Ev Antremanı Sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Dorabeon tarafından 12 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Dorabeon

Dorabeon Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar, forumda yeniyim. Yazın 3 ay spor salonuna gittim. Okul nedeniyle şimdi bıraktım ama evde yapabileceğim bir programı da yapmak istiyorum. Mekik şınav veya dumbell tarzı şeyler ile. Yaşım 15,boyum 1.89 kilom ise 73. Biliyorum biraz zayıfım buna göre program önerebilir misiniz? Bir hatam varsa affedin sorarken. Şİmdiden teşekkürler..

Tiberius bunu beğendi.
  2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle buna benzer bir sürü konu var yani biraz araştırırsanız daha iyi olur :) https://www.bodyforumtr.com/threads/evde-dumbell-ile-çalışma-programı.13409/ mesela burdan evde dumbella yapılacak hareketler felan öğrenebilirsiniz. şınav mekik barfikside siz ekleyebilirsiniz. bölgeleri farklı günlere ayırıp çalışabilirsiniz. veya forumda ararsanız daha detaylı ve örneklerle hazır programlar bulabilirsiniz :)

3. Dorabeon

Dorabeon Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkürler.Peki kaç set ve tekrar yapmam lazım şınav ve mekiği?

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    onuda araştırırsanız baya farklı şekillerde bulabilirsiniz :) tam bir program söylemem doğru olmaz kendinize göre ayarlamanız gerekli :) ama şınav derken bir sürü çeşidi var o yüzden direk 50 şınav çek demek doğru olmaz :D kendinize göre başta 3set 10 tekrar yaparsınız git gide tekrar sayısı arttırılabilir. veya sırtınıza bir yük alıp direncide arttırabilirsiniz :) tabi programınıza göre siz eklersiniz. mesela ben 5x5 kuvvet programı uyguluyorum (salonda tabi :D ) mesela pazartesi son hareketim barfiks çarşambada dips var :D bunları 5 set 5 tekrar yapıyorum tabi ağırlıklarla :) yani kendinize göre ayarlarsınız onları tabi biraz araştırırsanız hangisinin işinize yarıyacağını siz daha iyi karar verirsiniz :)

5. Dorabeon

Dorabeon Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkürler!

abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş