Ev..Makine?..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Dexter tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Dexter

Dexter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,
    Bulunduğum şehirde herhangi bir salon imkanı yok... Evde de boş oda var..Oraya bir iki birşey alıp başlamayı düşünüyorum..

2 yıl önce 3 ay kadar salonda çalıştım..fayda da gördüm..sonra şehir değişti bıraktım..

Bilenlere sorum şudur;

300 milyon civarına bench alacağıma, 500-600 verip bir çalışma istasyonu alayım diyorum.. evde tek başımayım.. bench basarken yardım edecek kimse de yok.. Serbest ağırlık taraftarı olsam da koşullar pek serbest ağırlıktan yana değil yani.. Bu konuda kararım doğru mudur?

"Preacher curl" çalışırken en sevdiğim hareketlerdendi.. O yüzden arm pad'i olan bişeyler istedim..bir bakındım..Bu ürün fiyat ve özellik açısından iyi göründü; http://urun.gittigidiyor.com/AGIRLIK-ISTASYONU_W0QQidZZ15369405

Sizce uygun mudur.. Taahüt edilen hareketleri yapabilir miyim..1.80 boyum var.. Bu cihazı gören, deneyen var mı? Sağı solu kısa sürede eğrilir, kordonları kopar felan gibi bir sıkıntım olur mu.. 66 kilo ağırlığı varmış ki bu bana yeter gibime geliyor.. Eskiden pek bacak çalışmazdım o yüzden o konuda çok tecrubem yok..66 kilo belki bacakta eksik gelir, diğerleri yeter gibi geliyor (salon'a giderken bench'te en son ancak 40kg basıyorduk )..

Şimdiden teşekkür ederim..

2. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Guzel bi alet maddi durumum el verir diyorsan al. Cok amaclı makine :)
    Ama tabi sadece bu makine olmaz dumbell falanda al.

Dexter bunu beğendi.
  3. aligk93

aligk93 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    güzelmiş
    bi kaç tane de dumbell aldın mı yeter herhalde

Dexter bunu beğendi.
  4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben Adler markayı hiç beğenmiyorum. Bende de benc press sehbası var. Kullanışlı değil. Resmen elimde patladı ürün. Kargoyu alıcı öder. İstanbul dışıysan 100ytl de kargo ödeyebilirsin.. İyi hesapla ölç tart derim ben

Dexter bunu beğendi.
  5. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    iyidir iyidir sağı solu oynar böyle şeylerin ama kullanışlıdır 66 kilo diyo ama bi dünya makaradan geçtiği için çok ağır gibi geliyo uzun süre idare eder seni ama dumbell da
    ayarlamaya bak

Dexter bunu beğendi.
  6. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Alet güzel.Adler markayı çok kişi beğenmiyor ama ben çok memnunum adler marka aldığım ürünlerde.Satıcının geçmişindeki yorumları okuyup alet hakkında fikir edine bilirsin.Yalnız şöyle birşey var aletin 550 lira olmasının sebebi 100 liraya yakın kargo tutcak olmasıdır.Mutlaka alıcıyla irtibata geç bir şekilde ucuz gönderilmesini iste.Birde kurulumu var onun içinde bayağı uğraşman gerekiyor.Ama bu işe niyetlendiysen çok rahat üstesinden gelebilirsin.:)

DuE ve Dexter bunu beğendi.
  7. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    CosaNostra, adler'in nesini kullandın da memnun kaldın. Aldığın ürün hakkında bilgi verirsen biz de almayı düşünürsek direkt o modeli alır, kullanırız. Arkadaşın yatırımı yabana atılır gibi değil. Ürünü iyi araştırmalı ve mümkünse benzer modelini görebilme imkanını zorlamalısın. Neticede ürünü beğenmezsen kargo ücreti senin ödemen gerekiyor. İyi ölç-tart derim. Ben aleti 1 günde kurabildim. Hiç de ustalık işlerine yatkın değilim. Belki sen daha çabuk becerirsin. Yalnız benim sistem bunun kadar kapsamlı ve çok fonksiyonlu değildi. Bir adet kitapçık gönderip resimlere bakarak yapmanı istiyorlar. Senden önce alanlarla irtibat kurabilirsin gg'den.

Dexter bunu beğendi.
  8. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Benim evimdeki butun urunlerim adler neredeyse. Sebebi acikcası ucuz olması. Ama bir sorun cıkartmadı. Sadece dokum agırlıkların capı cok buyuk yanı tekerlek gıbı :D Ama olsun ilkel yoldan calısmayı sevmisimdir :)

Dexter bunu beğendi.
  9. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    Dexter evde çalışan biris olarak sana tavsiyem; bench press olmadan body building bence düşünülemez :) kesinlikle ve kesinlikle bench sehpan olmasını tavsiye ederim, bahsettiğin ürün fotoğrafta iyi görünüyor, ama diğer arkadaşların dediği gibi onun kargo masrafını da düşünmelisin bu bir, ikincisi bence o ürünü alsan bile bench sehpasına ihtiyaç duyacaksın. ben bu tür makaralı aletlerin ileriye yönelik pek kullanışlı olmadığını düşünüyorum... çabuk yıpranıyorlar, böyle komplex bi makine alacaksan çok para verip iyi bişey almalısın...

preacher curl hareketi illa da yapmak istiyorum diyorsan yaklaşık ikibuçuk hafta önce aldığım bir ürün var, senin araştırdığın siteden aldım bende, fiyatı da uygun 150 TL. kargo masrafları da gönderen firmaya ait...ayrıca çok sağlam kullanışlı bişey... çok memnunum fotosunu ekliyorum... iyi çalışmalar kolay gelsin...

Ekli Dosyalar:

• 3_508.jpg
      3_508.jpg
      Dosya Boyutu:
      47,8 KB
      Görüntüleme:
      521
    Dexter bunu beğendi.
  10. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Madem arkadaş adler markanın ürünü almayı planlıyor, madem adler en ucuz ve
    internet piyasasında tutulan bir marka bu ürünleri aldığınızda en büyük probleminiz evinize geldiğinizde ve paketi açtığınızda gerçek ebatlarıyla ilk defa görüyor olmanız. Geri göndermek gibi zahmetli bir yol da pek tercih edilmeyecektir. Bu yüzden adler ürünlerini kullanan arkadaş sayısının fazla olduğunu düşünerek kullandığınız markanın koduyla beraber isimlerini ve mümkünse resimlerini de ekleyin, hepimiz için 2. elden ürün hakkında güvenilir bilgilerimiz olsun. Almayı da planlarsak tavsiye edilen modellere göre alalım.

Kan mevsimi, ben adler'in gönderdiği plakaları hiç sevmiyorum. 5 kilo bizim salondaki 25 kilonun ebatlarına tekabül ediyor. Tüm plakaları takıp evde benc press yapsam ve fotografını koysam beni 250 kilo basar sanarsınız; ama maximum 50 kilo olabiliyor tüm plakalarım :)
    Dikkat ettiysen adler'in plakaları iri ve barın takılacak olduğu delik de büyük. Bu bir avantaj. Her türlü barbell ve dumbell'a uyar. Bir diğer yaşadığım problem de benc press sehbasının barı tutan desteklikleri elimi koymam gereken yerde. Yani benc press'e başlarken aşırı geniş tutmalı, barı mandaldan kurtardıktan sonra ellerimi yavaş yavaş standart genişliğe getirip benc press'e başlamalıyım. Böyle bir bilgiyi de alıp görmeden, denemeden edinemezdim. Tavsiyem de bu yüzdendir. Alıp kullandığınız ve memnun kaldığınız ucuz aletleri model isimleriyle beraber belirtiniz...

Dexter bunu beğendi.
  11. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    yukarıda fotoğrafını koyduğum " adler 8530 " mekik sehpası, ayrıca yanında preacher curl sehpası da geliyor, çok kullanışlı, çok sağlam. almayı düşünen arkadaşlar için tavsiyem eğer boş bir odanız varsa, veya odanız çok genişse alın çünkü 185 cm uzunluğunda, oldukça büyük bi alet... bacak hareketlerini de rahatlıkla bunda yapabiliyorum, üzerine bi aparat eklettirip ayrıca bench press sehpası haline getirmeyi de düşünüyorum. böylelikle bütün ihtiyaçlarımı karşılamış olacak...

Dexter bunu beğendi.
  12. Dexter

Dexter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap veren herkeze teşekkürler,
    Bench olmadan Body düşünülemez diyen arkadaşlara hak veriyorum, ancak tek başıma çalışacağım için beni zorlayarak esas gelişmeyi sağlayacak ağırlıkların altına tek başıma pek girmek istemiyorum.. Kaldıramayız, elimizden kayar, bi an kas boşalır felan mazallah riske girmeyeyim diyorum. Pek gözü kara değilim o konuda..Bi partner olsa bu aletlere hiç bakmam bile ama tek olmaz..

Aycan hocam, çok güzel sehpaymış ama işte yukarıdaki nedenlerden dolayı bize olmaz. ancak preacher curl yaparım onda, hem bench boşa gider aletin. Hem de preacher için ağırlık sehpası tek parça, biraz sallapati olmuyor mu ağırlık oranın üstünde?

Keşke hakkaten bu çalışma istasyonuyla birebir tecrubesi olan bir arkadaş olsa.. sanki bana bu kelebek-chest press-shoulder press kısmı menteşelerinden zamanla laçkalaşır gibi geliyor ama aynı fiyata daha iyi tavsiye yoksa artık mecbur alıcam.. Burda ne spor mağazası var bu ve benzeri aletlere bakacak, ne rahat gidebileceğim bir spor salonu..

Benzer fiyatta başka bir istasyon tavsiyesi olmazsa, alınca zaten fotoğraflarını, eğrilerini doğrularını yazarım.. Umarım tamamen bir fiyasko değildir.. zaten 4-4'lük bişey beklemiyorum ama, bu devirde maaliyetler bu kadar kuruş kuruş hesaplanırken bazen öyle cihazlar geliyor ki, iş görsün diye değil, görüntü olarak çalışır görünümü vermesi için yapılmış oluyor.. Öyle bi alete denk geldiysek kötü tabi..

13. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

Sayfayı Paylaş