Evde Çalışacağım Ve Aklıma Takılan Sorular Var ...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve teknolojik tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    şu anda pek sakatlık olacak şekilde birşey olmadı , sadece ilk harekette hamlık ağrısıyla birlikte kollarda çok ağrı olmuştu , bu aralar nasıl oluyorsa ağrılar hafif oluyor o kadar ... yazdığım gibi şu anda deneme yanılma yöntemiyle göğüs : 5 kg - kol : 3kg - omuz : 3 kg - arka kol : 3kg yapıyorum , o dediğin üşengeçliği ilk gün yaptım ama baktım olmuyor ağırlıkları 5 kg dan 3 e indirdim sakatlanmamak ve nizami yapmak için ;) galiba bu aşamada hareketleri düzgün yapamamamın sebebi bildiğin gibi daha ilk defa ağırlık çalışmam ve yeni başlamam olabilir , zamanla hem gelişir hem hareketler düzgün yapılabilir diye tahmin ediyorum ;)

Son düzenleme: 13 Ekim 2010
  2. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bir de özellikle latarel hareketinde, set*tekrar düzenin neyse ondan bir süre şaşma, yavaş yavaş arttır :) zira ben dün 4*15'den fazla yaptım, 7*15 kadar. Sabah da ağrılı omuzlarla uyandım, şu an bile hâlâ fena :D

3. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    yok yok ben daha ancak standart tekrarları bitirsem yeter birde arttırırsam daha ayağa kalkamam :D benim omuz hareketleri sonrasında fazla ağrı olmadı ama dün ilk defa bacak hareketlerini yaptım ve offff offff bacaklar şu anda haşat , hele bacaklarımı dizlerden kırılmış bir pozisyonda ayakta durmaya çalıştığımda çok feci ağrıyor ve sanki bacaklar o pozisyonda kilitlenecek gibi oluyor ... şu anda ben bütün hareketleri en az 1-2 ay aynı ağırlıkla ve tekrar sayısını filan arttırmadan yapabilirim ancak ;)

4. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    Dumbell Programlarından Hariç Bugünden İtibaren HERGÜN Şınav Ve Mekik Çekmeyi Düşünüyorum ... Bunlar Vücudu Fazla Yorarak Gelişme Yerine Gerileme Gibi Olumsuz Bir Sonuca Neden Olurmu ??? Hergün Yapmanın Zararı Olurmu ??? Düşüncem Şu Şekilde : Önce Normal Dumbell Egzersizlerini Yapıp , Onlardan 1-2 saat sonra şınav ve mekik çekmeyi düşünüyorum (şu anda ara vermeden 25 şınav - 20 filanda mekik çekebiliyorum) --> eğer hergün bu şekilde şınav ve mekik çekmenin faydası olur derseniz , şınav ve mekik hareketlerinide tek çırpıda değilde yine dumbell harektleri gibi set*tekrar sistemi ile çekmek dahamı faydalı ??? (mesela şınavı 3*10 - mekik 3*10 yapabilirim galiba)

5. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    offff offff bugün göğüs-kol hareketlerini yaptım aradan 1 saat filan geçti şınav çekeyim dedim tam olarak 1 tane bile çekemedim iyimi :( bundan 2 ay önce filan 2-3 hafta hergün çekerek 25 şınava kadar filan getirmiştim , şu anda çekememe sebebim göğüs-kol hareketleri yapmam ve 2 aydır hiç şınav filan çekmemem olabilir ancak değilmi ? resmen moralim sıfıra indi bu ne yaaa :(

6. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    dumbell ile çalıştıktan sonra şınav çekememen gayet normal, çok zor oluyo :D çünkü dumbellda kaldırdığın ağırlık belli, 6-10 kilo arası. Ama şınavda vücudunun ağırlığına paralel olarak kaldırdığın yük değişiyor. Yani bir nevi kendi vücudunu kaldırıyorsun. Bırak da olsun o kadar :) olmadı önce şınav çek, sonra dumbell çalış

teknolojik bunu beğendi.
  7. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    doğru söylüyorsun , neyse olmadı önce yapayım ;)

8. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Benim sırtımı en iyi geliştiren temel hareket barfix dir. Sakıncası olmaz yap zaten belirli bi süreden sonra çektiğin sayı artıcaktır. Yemekten 2 saat sonra yapabilirsen yap ama akşam geliyorum diyorsun dermanın kalıcağını sanmıyorum. Tabii insan kafasına koyduktan sonra başaramayacağı hıç bırşey yok. Bu kararı vermen bıle çok güzel, kutluyorum. Değişim görmesen bile çalışmaya devam et.. Belirli bi süreden sonra takviye ürünlerde kullanırsın şuan için bence gerek yok beslenmeye dikkat etsen kafi

teknolojik bunu beğendi.
  9. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    En çok zorluk çektiğim konu beslenme malesef , öğrenci olduğum için (ünv.) ve yalnız kaldığım için çok zorluk oluyor ... ben yemek yapmayı,pişirmeyi filan severim ve beceririmde ama yani bu vg için çok ayrıntılı ve çooook şey yapmak gerekiyor... yani şimdi ben beslenmeyi nizami olarak uygulayacağım dersem yalan söylemiş olurum :) mesela bazen KAHVALTI yapmıyorum , bazen yaparsamda tost yapıyorum , bazende yapınca krem peynir veya beyaz peynir - zeytin yiyorum. Öğle Yemeğini Aynı şekilde evde boş olduğum günlerde bazen cips-çerez-kraker-çekirdek-kola ile geçiştiriyorum,bazen yemek yaparım,eğer öğlen ünv. olursam orada yemek yiyorum...akşamları ise sabah ve öğleye göre daha düzenli yemeğimi pişirir yerim ve genelde fırında patates ve tavuk , makarna , pilav-tavuk , hazır çorba , kış aylarında ise 2 haftada bir balık pişiririm ... yani şöyle diyebiliriz , klasik düzensiz öğrenci beslenme biçimi :) ama bu vg ye başladığımdan beri daha özenli davranmaya çalışıyorum --> Mesela Artık Her Sabah Kahvaltı Yapıyorum Ve Forumdaki Tavsiyeler Üzerine Hergün Lor Peyniri Ve 1 Yumurta Yiyeceğim (Herkes Günde 4-5 Yumurta Yiyin Diyor Ama Ben Anca 1 Tane Yiyebilirim , Bu Bile Benim İçin Süper Besleyici Bir Kahvaltı : Hiç Kahvaltı Yapmamaya Göre Bu Değişim Süper Bir Değişim Bence;) Öğlen Ve Akşamda Daha Özenli Davranmaya Çalışacağım ... Birde 1 Haftadır Her Akşam Yatarken 2 Bardak Süt İçiyorum (Önceden Arada Bir Bazı Akşamlar Öylesine Düzensiz İçerdim)...Eveeeeeet İşte Durumlar Böyle , Gayet Samimi Bir Şekilde Herşeyi Yazdım : Ama İyi Olan Birşey Varki = Artık Hergün Yapacağım Bu Kahvaltı Ve Diğer Öğünlerdede Özenli Olmaya Çalışınca VG'ye Faydası Olmasa Bile Sağlık Açısından Hayatımda Çooook Ama Çok Önemli Bir Değişim Olacağı Düşüncesindeyim ;) Ne Dersiniz ?

10. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    Ben Haftada 2 Kere Göğüs-Kol Çalışıyorum ... P.tesi-C.tesi Göğüs-Kol Çalışıyorum ... Biraz Önce Göğüs Hareketlerini Tamamladım Ve Dumbell Ağırlıklarını 7'şer KG'a Çıkarttım Ve Hareketleri Zorlansamda Tamamlayabildim : Artık Göğüs İçin Yeni Ağırlığım 7 Kg ;) Bu Arada Göğüs Hareketlerinde Kol Kaslarıda Bayağı Etkili Galiba , Çünkü Göğüslerdeki Yorgunluğun 3 Katı Kadar Kollarımda Yorgunluk Hissediyorum ... Hatta Göğüslerde Neredeyse Ağrı Vs. Yok Gibi Birşey Yani ?

* Birde Karın kası için hiç hareket yapmıyorum şu anda , Karın kası için en etkili egzersizler hangileri (evde çalışma programına onuda koyacağım) (hafifte olsa göbek var , baklavaların çıkması için onuda eritmek lazım , gerçi karın egzersizleriyle birlikte onunda zamanla eriyeceğini düşünüyorum ) Karın İçin Hareket Önerilerinizi Bekliyorum ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:47 ----------

Biraz Öncede Ön Kol Egzersizlerini Tamamladım Ve Dumbell Ağırlıklarını 5 KG' a Çıkartarak Yine Zorlansamda Tamamlayabildim (sadece son hareketin son tekrarlarında bir kolla diğerine destek vererek tamamladım) ...

bench_O'' Yeni Ağırlıklar : Göğüs --> 7 KG - Ön Kol : 5 KG '' Hadi Hayırlısı ;)

Son düzenleme: 23 Ekim 2010
  11. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende yemeklerden sonra çalışıyorum.Sabahçıyım okula gitmeden önce en az 5 tatlı kaşığı pekmez içip gidiyorum.Genelde protein içerikli besinler ye vücudunun dayanıklılığı artsın ve kasların çabuk gelişsin.:)

teknolojik bunu beğendi.
  12. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    öncelikle herkese selam.Konuyu açan arkadaşa bende az bir bilgi vermek istedim.Sporu yemeğini yedikden 1.5-2 saat sonra yapman senin için daha iyi olur.Barfiks temel harekettir.Temel hareket nedir diceksin.Temel hareket bu sporda vücudun tamamen her yerini çalıştıran bir harekettir.Bence barfiksi programından eksik etme.Sporu ilk ay haftada 3 gün yap.Pazartesi çarşamba cuma olabilir.2 aya geçtiğinde spor gününü 4 güne çıkar.Ben böyle yaptım.Pazartesi,salı,perşembe,cuma günleri spora gidiyorum.bunu söylememin nedeni; ilk ay vucudunu bu spora alıştırmış oluyorsun.Düzenli olarak yapacağım diyorsan böyle yapmanı tavsiye ederim ben.Şimdiden kolay gelsin.inş. istediğin vucuda sahip olursun -_-

teknolojik bunu beğendi.
  13. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Size şınavla ilgili birşey soracağım arkadaşlar. Sizce şınavı normal mi çekmeli, yoksa ayaklar biraz daha yüksekteyken mi çekmeli? Yani farkı var mı?

14. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Sanırım ayaklar yüksekteyken göğüs bölgesi çalışıyor şınavda.Emin değilim ama...

virtual_sky bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş