Ev programından Salonda Çalışmaya Terfi, Yardımlarınıza İhitiyacım var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ByAKINCı tarafından 14 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ByAKINCı

ByAKINCı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhaba;

Boy: 181cm
    Kilo: 72 kg
    Sağ ön kol: 33,5cm
    Sol ön kol: 32,5cm
    Omuz: 114cm
    Göğüs: 97cm
    Bel:82cm

Bulunduğum yer itibiariyle spor salonu olmadığı için bir iki ay kendi imkanlarımla evde spor yapmaya çalıştım.Sonunda spor salonu açıldı.
    Forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda Flexor Hocamın "Body building'e Yeni Başlayanlar İçin Program" ını pazartesi ilk antrenmanımda uyguladım.Hocam yazdığınız gibi uygulamaya çalışıyorum.Fakat bu programa karın ekleyebilirmiyiz ve nasıl yapabiliriz?

Antrenman Programım:dumbelllls

etki bölgesi göğüs

1-Bench Press

2-Butterfly

etki bölgesi omuz

3-Military Pres

4-Lateral

etki bölgesi ö.kol ****ol

5-Barbell Curl

6- Triceps Pushdowns

etki bölgesi sırt

7-Wide-Grip Lat Pulldown

8-Seated (Cable) Row

etki bölgesi ö.bacak a.bacak

9-Leg Extension

10-Leg Curl

Beslenme:

Kahvaltı : 3-4 dilim kepekli ekmek, Haşlanmış 2 yumurta beyazı ve 1 tam haşlanmış yumurta, biraz bal, ceviz bir dilim peynir, bir kaç siyah zeytin.

Öğle : Yağsız Pirinç pilavı, haşlanmış tavuk göğsü,yoğurt, mevye suyu

İkindi: Meyve

Akşam( idmandan 1,5-2 saat önce ): Ton balığı, yağsız makarna, salata meyve suyu

İdmandan sonra : 1 adet muz 1,5 bardak light süt

Şeker sadece kahvaltıda 1 bardak çaya çok az kullanıyorum neredeyse şekersiz, tuz hiç bir öğünde kullanmıyorum, Ekmek kahvaltı hariç hiç bir öğünde

Flexor hocam tavsiyeleriniz nedir ? karın bçlgesinde ki yapı 68 kg olduğum zamanda vardı o bölgeyi nasıl daha düzgün bir hale getirebilirim. Nasıl beslenmeliyim en çok kafama takılan beslenme problemi azimliyim elimden gelenin en iyisini yaparım.
    bench_O

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      14,7 KB
      Görüntüleme:
      379
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      15,1 KB
      Görüntüleme:
      329
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      13,8 KB
      Görüntüleme:
      312
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      13,4 KB
      Görüntüleme:
      296
    • 5.jpg
      5.jpg
      Dosya Boyutu:
      14,1 KB
      Görüntüleme:
      320
  2. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    merhaba

beslenme ile ilgili forumda arama yapıp günlük protein , karbonhidrat vs. ihtiyacını tam olarak karşılayabilecek bir beslenme planı yapmanı öneririm. yazdığın beslenme de ne kadar protein aldığını hesaplayıp kendi ağırlığına göre ayarlama yapman gerekir.

bir de bu sporu yaparken kısa zamanda dış görünüşe odaklanmamalısın. çok iyi beslenmeli antrenmanlarını disiplin içerisinde ve nizami yapmaya gayret göstermelisin. sabır , azim , sıkı beslenme ve antrenman seni çok iyi yerlere taşıyacaktır.

3. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    2sini bir arada yapamazsiniz.. Yağsiz bi şekilde karin büyütmek yaptiğiniz beslenme programi ile mümkün ama ısdedığınız kadar çalışın eğer hacimleniyorsaniz, ki bu program öyle.. Karın bölgesindeki mevcut yağlariniz erimez. Şayet define istiyorsanız ona uygun bi beslenme programi yapmanız gerekır. Bana sorarsanız daha yenı olduğunuz için hacimlenmenızı önerırım. Karın ıçın gırdığınız diyet, önceki yaptiğiniz emekleri çalişmayida beraberinde götürecektir.. Bence bu sporda en zor iş karın bölgesi.. Belirli bir KG da seviyede olduktan sonra karın bölgesini düzeltmenızı önerırım...

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    -ÖNCELİK HAKKI İHLALİ-

Değerli üyemiz Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiştir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

5. ByAKINCı

ByAKINCı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor Hocam başlığı nasıl düzeltebilirim ?

6. ByAKINCı

ByAKINCı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hatalısın deyip başlığı çöpe atıyorsunuz.Hatamı telafi etmeye çalışıyorum.Kimse cevap vermiyor bu nasıl iş anlamış değilim.Yanlışsın deyip konu çöpe atılıyor bu mu çözüm... !

Sayfayı Paylaş