Etten korkma meyveden kork!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve heldic tarafından 8 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Sayın hocamızın kitabı aslında bir diyet kitabı değil beslenme ile ilgili bir yaşam biçimi en sevdiğim yanıda hile olmaması yani isterseniz onuda yeyin bunuda yeyin gibi hilelere yer vermemesi haftanın 1 günü karb lara yüklenin dememesi . Hocamız aslında kitabında nelerin yenmesi üzerinde değil nelerin yenmemesi üzerinde daha çok duruyor . Beni en çok sevindiren şu oldu hocamızın yazdığı ve altını çizdiği neredeyse her şeyi 1-1,5 yıldır uyguluyorum ve bu kitap benim için beslenme ile ilgili yaptıklarımın ne kadar doğru olduğunun bir göstergesi ve onayı gibiydi .

Yani arkadaşlar kısaca söylemem gerekirse

Eğer bu tarz forumlara resim eklemek ve artık avatarların arkasına saklanmak istemiyosanız

Üstünüzdeki t-shirt ve atleti çıkardığınız zamanda vücudunuzun iyi görünmesini istiyorsanız

Bu kitapta yazanları uygulayın ...

Ayrıca bu kitapta yazanları tartışmak istiyorsanız önce neredeyse 1 sigara parası fiyatına satılan bu kitabı alıp okuyun ondan sonra burada bunun tartışmasına girin ezbere gitmeyin arkadaşlar ...

Son düzenleme: 9 Aralık 2011
    Efrahim, Azi ve heldic bunu beğendi.
  2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    06.12.2011 tarihli ;

"Tıp dünyasını sarsan, kalp doktorları ile diyetisyenleri karşı karşıya getiren “Karatay diyeti” ve kolesterol ilaçlarının gerekli olup olmadığı tartışmasına TBMM ve Sağlık Bakanlığı el koyuyor. Ankara Milletvekili Dr. Cevdet Erdöl “Bilimsel veri yok, kolesterol ilaçlarını bırakmayın. Ölümcül hata olur” dedi ve bu hafta bakanlığın bilim heyetini toplayacağını söyledi

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’ın yazdığı kitapla gündeme gelen “Karatay diyeti”ne Sağlık Bakanlığı el koyuyor. Bilinen diyet biçimlerinin dışında, “Sık yemek yerine, daha seyrek yemek ve karbonhidrat ile şekeri kesmek, bu arada egzersiz yapmak” biçiminde özetlenen “Karatay diyeti”yle birlikte, kolesterolün belli bir düzeyde vücut için yararlı olduğu, bu nedenle yumurta ve tereyağ tüketiminin serbest olması gerektiği yolundaki tezi, kamuoyunda tartışma yaratmıştı. Prof. Karatay’ın aynı zamanda kolesterol ilaçlarının gerekli olup olmadığı yolunda soru işaretleri yaratan açıklamaları da kalp-damar uzmanlarının tepkisine yol açmıştı."

Haberin Devamı ;

http://www.haberturk.com/polemik/haber/694415-karatay-diyetine-bakanlik-el-koydu

Azi ve AngryHun bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    taş devrine gitmeye gerek yok amazonlarda 40 mt ağaca tırmanıyorlar bir parça bal yemek için demekki geçmişten beri şeker ihtiyacı var. burdan bu çıkar bence

edit: benım burda bahsettiğim şeker doğal şeker endisturiyel beyaz şekerden söz etmiyorum.

