pazu hareketi yapmaya korkuyorum boy gelişimimi engeller diye.Sizce yanlış mı düşünüyorum ? 2-Bu yaptığım hareketler doğru mu ? , başka hangilerini önerirsiniz veya hangilerini yapmamamı söylersiniz ? Lütfen yardım edin birde kilo almak istediğim için bu konuyu açtım çok çok çok fazla soru sordum arkadaşlar kusura bakmayın .

Not : Hareketlerin adını tam bilmediğim için böyle telaffuz ettim kusura bakmayın :)

bench_O bench_O bench_O bench_O bench_O bench_O

2. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    çok ağır kaldırmadıkça boyunu etkilemezç. Dumbellar muhtemelen ağır değil rahat rahat yapabilirsin. hareketleri nizami yapmaya çalış..

rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Dambılının fazla ağır olmadığını düşünüyorum ve omurgaya fazla ağırlık binmediği sürece bir problem olmaz. Squat,hack squat gibi hareketler boy uzamasının durmasına etkisi olur ayrıca sana tavsiyem bacak idmanı yapman... Vücut ağırlığı ile yapılacak çok iyi bacak hareketleri var.

https://www.youtube.com/watch?v=-6wMX9K_uDU Bu videoda 2.50'den sonraki bacak hareketleri gerçekten evde yapılabilecek hareketlerdir. Başarılar.

4. ber134

ber134 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevaplarınız için teşekkürler.

Dumbbell takmalı çıkarmalı 2-4-6-8-10 bu kiloları kullanabiliyorum.İlk olarak 4 kilo sonra 6 kilo olarak setleri yapıyorum.

Peki kilo sorunum için bişey diyecek misiniz ?

5. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    boy uzaması ile ilgili sorularının cevapları büyük oranlarda imzamdaki linklerde mevcut inceleyebilirsiniz..
    diğer yandan kilo sorununuz için beslenme programınızı paylaşırsanız size bu konuda da yardımcı olmaya çalışırız, genel bir görüş olarak aldığınız kalori miktarı gün içerisinde yaktığınızdan fazla olduğu taktirde kilo alacaksınızdır, tabi burda kaloriyi nasıl ve nerelerden alacağınız konusu çok önem kazanıyor..
    protein ağırlıklı düzgün bir beslenme düzeni sizin yağ oranınızı fazla arttırmadan kilo alımınıza ve kas yapmanızda temel etken olacaktır..bu gibi beslenme programlarını sitede çokça bulabilirsiniz..
    kilo alımı konusunda ,daha net cevaplar için bir beslenme programı hazırlayıp yorum isteyebilirsiniz..

ber134 bunu beğendi.
  6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Hocana selamımı söyle .. ona antrenörlük sertifikasını hangi zatın verdiğini de sor.

ber134 bunu beğendi.
  7. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Mekik yapmak zayıflatırmı:)Spor salonundaki hocana nitrococuk ve benimde selamımı söyle:)

Boy olarak squat gibi omura baskı yapan hareketleri yapmazsan boy uzamanda bir sorun olmaz.

Kilo almana gelirsek,Beslenme programını paylaş.Daha net cevaplar verebiliriz.Ama kilo almak istiyorsan karbo alımına dikkat etmelisin.

ber134 bunu beğendi.
  8. ber134

ber134 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Spor salonunu bıraktım arkadaşlar adamın şevkini kırıyorlar ne hevesle gidiyorum adamın şevkini kırıyorlar hevessiz 2 hareket yapıp çıkıyorum boşuna para bayılacagıma evde bişeyler yapmaya calısıyorum.O yüzden beslenme programı falan yok yani.Cevaplarınız için sağolun mekik çekmeyede devam edicem :D

Sizce devam etmeliyi miyim spor salonuna ?

9. sthammer

sthammer Guest

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş