Ev için mekik sehpaları (hangisini önerirsiniz?)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rsL tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. rsL

rsL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    herkese selamlar,
    bb ve fforumda çok yeniyim daha bir ayı geride bıraktım dambıllarımla çalışıyorum eve ve iş yerinde.karın kaslarım için mekik sehpası düşünüyorum.sizce hangisi daha ideal olur.birbiriyle üstünlüklerini pek çıkaramadım diğerinde daha fazla şekilde hareket yapılabilir sanırım.görüşlerinizi bekliyorum..

1....

[​IMG] 39 TL

2.. buda aklımı kurcalayan diğeri sanırım diğerine göre daha ideal..

[​IMG] 66 TL

sizce hangisi ve neden? çok teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme: 17 Ağustos 2009
  2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bence ikisi de değil, bunların yerine daha komplex bir ürün öneriyorum sana...

kendim kullanıyorum çok da memnunum, mekik, bench, incline, decline, leg curl, leg extension, preacher curl vs. vs. vs. haretlerini bir arada yapabileceğin bir model.... fotoyu ekledim ;)

NOT: "2.. buda aklımı kurcalayan diğeri sanırım diğerine göre daha ideal.." burada ne demek istediğin anlaşılmıyor :D "diğeri" hangisi ? :D

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 18 Ağustos 2009
  3. rsL

rsL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bunun gibi ürünlerde var ama biraz pahalı o kadar bütçem şuan yok 80e kadar bi ürün bakıyorum :) hedefim karın kasları ve dambıl hareketlernde yardmcı olacak bi alet.
    Resimde önerdiğn olsa hayır demezdm tabi :D

notunda demek istediğim 2.Resmdekinin 1.Resme göre daha ideal olduğuydu :D

4. mt34

mt34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

daha önce hiç böyle kambur sehpada mekik çekmedim, acaba kambur olmasından kaynaklanıyor olabilir mi sıkıntı??

6. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    ben de alttakı delta var onu aldım salonda mıde calısmaya baktım olmadıgı ıcın gayette memnunum bır tanede barfıks demırı almıstım ıkısıyle mıdenın tum hareketlerını calısabılıyorum ınternetten ıkısını 100 tl ye almıstım ve 10 taksıtle :D

7. rsL

rsL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    eğimli olması seni zorlamış olabilr,tabi daha bilinçli kullanıcılarn cevaplarınıda öğren bence

@emrah
    bende internetten alıcam.Faydasını gördün mü? memnunsn sanırm yazdıklarına göre:)

Son düzenleme: 18 Ağustos 2009
  8. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    tabıkı memnunum bu işi bilmeyen çok kişi var ben mekik sehbasına ters yatmaya calısan ınsanlar gordum gayet guzel bır makıne adeleye dırek baskı yapıyo tavsıye ederım.

9. rsL

rsL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    2.Resimdeki delta your gym i sipariş ettim.Bakalım hayırlısı artık,yaza kadar baklavalar görünür inş :D

10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

mekik sehpasından daha ziyade diyet ile yağ oranını düşürmelisin ki baklavalar görünsün...

yoksa değil mekik sehpası, spor salonu alsan bişey görünmez :D

11. rsL

rsL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    şükürki yağ yok denecek kadar az 60 kiloyum aksine biraz daha kilo almaya uraşıyorum son 2 ayda 5 kilo almak iyi sanırm:D

12. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Weider Marka Sehbalar Hep İyidir Onun Pro Serisi Vardı O Güzel MEkik Sehbası :D

13. mt34

mt34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    rsL iki ayda nasıl 5 kil aldın ya ben alamıyorum b türlü :(

14. rsL

rsL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sağlıksız olduğunu sandığım halde akşamları evde kimse olmadığndan tost (ortalama 2tane) a biraz yüklendim sanırm bide hergün mutlaka pilav yiyorum ekmekli :D
    bi beş kilo daha almak istiyorum.
    Son birşey daha; yaklaşık altı-yedi yıl 53-55 kg arasındaydım şunan 25yaşındaym ve 60 kg daym sanırm yaştanda etkisi olabilir tam emin değilm.Ama kafamda karar vermştm kilo alıcam diye.tost harici(artık arada bir tost var) sağlıksız beslenmiyorum.Kahvaltım sağlamdır en az iki-üç yumurta olur daha önce yoktu mesela yemezdim.Spor a başladığmdan beri iştahım dahada açıldı.Özellikle akşam yemeğim hiç yoktu artık var ve sanırm kiloya en büyük katkı akşam yemeği oldu.
    Benimki birazda psikolojik ve kararlılığmdan kafaya koydum mu yaparm genelde :)

birgünde ortalama menü;
    3yumurta
    zeytin,üçgen peynir,2-3dilim kaşar,2dilim salam (şarküteri olduğu içn kahvaltı zengin ayıptır söylemesi)
    ice tea 330ml
    150gr ekmek

pilav+fasulye (gün aşırı en az 160gr ton balıklı salata)
    4-5 dilim ekmek
    ice tea 330 ml :D

tadelle+500ml %0.1 yağlı light süt

2tabak ev yemeği
    2-3dilim ekmek
    ve günde en az 750ml su

sizce çok mu bunlar :D

sehpa dün ulaştı bana ve hemen montajını yapıp denedim.50 tane mekik çekmeme rağmen inanılmaz ter attım normalde yerde klasik yarım mekik yapıyodum 100 tanede bukadar etki görmemiştm.Çok etkili,Çekerken kasları görebiliyorum ve bu harika bi duygu,bu sporu seviyorum :D

15. VaVieN

VaVieN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeni konu açmamak için bu konuyu hortlatıyım dedim,

Arkadaşlar ben evde uzun süredir vucut çalışıyorum, barfiks sopam pilates topum 60 kg halter setim var. bir adet ağırlık sehpası ve mekik sehpası almak sitiyorum, ikisinin toplamı 400 lirayı bulmayacak şekilde.

öncelikle hem mekik hem de ağırlık sehpası olarak bu ürünü buldum

http://www.****************/liste/d...2147483635_353045_355454%7d&fh_refview=lister

Ağırlık koyma yerini sonradan sanayide yaptırabilirim ama boyum 186 olduğu için küçük gelebilir diye düşündüm

http://www.****************/liste/d...2147483635_353045_355454%7d&fh_refview=lister

bu üründe ise ön tarafa eklenti yok diye düşündüm, bicepsler için arm curl sanırım. Sonrasında ağırlık sehpası ayrı mekik sehpası ayrı mı alsam dedim ve mekik sehpası için ;

http://www.****************/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=355453&Productid=spordelta121

http://www.****************/liste/d...2147483635_353045_355453%7d&fh_refview=lister

bu iki ürünü buldum. Sizce ne yapmalıyım, mümkünse acil yardımınıza ihtiyacım var bu gece sipariş geçecem çünkü.

Sayfayı Paylaş