Ev Yapımı Weight-Gainer

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Blitz tarafından 22 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    muhtemelen nutrimax valla istanbul değil amerikayada taşınsa evimden içeri sokmam :D arkadaş

2. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    :D :D :) sende benımle ayni fikirdesın demek hsd satan kişi bile tavsiye etmedı 17 mılyona creatınmı olur yani..

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    kaldır ayağını... :)

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    :D

5. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    kaldırdım ayagımı, :D :) yan gözle bile bakmıyorum. yarışmasını yapsalarda nafile kullanıpta fayda gören varmıki, içime sinmiyo hiç, güvben vermiyo..

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    geçenlerde siteyi ziyaret ettım ve bır yazı gozume çarptı.katılımcılardan bırı diğer sıteler gibi sallamıyoruz en harbisinden t shırt bastırdık işte demiş.inanın bazı firmalar bu turden kıyafetlerı bana eşantıyon gonderıyorlar ve bende en kısa zamanda birilerine verıyorum.bende olagandışı motıflı falan bırsey beklıyordum.şahsen benim sitem bu turden bir kampanya yapsın en başta ne bu rezıllık diye ben manşet yaparım.

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Dostlar, gainerların içeriğinde kompleks karbonhidratlar yok mu? Sofra şekeri, glükoz falan basit şeker hep.

8. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu karisimin karbonhidrati nerde ??? Ve niye bu kadar seker koyuyoruz anlamadm ?? :roll: :roll:

9. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    beyler glukozu küçümsemeyin idman sorası için enhızlı depo dolduran maddedir diyebilirim ve yapın bu gaineri tadı bir harika isterseniz 5 yumurta bile koyabilirsiniz mikserde no problem

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Glukozu küçümsemiyorum. Ama ben weight gainerların karbonhidrat içeriğinin düşük glisemik indeksli yani kompleks karbonhidrat olduğunu biliyorum(yanlış biliyor olabilirim). Ondan sordum.

11. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    karbonhidrat=şeker

haklısın piyasada satılan weight gainerların büyük bir kısmı kompleks karbonhidrattır..tabikide bu durum daha avnatajlıdır.fakat amaç kilo kazanmaksa ki bu nedenlede ürünün adı weight gainer..aynı miktarda kaloriyi sofra şekerindende alabilirsiniz..sonuçta 1gr basit şekerde 4 kcal,1 gr komplex karb. ta 4 kcal dir.bu tarz yüksek kalorili ev yapımı karışımlar zaten kilo alma problemi olan sporcular için daha uygundur..bir kaç bardak içip çok yüksek miktarda besin ve kalori alınabiliyor..ve içindeki karbonhidrat basiite olsa,bu tip sporcular için çok olumsuz bir sonuç doğurmuyor...

castorpollux bunu beğendi.
  12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Basit karbonhidrat ile kompleks karbonhidrat arasında şöyle bir fark var yalnız. Sen de biliyorsundur.
    Basit karbonhidratları özellikle antreman öncesi gıdası olarak alırsak, artan insülin sonucu düşen kan şekeri bizi antremana daha bitkin çıkaracaktır. Ben weight gainer'ı antremandan bir saat önce alıp karb ve protein ihtyiacımı karşılamak için kullanmayı düşündüğüm için sordum. Özellikle iş hayatında çalışanlar için akşam iş çıkışı antremanlardan önce beslenme zorlaşıyor malum.

13. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    demek istediğni anladım..antreman öncesi için düşünüldüğü takdirde seninde belirttiğin gibi pek uygun bir takviye değil..zaten içerdiği yoğun laktoz oranıda bu karışımın antremandan hemen önce alınmasını tamamıyle gereksizleştiryor..
    ama bunun dışında antremanlardan sonra boşalan glikojen depolarını doldurmak amacı ile ve öğün aralarında yardımcı öğün olarak kullanıldığı zaman gayet besleyici ve pratik bir takviye olabilir.

14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    baris, konu açılmışken sorayım. Laktozun antremanda şişkinlik dışında verebileceği bir zarar var mı?

15. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara

laktozun antreman sırasında yaratabileceği en büyük sorun şişkinlik yapmasıdır..onun dışında laktoz hidrolize edildikten sonra laktik aside dönüşür..sonuçta buda antreman sırasında olumsuz bir durum olarak görülebilir.ama şişkinilik yapması kadar rahatsız edici bir durum yaratmaz..en büyük laktoz oranını içeren gıdalar süt ve süttozudur..antreman dan hemen önce veya çok büyük miktarlarda alınmadığı takdirde bu gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınızıdır...her insanın laktoz hassasiyeti farklı olduğundan antreman önceki alımların ne oranlarda olacağını kişi kendi beliryebilir.kimisini 100 gr laktoz rahatsız etmezken kimsinide 10 gr laktoz çok fazla zorlyacaktır.

16. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

17. Vadi

Vadi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insaat sektoru
    Yer:
    fransa
    Guardbody

Arkadaşım bu senin bahsettiin firma TRpower mı şu sıralar bir çok yerde gördüm de nasıl bir şey diye merak ettim. Ayrıca çok da ucuz değiller hani.
    Bilgilendirirsen sevinirim.

18. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Şeker karaciğerde işleniyor, proteinde. Bu gainerda ikisindende bol bol var. Protein iyi işlenmeyebilir veya karaciğer yorulabilir bence. Şeker sindirim içinde iyi bişey değildir.

19. sonerk

sonerk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Laktoza karşı hassas olanlar...

Arkadaşlar selam. Bende laktoz tahammülsüzlüğü denilen bir rahatsızlık var. Bildiğim kadarıyla da dünyada bir çok insanda aynı rahatsızlık var, ama birçoğu bunun ne olduğunu bilmiyor. Herkesin hassasiyeti de farklı olabiliyor. Örneğin bazıları 1 bardak süt içebilirken, bazıları 2 bardağa kadar rahatsız olmayabiliyor. Yine bazıları hiç süt içemiyor ama süt ürünlerini rahatlıkla tüketebiliyor (peynir, yoğurt, dondurma vb), bazılarıysa süt ürünlerine karşı da hassas olabiliyor. Örneğin ben nescafenin içine koyulan azıcık sütte bile rahatsız oluyorum. Dondurmanın da aşırısı midemi bozuyor. Normal süt hiç içemiyorum. Ama peynir, yoğurt vb şeylerde herhangi bir problem yaşamıyorum. Ama ne olursa olsun bunun bir çözümü var arkadaşlar: Laktozsuz süt alacaksınız. Besin değerleri ya da lezzet açısından normal sütten hiçbir farkı yok. Sadece midenin rahatsızlığı yüzünden hazmedemediği laktozun sindirilebilir hale getirildiği bir süt türü. Marketlerde bildiğim kadarıyla Pınar' ın Laktozsuz ve Ülker' in içim laktaz süt olarak satışı var. Ben daha ekonomik ve tam yağlı olduğu için Ülkerinkini tercih ediyorum. Pınarınki de yarım yağlı olduğu için tercih edebilirsiniz ama dediğim gibi biraz daha pahalı. Migroslarda var. Antreman öncesi, sonrası, yatmadan önce, kalktıktan sonra ya da günün herhangi bir saatinde, aç ya da tok karnına istediğiniz kadar içebiliyorsunuz ve hiçbir şekilde gaz, ishal vb şeyler olmuyor.

Şiddetle tavsiye ederim...

Laktoz tahammülsüzlüğü hakkında internette kısa bir araştırma yaparsanız daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Çok sinir bozucu bir rahatsızlık olduğu için benim gibi olan arkadaşlara bir yardımım olsun istedim...

Sütsüz yaşayanlara...

20. akurti

akurti Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardımmmmmmm

SELAM ARKADASLAR
    BEN BU FORUMA YENİ KATILIYORUM VE ALMANYADAN GELİYORUM
    AMA ŞU AN TÜRKİYEDE İZİNDEYİM.
    SİZE BİR SORUM VAR:
    BEN BURADAN EZANELERDEN NE ALABİLİRİM YADA NE TAVSİYE EDERSİNİZ??
    BENİM BİLDİĞİM : EFEDRİN, ANAPOLON.......
    BAŞKA NE OLABİLİR??????

CEVAPLARINİZ İCİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜLER
    SAĞILARİMLA akurti

Sayfayı Paylaş