Azi, Al Neri ve AngryHun bunu beğendi.
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

hehe :)

ben olsam bende tırmanırdım beles yiyecek bulacagım icim :) o zaman buzullarda yasayan eskimolar saglıksız olmalıydı ama su anki toplumun hepsinden saglıklı

hala vucudun enerji ihtiyacını yenen kalori ile kıyaslıyorsunuz ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:12 ----------

gecmisten beri seker ihtiyacı var ise ki oyle dediniz

seker hastalıgı neden var :)

acıklarmısınız

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:17 ----------

gecmis hangi gecmis seker ne zamandır varolmus ve kulanılmıstır ?

kimse seker kullandıgı icin ölmeyecektir ? kimse sigara ictigi icin ölmeyecektire benzemis

hehe :) Hasta olmam hasta olsamda sizin guvendiginiz saglık sistemine guvenmiyorum alternatif ararım :)

ve son olarak asaglayıcı sozleriniz benim dusuncelerimi hic degistirmemekte mantıklı seyler yazınız

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:25 ----------

gunes balcıkla sıvanmaz artık yapacak birseyleri yok herkes dogruları ogrenecek

Azi, rodenward, ccmssx ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    şeker hastalığı sadece şeker yemektenmi kaynaklanmıyor başka başka nedneleri var

kalıtsal oluyor veya stress geçirenlerd oluyor şişmanlarda oluyor tek nedeni yok bu yüzden şeker yedin şeker hastsı olucaksın diye net cümle kuramazsın bu bilime aykırı.

Diyabetli hastaların yediklerine dikkat etmesi çok önemlidir. Ama sanıldığı gibi, diyet ya da diyabetik ürünler bu hastalığı yenmeye yardımcı olmaz. Yapılması gereken en doğru şey; sebze-meyveyi bol tüketmek, haftada 2-3 kez kuru baklagil ve balık yemektir.
    Türk Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz

bakınız meyve yesinler diyor şeker hastası bile meyve yiyebilir nette yüzlerce yazı bulabilirim size ama dozunda yemeli

6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    öğrenilecek bir doğru yok.buradaki herkes yanlış biliyor,bir tek sen mi doğru biliyorsun.bence birazda buradan bak olay****imse şeker kullandığı için ölmez.haberlerde falanda şeker kullandığı için ölen birine rastlamadım.senin sorunun cevabına gelirsek diyabet hastalığı şeker kullanıldığı için olmaz.önce bunu öğrenmelisin.şeker hastalığının en büyük sebebi genetiktir.bunu takip eden sebepler ise şişman kişiler,stres altında yaşayan kişiler,4 kg dan daha ağır bebek doğuran kadınlar.ayrıca pankreasın kronik iltihabı, pankreas tümörleri ve ameliyatları ile hipertiroidi, akromegali gibi bazı hormon hastalıkları tip 2 diyabete yol açabilir..artık öğrenmiş olduğuna göre diyabetin tek suçlusunu şeker olarak görmezsin..eğer yazdıklarının arkasında duruyor isen imzandaki yazıyı hayatında uygulayarak başlayabilirsin..

Azi, sultanmehmed ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    2 nizede cevap vermis olayim :)

2 tip seker hastaligi vardir

Tip 1 ve tip 2

Tip 1 genetiktir dogustan olusur
    Tip 2 sonradan olusur sebebi insulin direncidir yani yedigimiz seker ler (karbonhidratlar )

Obozitenin nedenide insulin direncidir.

Ilk once tip 2 diabet genetikmidir sonradan olmamidir ogreniniz

Seker hastaligi dediginize gore genetik olsa ki hic genetik degil seker hastaligi her sene katlanarak artmazdi

Bende marihuana icip yada bugun cok alkol alip yarin ölen birine rastlamadim nasil alaka kurcaksiniz

Azi, rodenward ve ccmssx bunu beğendi.
  8. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    duyduk duymadık demeyin şeker hastalığı genetik değilmiş :)

Azi ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    profların dediğini kulak ardı etmemeliyiz.

ama yıllarca edinilen tecrübeleri de görmemezlikten gelemeyiz.

çok değil birkaç sene evvel bilim dünyasının ortak görüşü; 'yumurta sarısı kolesterolu yükseltir' idi. Ama şimdi yanıldıklarını söylüyorlar.

şunu da unutmamak lazım; artık maalesef hekimlerimize güven kalmadı. para kazanmak için insanları sıradan anjiyo dan geçirir oldu doktorlarımız. ya da bıçak parası vermezsen ameliyatını yapmam diyen hekimlerimiz var.

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    heldic.

şeker hastalığının her sene artması çok doğal kendimce nedenler sayıcam

1- yaşam biçimi stres , geçim sıkıntısı

2- hareketsizlik, bir çoğumuz ofisde iş yerlerinde oturarak çalışıyoruz

3- sağlıksız beslenmek en basitinden çocuklar kahvaltıda mısır gevreği şokomiko yiyip güne başlıyorlar ama ne kadar yanlış bu böle nesilden nesile geçiyor bozuluyor toplum

4- yediklerimizin doğal olmaması

aklıma bunlar geliyor bu durumda doğal geliyor bana bunu şekere bağlaman yanlış özellikle meyve şekerine meyve önermiyorsun oysa tüm dünya meyve tüketin diyor meyve tüketmeyin diyen 1 tane yazı bulmadım ben

sen okuduğun yazıyı yanlış anlamış olmalısın bizede yanlış aktarıyorsun

şimdi eskimolar veya kızılderililer gibimi yaşıyoruz

hem eskimolar hasta olmalı o zaman dıyorsun eskimolar meyve bulamamış yememişler ama tropikal bölgelerdede halk gnelde meyve yıyor coğrafi şartlara göre kıyaslama yapıyorsun eskimoların yaşadığı bölgeler soğuk yağa ihtiyaçları vardır ısınmak için ama bir ekvatordaki adam tüm gün et yiyemez o sıcakta etkilenir onun ferahlatıcı besinlere ihtiyacı vardır meyve gibi

kendimce birşeyler yazmaya çalıştım anlatmak ıstedıklerım umarım anlaşılmıştır

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:06 ----------

işte bu yüzden doğanın bize verdiklerini dozunda tüketmeliyiz bunca nimet boşa yaratılmadıki yumurtanın içinde sarısı vrsa bir faydası vardır hiçbirşey boşuna değil ben buna inanıyorum

11. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Nasreddin Hoca'ya sormuşlar hocam dünyanın ortası neresidir diye. Hoca da bulunduğu yere basarak "işte tam burası demiş". Halk demiş aman hocam öyle şey olurmu diye. Hoca da inanmıyosanız ölçün demiş. :)

Bu fıkradan hisse ile heldiç dünyanın ortasını gösteriyor. Bizde aman heldiç öyle şey olurmu diyoruz. Heldiçte inanmıyosanız ( kaynak gösterin) ölçün diyor. Ölçmeye hacet varmı akıl var nizam var.

Daha 6-7 ay öncesine kadar milleti detox adı altında aylarca otla beslemek moda idi. Şimdi detox out - Ketox in oldu :) . Her dönem birisi zurnayı eline alıp üflüyor.. Detox türküsü sıkınca ketox oda bayınca hetox , shelltox neyse ... :)
    Konumuza dönelim ...

Şimdi tamam meyveler kültürleşti de et , süt , yumurta kültürleşmedimi diye sormak lazım..

http://spor.milliyet.com.tr/doping-testi-sasirtti/spor/spordetay/19.10.2011/1452509/default.htm buradaki haberde görüldüğü gibi CONCACAF kupasındaki 109 milli futbocunun kanında clenbuterol çıkmıştır. Clenbuterolün futbolcuların yedikleri etlerden bulaştığı anlaşıldı. Clenbuterol'un ne olduğunu buradaki çoğu sporcu bilir. Ki clenbuterol bu ilaçların en masumu.

Besici olan yakınım kesilecek hayvanların ağırlığı artsın diye hormon ve çeşitli karma steroit enjeksionu yaptığına defalarca şahit oldum. Ki çoğu besicide bu tür uygulamalar yapıyor. Denetim yok denecek kadar az.

Hayvanlara vurulan antibiotik ilaçları bu hayvanların hem sütlerine hemde kas dokusuna nufuz etmektedir. Bu hayvanların süt veya etlerinin tüketiminde vucutta antibiotik direnci oluşmakta ve bünye antibiotiğe tepki vermemektedir. Bu nedenle çeşitli ölümcül hastalıkların tedaviside yapılamaz hale gelmektedir.

Tavukların hızlı büyümesi için verilen östorojen hormonları ve balıklarda bulunan başta civa olmak üzere ağır metaller.

Daha devlet daha elimizdeki bu ürünleri denetliyemezken ( hayvansal gıda tüketimi artacağından ) 3-4 katına çıkıcak artı bir üretimi nasıl denetliyicek. Bu sorunların halk sağlığına olan etkilerinin ne olacağı düşündürücü.

Azi ve Pappy bunu beğendi.
  12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Cidade de Deus

yazıyı yanlıs aktarmıyorum 1 e 1 kopyaladım ne aktarması linki de orda önce okuyalım yorum yapmadan evvel

http://gundem.milliyet.com.tr/etten...em/gundemdetay/20.04.2011/1380005/default.htm

tip 2 diabetin nedeni de vucudun insülin mekanizmasının bozulmasıdır. Stres yasam bicimi gecim sıkıntısı degil. Tas devri diyeti uygulayan hastaların insülin seviyeleri normale indigi icin hastalıklarından ilac kullanmadan kurtulurlar ve tas devri diyeti ile beslenen kisiler otomatikman tip 2 diyabetten kendilerini korumus olurlar.

Noldu bu hastaların stres lerimi azaldı ? Dısardan piyango falammı cıktı ? paramı buldular ki iylestiler ? Tek yaptıkları karbonhidratları azaltmak ? Vucudun insulin mekanizmasına karbonhidratlar zarar verir.

Meyve sekeri dünya saglık örgütü tarafından en tehlikeli şeker olarak kabul edilmis ken hala neyi savunabiliyorsunuz ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:54 ----------

2 tip seker hastaligi vardir

Tip 1 ve tip 2

Tip 1 genetiktir dogustan olusur
    Tip 2 sonradan olusur sebebi insulin direncidir yani yedigimiz seker ler (karbonhidratlar )

okuma sorunun mu var ?

tip 1 dogustandır onlar icin yapılacak birsey yok.

tip 2 ise vucudun insülin mekanizmasının bozulması sonucu olusur Eger atalarımız gibi karbonhidrattan kıt beslenirsek eger şeker hastalıgına yakalanmayız

MDSK33, Azi ve rodenward bunu beğendi.
  13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    heşdic verdiğin yaıda bir şey dikkatimi çekti şu;

birçok insanın bolca tüketmekten çekinmediği meyvelerdeki tehlikelere de işaret ediyor...

Gördüğün gibi burda herekz hem fikir meyvenin fazlası zarar herşeyde olduğu gibi bu yazıdan çıkan sonuç meyve yiyin ama dozunda sen yazıyı çarpıtmaya çalışmıssın 1 dıyetisyenın yazısıyla bunca insan meyveden vazgeçmez.

bunu yazan kişi kitabını sattırmak için ilgi çekici başlık kullanmış ne etten kork ne meyveden dengeli beslenirsek sorun olmaz ama sen bunu anlamak istemıyorsun

buda dikkatımı çekti:
    Karatay, akşam yatmadan önce yenen ve zararsız sanılan bir tabak meyvenin en tehlikeli alışkanlığımız olduğunu kaydediyor.

Bu nu evdeki annemden tut kardeşime kadar herkez iliyorki akşam meyve yağa çevriliceğini meyve karbonhidrat enerji kaynağıdır kimse gece meyve önermez bunu bilmek için uzman olmak gerekmıyor değilmi herkez bunun arkasında zaten.

kitabı satmak için cumlelerle oynamış bunu yazan sonuç gene aynı yola çıkıyor fazlası zarar azı karar.

dünya sağlık örgütü meyveyi yasaklamamıştır ayrıca öyle olsa okullarda fastfood yerıne meyve yasaklanırdı neden meyve satıyorlar okulda lise sondayım meyve satıyorlar okulda fast food kaldırıldı.

Karatay’ın yasaklılar listesinde en başta ekmek var. Kahvaltı dahil tüm yemeklerde kesinlikle ekmek, pirinç pilavı ve makarnayı önermeyen Karatay,

Kim bu karatay bunun yazdıkları doğrumu asırlardır var olan şeyleri değiştirmeye çalışıyor birtür reklam tüm sporcular bu besinleri kullanıyor ve kullanmak zorunda pilav yok makarna yok ekmek yok eee neyle beslenicez kuruyemişlemi bu yazının altında 1 tane yorum bile yok ciddiye alan yok yani her sene böyle biri çıkıyor seneyede bunun tersi çıkıcak.

hatta yazın meyve diyetleri çıkıcaktır bunlar para tuzağı

Son düzenleme: 10 Aralık 2011
  14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    günde maximum yenebilecek olan 50 gram fruktozdur buda en fazlası üstü metobolik sendrom obozite insulin direnci tip 2 diyabete aday yapıyor bizleri.

Birde meyve yemezsek nolur ? nelerden eksik kalırız ? Sanıldıgı kadar saglıklı olmadıgına dikkat cekiyor bu yazıda.

Kuruyemis ve sebzeler meyvelere göre kat be kat vitamin li ve daha az sekerlidir. Cig sebze yenmesi taraftarıyız.

Karatay hocamız ilac şirketlerine savas acmıstır kendisi Turkiye deki 4 5 dürüst doktordan 1 tanesi ve para pulla isi yok

Ahmet Aydın Ahmet Rasim Kücükusta Canan Karatay Mevlüt Durmus gibi tıp meslegini para icin degil insanlık icin yapan kisiler

Asırlardır var olan şeyler insanları hastalık manyagı yaptıgı icin degiştirmeye calısıyolar.

tip 2 diyabet icin ne düsünüyorsun tas devri diyeti yapan kisilerin iyilesmelerine ne diyeceksiniz ? seker hastalıgının genetik olup olmadıgı yada stres faktoru noldu ?

fazla et yiyen kisiler stressizmi yasıyor dersiniz :)

karatay hocamız diyetisyen degil

2006-2010 yılları arasında Türkiye'de ilk ve tek sağlık üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi'nde rektörlük yaptı. Halen İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Ana Bilim Dalları'nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır

Ben yazıyı nasıl carpıttım :) 1 e 1 kopyaladım :)

MDSK33, Azi, rodenward ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    meyve yemesek olmaz birçok faydası var mevsiminde yeniline hele örneğin yaz meyveleri daha hafif ve ferahlatıcıdır susuzluğu giderir gibi gibi. sebzede yemelıyız meyvede tüm hayatımzı boyunca sebzemi yemelıyız

ayrıca spor yapan bıri meyveden ne şeker olur nede kilo alır ( doğru zamanda tüketirse )

günde 50 gram maximum bu neye göre hesaplanmış neden hala şeker değilim veya ailemde şeker yok biz meyveyi pazardan kamyonla getırıyoruz ınan şaka yapmıyorum haftalık alıyoruz hiçbir sağlık sorunuda yaşamadık senın yazdıklarına bakılırsa bizim ölmemiz gerek :)

edit karatay hocan diyetisyen değilse karatay diyeti diye yazıları var ben demekki diyetisyen de denilebilir.

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

ayse teyze fatma nene ahmet bey falam fistan onlarda hergun sigara ekmek margarin meyve yiyolardı bir gün hastaneye gidince iş işten gectigini anlamıs oldular.

meyve yemezsek neden eksik kalır vucudumuz ? acıkalayabilirmisin hangi vitamin ve mineral den ? yada meyvede benim bilmedigim birsey mi var ?

gene kacamak cevaplar verceksen hic yazma Soru gayet acık

Azi, rodenward ve ccmssx bunu beğendi.
  17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    meyvenın faydasını sana burda yazsam yer kalmaz nette kendin araştır
    kaçamak cevap verens endın bal için 40 mt cıkınca cevabın şu olmuştu bedava yemek dıyorsun eskimolar parayla et alıyorlardı sanırım?

karatay diyetı inceledim pazartesi gününü örnek gösterelım

PAZARTESİ
    Kahvaltı (08.00-09.00)
    İki adet yumurta (Suda haşlanarak rafadan ya da kayısı kıvamında hazırlanmış. Tereyağında peynirli omlet de yapılabilir.)8-10 adet tuzu alınmış yeşil ya da siyah zeytinBir avuç içi kadar beyaz peynir,4-5 adet gün kurusu kayısıŞekersiz bitki çayı, su ya da meyve çayıBir (ince belli) çay bardağı ceviz (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Öğle yemeği (13.00-14.00)
    Bir avuç içi kadar dana söğüş, bol salata ve zeytinyağlı fasulyeSalata olarak dilimlenmiş ya da rendelenmiş turp ve havuç veya mevsim salatası, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile hazırlanmalıdır.Bir su bardağı tuzsuz ayranArzu edildiği kadar şekersiz bitki çayı ya da su

Ara öğün (şart değil) (15.00)
    Yarım su bardağı kadar ceviz Şekersiz olarak sevdiğiniz herhangi bir çay ya da taze limonlu su

Akşam yemeği (18.00-19.00)
    Balık, yeşil soğan, roka ve turp (Salata bol miktarda hazırlanıp, içine, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile birlikte tane keten tohumu ilave edilerek hazırlanmalıdır.)

enerji vericek pek besin bulamadım bunları kızlar için belki idealdır ama burda spor yapan bir yetişkin birey bu menüyle zot yaşar ve işkence gibi birşey robot gibi yaşar enerjiyi nerden alıcaz bitkinlik başlar bu kezde hiç beyenmedim

ayrıca peynirle ceviz yiyin diyor kendisi zengin kitaplarını satıcak çok insan bulmuş olmalı cevizin kilosundan haberi yok sanırım vatandaş ekmeği zor buluyor.

onbir, Azi ve AngryHun bunu beğendi.
  18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    nasıl enerji verecek besin yok :) yaglar en iyi enerji kaynagı degilmi :) dısardan yenen yaglar ve vucud yaglarını ne icin saklıyorsun ?

ben sana meyvelerin faydalarını sormadım Soru gayet acık ama cevap veremiyorsun cünkü yazabilecek hic birsey yok

Meyve yemezsek vucudumuz hangi besinleri eksik almıs olur ? Meyve yememek insanda ne gibi bir hastalık yapar ? Hangi besinlerden mahrum kalır vitamin mineral v.s evet

Soru gayet acık degil mi ? Eger cevap veremezseniz bilgisizce tartıstıgınızı düsünmeye baslayacam :)

cevizin kilosu 10 lira cok mu pahalı geldi :) cig badem de 5 lira Fast food kola şeker gibi zararlılara bir ton para bayarken dusunmuyorsunuz :)

19. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yağlar en iyi enerji kaynağı evet ama ben o menüde yeterli yağ da bulamadım spor yapan bırını gözümde canlandırıyorum.

bazı myevelerin faydaları
    http://www.medikalsozluk.com/sifali_bitkiler/meyveler.asp

edit: dana edindede yağ oranı düşük bulduğum kaynakta dana eti 21 gr ******gr yağ var

20. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Karatay Diyeti, tabii ki VG sporcuları için yetersiz kalacaktır. Ona bakarsak, sağda solda göreceğiniz Low Fat diyetler de VG sporcuları için zayıftır. Bunlar sporcu diyetleri değil.

Low Fat diyetleri, sporcular kendileri için karbonhidrat ve protein miktarını arttırarak modifiye ettiği gibi, Karatay ve benzeri Low Carb diyetleri de, yine protein ve yağ alımını arttırarak kendilerine göre yeniden düzenleyecekler.

Sayfayı Paylaş