et

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bare tarafından 17 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bare

bare Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben bu spora ay oldu başlıyalı şunu sormak istiyorum ben her antreman sonrası ilk 10 15 dakika icersinde bir bardak şekerli süt içiyorum 40 45 dakika arasına 250 gramlık bir biftek ve salata karbonhidrat tüketiyorum. sizce ne derece doğru ytada yanlış.şimdiden teşekurler

2. brhmcr

brhmcr Guest

Idmandan sonra hizli kana karisan bir karbo oalrak normal seker aslinda yanlis degil ama sut yerine daha hizli kana karisabilecek bir protein daha akillica olur. Sonraki ogunun gayet guzel hatta ozendigim bir yemek olmus :)

Ps. Rafine seker tuketimine tamamen karsiyim. bence yerine meyve suyu (sikma) tercih edilebilir.

3. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    izole whey ler 20 dakika gibi bi sürede kana karısırken yedigimiz yemekler bildigim kadarı ile 2 saat gibi bi süre sonra sindirilip kana karısıyor.Simdi buradaki espri vücudumuz her spord bitimine yakın büyüme hormonu salgılamaya baslar sanırım süresi yarım saat olmalırı bizde o hormon salgılanırken vucudun o an protein ihtiyacını karsılamak için izole wheyleri kullanırız ve buyume hormonu salgılanırken protein ihtiyacımızı karsılamıs oluruz yani vücuda istedigini vermis oluruz.

4. bare

bare Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle ilgi ve alakanıza gercekten çok teşekurler kana daha çabuk karışma olayı için wheylerin ii olduğunu biliyorum ama ben yeni sayılırım waheyi şimdi almamda bi sakınca yokmu waheyi kullanmak şartmı kullansam gelişme aşaması nasıl olur kullanmasan nasıl olur bide.günlük alman gereken protein ve karbonhidrat hesaplamasını nasıl yapacan boy.1.83 kilo 68 fit bi vucudum var fazla yiyip yağ bağlamak istemiyorum sonuçta kilo almak istiyorum ama kas olarak yağ olarak değil ..ilgi ve alakanızın devamını bekliyorumm.şimdiden teşekurler

5. brhmcr

brhmcr Guest

Yeniysen Whey kullanma ilk 6 ayinda, kendi sinirlarini gor. Hacim yapmak adina Kilo basina 1.8-2 gr protein, 3-3.5 gr karbo, 0,2 - 0.5 gr yag Bunlarin hepsinin kalitesi onemli tabi ki. Yaglanmadan kilo almak karbo zamanlamasi ile alakali, aslinda insulin salgisi ile alakali

Cok yararli buldugum ve herkesin bilmesi gerek konu :

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ins-lin-ayn-g-n-t41164.html

6. bare

bare Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dd

anlıyorum ama o zaman gelişme yavaş olmazmmıı

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili hakankabaoglu ;

Sanırım bir yanlış anlama durumu var , illaki whey alınacak diye bir kaide yok kan amino asit havuzu dolu ise yani basitçe pozitif nitrojen dengesi var ise zaten kas yapım süreci sürekli devam eder ,

Reklamlarda ki sözler yerine daha bilimsel yazıları baz almak her zaman daha iyi ve mantıklı olacaktır bu konularda ,

Yani asıl olay o an protein almak değil sürekli olarak düzenli biçimde yeterli protein alıp pozitif nitrojen dengesini sağlamak ,

Saygılarımla , Danny Boy ...

hakankabaoglu, BEEFCAKE ve (silinen üye bunu beğendi.
  8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Açıklayıcı konu başlıklarına bayılıyorum :)

Danny Boy bunu beğendi.
  9. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0

Haklısın danny boy bu benim bilgimdi ama yeni şeyler öğrenmek güzel zaten bildigim kadarıyla konustum genelde böyle diyorlar kullandıranlar genel bi bilgi diye böyle konustum ama degilmiş bilgin için teşekkürlerduhduhweightlifter

Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş