ev yemekleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sophisticated tarafından 5 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sophisticated

sophisticated Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    merhabalar
    bu spora yeni başladım.evde ne yemek yapılırsa o yemekleri yiyorum.protein ihtiyacım kilo başına 2gr ise 180 gr protein almam gerekir.protein tozu ve amino asit hakkında hiçbir bilgim yok kullanmak da istemiyorum.hergün et yemeğide 180 gr protein ihtiyacı karşılayacak kadar yemem zor..yemek yapmayıda bilmiyorum istesem öğrenirim ama uğraştırıcı işler... evde hergün kırmızı et,tavuk,balık pişmiyor.allah razı olsun annem herçeşit yemeği yapar.mesela 2gün 3gün et yemediğim oluyor.zaten yesemde 180gr protein ihtiyacını karşılamıyor.durumu anlattım.soruma geleyim................
    atletik yapılıyım kaslarım var alt yapım güzel..
    ben bu şekil beslenme ile vücut çalışıtığımda kaslarım nasıl gelişir.

Son düzenleme: 5 Mayıs 2010
  2. caneser

caneser Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kayseri
    tabiki gelişim sağlarsın fakat max etkiyi elde edemezsin. tavuk göğsü ucuz ve 100 grmında 30 gr protein var. eğer tadını(daha doğrusu tatsızlığını) sorun etmezsen haşlayıp parçaladıktan sonra yiyebilirsin. 300 gr ı 90 gr protein eder ve bu gayet iyi bir rakam. eksiğini rahatlıkla kapatır. protein tozu konusuna gelince et yemek ne kadar zararlıysa o kadar zararlıdır. sonuçta peynir altı suyu tozu. doğal bir besin yani. üstelik kıyaslarsan etten hatta tavuktan daha ucuza geliyor.

sophisticated bunu beğendi.
  3. sophisticated

sophisticated Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    protein tozunun çok zararlı olmadına bende inanıyorum.anneme ne yemek yapsam diye kararsız kalırsan düşünme tavuk yap diyorum.bu sporu sevdim zaten ihtiyacımda var anlaşılan protein içerikli besinler ve protein tozu kullanmasamda kaslarım gelişecek.tabiki yeterli proteini almış kadar gelişmiyecek zaten amacım kaslarımı çok geliştirmek değil.fit olmak kaslarım belirgin olsun çakı gibi olayım...
    peki şuanda kolum yağsız yapıya sahip 35 cm 1 ay sonra 38e çıkarmı proteine dikkat etmsem de

4. caneser

caneser Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kayseri
    birkaç ayda biraz zor supplementsiz. ama ayda 1 cm civarı ölçü alabilirsin. tabi çok düzenli beslenir uyur ve çalışırsan.

5. sophisticated

sophisticated Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    caneser teşekkür ederim ilgin için

6. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bu işte beslenme,antrenmandan daha önemli.Siz antrenmanı yapıp kaslarınızı yıkıyorsunuz.Bunun sonrasında kaslarınızın büyümesi ve gelişmesi için kası beslemesseniz bu işten verim alamazsınız.Hatta ölçü kaybı bile yaşayabilirsiniz.En azından antrenman sonrası kesinlikle protein almanız lazım.Bunu zaman geçtikçe kendiniz de anlayacaksınız,siz fit olmak istiyorum diyorsunuz ,fitness yapanlar protein almıyor mu zannediyorsunuz.Ayrıca moral bozmak gibi olmasın ama kol ölçüsü almak zaten çok zor bir iş zaten supplement ve iyi beslenme ile bile ayda 1 cm almak başarı iken siz beslenmeye hiç önem vermeden 3 cm almaktan bahsediyorsunuz

7. sophisticated

sophisticated Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    cemacun sağol yorumun için ben forumda antremandan sonra basit şeker alırsam kas yıkımını egleeyeceğimi öğrenmiştim basit şeker için 500ml meyvesuyu önerilmişti 500ml meyve suyu içsem kasyıkımı için önlem alabilirmiyim.mesela sabahleyin yumurta peynir yedim öğlen bakla az makarna ve tavuk göğsü yedim akşamda kahvaltı yaptım peynir yine yedim tesadüfen bu gün tavuk vardı yani hiç almıyorum değil.ne çıkarsa evde onu yiyorum.ama her sabah bir tane ytumurta yiyorum ve kahvaltıda peynir yerine lor yemeye başlıcam evde ne çıkarsa onu yesemde yinede protein var. sağolasın cemacun ilgin için

8. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meyve suyunu da içiceksiniz fakat dediğim gibi mutlak protein almanız şart antrenmandan sonra.Önerim ton balığıdır bir kutusunda 25 gr a yakın protein var yağını süzüp yiyin..En azından bunu yapın ve sabah yumurta ve lora da devam edin iyi olur sizin için..Bir süre sonra beslenmenin önemini anlayıp daha sıkı bir program uygulayacağınıza eminim

Sayfayı Paylaş